Musím přispět městu na rekonstrukci chodníků?

Od: Datum: 01.07.14 15:08 odpovědí: 5 změna: 01.07.14 21:50

Dobrý den.Prosím vás potřebovala bych se zeptat.U nás v mém bydlišti dostaly dotace na nové chodníky a jelikož tady nechtějí od každého domu okapy tak budou dělat že rozkopou náměstí a roury budou dávat pod zem.Boužel po každé rodině chtějí 13000 kč.Tímto bych se chtěla zeptat jestli mají na to právo dostaly milionové dotace a přesto chtějí peníze od lidí.Spousta lidí to zaplatit nechce a hlavně na to nemají.Děkuji za odpověd..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.14 15:23
avatar

Předejít placení 13tis Kč můžete snadno. Prostě tak, že si seženete levnější firmu, která to pro Vás udělá za menší peníze.

Uvědomte si prosím, že dle zákona nelze vypouštět dešťové vody z Vaší střechy (pozemku) na cizí pozemek (což chodník jistě je).

To že tomu tak bylo doposud je jiná věc..nikoliv však dle zákona správná.

Takže buď to udělá město (obec) za Vás, nebo tento problém vyřešíte vlastními silami...třeba za menší (ale také třeba za větší) peníze.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivana1
Datum: 01.07.14 15:25

Dotace na vybudování nových chodníků jsou pro obec jistě dobrá věc. Je jasné, že okapy ze střech nelze vypouštět přímo na chodníky nebo zpevněná prostranství. Je jasné, že vybudování dešťové kanalizace (přípojek od dešťových svodů ze střech) je nová a poměrně drahá investice, která musí předcházet budování nových chodníků. Jenže pokud obec dotaci na kanalizaci neměla a má dotaci na chodníky, musí celou věc řešit nebo dotace na chodníky vrátit. Nebude kanalizace a nebudou ani chodníky. Myslím si, že by měla řešení budování kanalizace předcházet schůze všech občanů dotčených těmito opatřeními a na schůzi musí být dohodnuto řešení. Pokud nebudou občané moci nebo chtít uhradit částku na vybudování dešťové přípojky, potom musí obec hledat jiná řešení (třeba úvěr u banky nebo soukromý úvěr u soukromé osoby...) nutit někoho nelze stejně jako je škoda vracet peníze z dotací na nové chodníky. Řešení se musí hledat společně.

Bohužel z peněz na chodníky nelze stavět kanalizaci, protože jsou účelově vázány pouze na tento účel. Pokud by kontrola prokázala jiné užití, obec by musela celou dotaci na chodníky vrátit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 15:32
avatar

"Pokud nebudou občané moci nebo chtít uhradit částku na vybudování dešťové přípojky, potom musí obec..."

Ne..obec nemusí, proč by musela? Odvod dešťových vod je věci majitele dané nemovitosti a nikoho jiného.

Obci v podstatě stačí, aby požadovala po majiteli nemovitosti stav dle zákona.

Pokud vybudování dešťové kanalizace od dešťových svodů soukromých nemovitostí obec v nějaké "kooperaci" zajišťuje.., pak je to v podstatě jen její dobrá vůle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinak
Datum: 01.07.14 17:09

Kanalizace už je u nás dlouho.Oni dostali dotace na realizaci celého náměstí s tím že udělají i chodníky.Nikomu nic neřekli že lidi budou platit až nedávno psali v listech že se bude znovu kopat a dávat děštová kanalizace.

Od: pcmani*
Datum: 01.07.14 21:50

dobrý den přesné znění zákona neznám ale pokud je v obci povrchová kanalizace tak se do ni můžete připojit i samy stačí na mú zažádat o povolení k připojení pak pozvat instalatera a máte to hodně levnější neřeknu vám cenu pač nevím jak je od vás kanalizace vzdálena nejdražší je ten výkop druhá věc je že pokud obec dělá přípojky tak po uliční čáru to platí obec a od ul čáry k domu to platíte vy, tak nějak by to mělo být

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.