Zazdění trubek topení

Od: Datum: 26.08.14 21:19 odpovědí: 5 změna: 26.08.14 21:54

Ahoj a Dobrý den všem,

nechal jsem si rekonstruovat topení (rozvody tělesa) ve starém domě a topenáři mi udělali trošku větší díru než jsem si představoval. Mohl by mi někdo poradit jak tyto "šlici" v nosných stěnách nejlépe zazdít? Bude stačit jádrovka nebo pěna nebo Ytong nebo cihla? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 26.08.14 21:22

V první řadě na trubky natáhněte miralon (Tubolit) !

Pak můžete zazdít čímkoli, větší díry kousky cihel, menší díry vyplentovat rozbitými dutými cihlami, na maltu. I montážní pěna nebo ytong na řídkou maltu funguje. Jen si tam nechte asi 2cm na finální zahození celého šlicu jádrovkou...

doplněno 26.08.14 21:33:

@ovczaak - nemusí to být přímo vina sekáčů, už se mi párkrát stalo, že jsem kvůli malému šlícku chtěl odseknout kus přepálené cihly a vysypala se na mne půlka zdi...

doplněno 26.08.14 22:17:

@ovczaak ano, i já si většinou po sobě zacpávám díry, většinou pod štuk, někdy až do finále s malbou. Proto vím, že je někdy lepší a rychlejší tu s*ačkovou zeď nechat spadnout a pak postavit znova, než se babrat s úzkým šlíckem a u toho si flexou prášit pod čenich...

Ohodnoceno: 5x

Datum: 26.08.14 21:46

hope,stává se.má zkušenost spíše hovoří o tom,že topenáři a vodaři to nebudou zapravovat a nemají rádi prach,tak to radši vymlátí,však on to někdo potom zaháže. zkušenost naposledy z minulého týdne...já radši řežu takové drážky flexou,pokud možno pod vodou,hodně prachu,ano,ale zdi pohromadě...to bude tím,že dělám sám,co si rozbiji,to si potom opravím

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.08.14 21:25

to je fakt TROCHU větší díra! za mě-kousky cihel,jádrovka,vyplnit,zaházet,zaomítat. a topenářům poradit,ať příště použijí trochu sofistikovanější metody,než kango

Datum: 26.08.14 21:37

1) izolace trubek

2) cihly

3) prohodit maltovou směsí

4) event. přetáhnout lepidlem a perlinkou+štuk

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.08.14 21:54

Jak poradil hop - hlavně natáhnout Mirelon. Potom bych prostupy díry ve zdech a stropech zapěnoval. Tu velkou díru dole bych dozdil a horní užší část bych taky lehce zapěnoval (jen housenky, které nebudou tlačit na trubky). Potom bych na celou plochu nalepil flexibilním lepidlem, nebo pěnou, 1 cm fasádní polystyrén a na něj natáhnout perlinku, štuk, filc. Změny teplot uvnitř zdi by klasickou omítku potrhaly a polystyrén to vše dobře přikryje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.