Topná rohož

Od: Datum: 12.11.15 13:45 odpovědí: 5 změna: 13.11.15 02:13

Dobrý den!Máte někdo osobní zkušenost s elektrickou topnou rohoží?Zajímá mě jak topí,jak dlouho trvá neř´ž se ohřeje podlaha,jak se to projeví na spotřebě elektriky.Díky za odpovědi zdraví Lade

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: julek
Datum: 12.11.15 16:09

Dobrý den,

mám tohle http://shop.fenixgroup.cz/z1550-ld-160-5-9

spotřeba je jasná z popsiu. Je na ní flexi lepidlo a dlažba 8mm. Nahřívá se cca 40 min a po cca 2,5 hodinách od zapnutí ji vypínám. Hřeje pak asi další 2 hodiny. To nám větinou stačí od 17.00 do 22. hod.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.15 16:18
Když uvážíme příkon 150 Watt na 1 metr čtvereční, je jasné, že spotřeba záleží na množství těch metrů. Množství metrů zase záleží na ztrátách vytápěného objektu. To počítá osoba znalá, která vezme do úvahy materiál stěn, stropu, velikost otvorů, kvalitu izolace, okolní prostředí, a další a další.
Doba ohřevu podlahy záleží také na kvalitě, tepelné vodivosti a tloušťce vrstvy materiálu nad topným kabelem, na kvalitě izolace pod topným kabelem a dalším.
150 Wattové se používají na trvalé topení, na krátkodobé ohřátí podlahy třeba v koupelně jsou i s menším výkonem.

Datum: 12.11.15 19:32

V koupelně mám to co popisuje julek, ale ještě doplněné o termostat. Takže si teplotu nastavím podle potřeby. Netopím s tím, je to jen aby dlažba byla prohřátá. Používám to tak od října do května, kdy to mám zapnuté trvale, nic tedy nevypínám, protože si myslím, že vypínáním se nic neušetří.

Od: moula*
Datum: 12.11.15 20:11

Na topnou rohož nespoléhejte. Pokud ji budete instalovat, tak pod ni musí přijít speciální izolační podložka, jinak vám teplo uteče do podlahy a ne do dlažby. Máme v rekonstruované koupelně ve starém baráku běžně jen 12°C, zapneme dva silné infráky a za deset minut je tam 32°C, vykoupeme se a vypneme. Stejně na záchodě.

Ohodnoceno: 0x

Od: platonik
Datum: 13.11.15 02:13

Díky za odpovědi pořád jsem váhal jestli si tu rohož mám pořídit a taď si myslím , že do toho půjdu.Zdravím

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.