Doba nájmu, zánik nájmu?

Od: Datum: 08.09.14 14:47 odpovědí: 3 změna: 08.09.14 14:51

V nájemní smlouvě je uvedeno: Čl. II

Doba nájmu

1. Nájem je uzavřen na dobu určitou od 1. 10. 2012 do 30. 9. 2013.

2. Neoznámí-li písemně některá ze smluvních stran nejpozději 2 měsíce před uplynutím sjednané
doby nájmu, že na prodlouŽení smlouvy nemá zá$em, prodlužuje se doba nájmu automaticky o
další 1 rok.

Čl. VI

Zánik nájmu

1. Nájem bytu zanikne:
a) uplynutím doby, na kterou byl sjednrín nájem bytu
b) písemnou dohodou obou smluvních stran
c) písemnou ýpovědí
d) Písemnou qýpověď může podat kterákoliv z obou smluvních stran. Výpovědní lhůta činí 3
měsíce a počíná běžet 1. dne měsíce následujícího po doručení výpovědi druhé smluvní
straně.
d) odstoupením pronajímatele od smlouvy
Odstoupení od smlouvy může vyvžtt pronajímatel, a to v případech určených $ 711
občanského ziákoníku.
2. Za doručení oznámeni o odstoupení od smlouvy nebo písemné výpovědi se považuje též den,
ve kterém druhá smluvní strana odmítla jeho převzetí nebo den, kdy bylo oznárnení uloženo na
poště z důvodu, Že adresátanení možné zastihnout.

Doba nájmu byla automaticky prodloužena do 30.9. 2014. Doposud jsem nedostal od pronajímatele oznámení, že nemá zájem na prodloužení smlouvy. Považoval jsem tedy smlouvu opět za automaticky prodlouženou do 30.9.2015.

Nyní mi ale pronajímatel oznámil, že mi dá 3měsíční výpověď. Můžu se proti tomu bránit?

Podotýkám, že ani z jedné strany nikdy nedošlo k žádnému problému s pronájmem.

Prosím o radu. Děkuji Milena

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.14 14:50

Ptala jste se na důvod? Možná se pletu, ale podle zákona by to mohl udělat pouze v případě, že by byt potřeboval pro sebe nebo příbuzného, ne na další pronájem. V tom případě bych souhlasil s vámi, v tom případě Vám nájem zaniká 30.7.2015 (neboť vám oznámil výpověď z bytu v termínu). Snad jiní poradí přesněji.

doplněno 08.09.14 14:56:

omlouvám se, nedočetl jsem to celé, potom platí určitě to, co máte ve smlouvě, jak píší ostatní ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.09.14 14:50
V cem chcete branit? Mate jasne napsano a uplatnuje c) a d) , 3mesicni vypoved a zacina platit od prvniho

Datum: 08.09.14 14:51

Dobry den, obavam se, ze ma na to majitel plne pravo podle smlouvy, kterou jste zde vlozila. Bod 1d.

d) Písemnou výpověď může podat kterákoliv z obou smluvních stran. Výpovědní lhůta činí 3
měsíce a počíná běžet 1. dne měsíce následujícího po doručení výpovědi druhé smluvní
straně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.