Dveře v paneláku

Od: Datum: 11.07.13 10:47 odpovědí: 9 změna: 13.07.13 21:16

dobrý den, když bydlím paneláku, lze zabudovat pojízdné dveře, které zajedou do zdi, když je to vlastně panel? chtěla bych je ale prosklené. díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.13 10:50

Lze, ale vedle panelu budeš mít pouzdro, do kterého budou zajíždět.

doplněno 11.07.13 10:51:

Předpokládá to tedy místo pro to pouzdro.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.07.13 11:23

Jako že by zajížděly do panelu? To rozhodně nejde.

Musí se dát před nebo za. Lze tam ale udělat nějakou falešnou stěnu, aby to tak vypadalo, ovšem škoda místa.

Od: ovczaak*
Datum: 11.07.13 18:16

Lze,obnáší to výřez panelu (statický posudek),zabudování pouzdra,obložky a dveře.Celkem drahá sranda...

Datum: 11.07.13 18:31

Udělat se dá skoro vše, asi by dopadlo i to zajíždění do panelu, ale při placení se usmívejte. Pokud by nevadilo, že budou jezdit po zdi, je to víceméně bez problémů. Záleží na místní dispozici, třeba by se ani nemuseli schovávat do nějaký falešný stěny, nebo nedejbože nesmyslnýho pouzdra. Jestli budou plný, nebo prosklený je vcelku šuma fuk. Dají se udělat i celoskleněnný, to taky není problém.

Takže zdaleka největší problém by byl, udělat je tak, aby zajížděly do panelu. Jinak to je sranda.

Od: hop®
Datum: 11.07.13 20:17

Do panelu těžko, ale je možné pouzdro pro dveře z jedné strany přisadit a dorovnat třeba sádrošem. Druhá možnost je v panelu vybourat díru pro pouzdro, ale jak už bylo psáno není to legrace (ani papírově, ani prakticky)...

Od: ovczaak*
Datum: 11.07.13 20:48

Trochu to rozeberu: Budeme uvažovat nenosný panel,příčku. Vyřezání otvoru zhruba 1585x2080mm pro pouzdro,chce to někoho,kdo ví,co dělá.Je třeba velkou flexu na kotouč 230mm,nejlevnější Fermi za 1600kč to možná vydrží,kotouč kvalitní taktéž 1600kč,překlad ze šrotiště asi 300kč,stavební pouzdro asi 4800kč,dveře obyč za litr,skleněné za osm litrů,futra asi dva tisíce,omítnutí,zapravení tak 1500kč,jo a pozor na elektriku.To je minimalistická,nelegální varianta stylem - kde není žalobce atd... V nosném panelu to naroste o posudek statika (u nás 1500kč),ohláška(tím si nejsem jistý),překlad s prohlášením o shodě (kolem litru,spíš víc).Pokud to dáte firmě,odhaduji to + - 20 000kč,podle dveří.Jako bonus příšerný binec všude v bytě a nebudou vás mít rádi sousedi...

Datum: 11.07.13 20:51

dorý večer, před rokem jsem řešila to samé, mám v celém bytě postaveny pouzdra ze sadrokartonu do kterého dveře zajíždí. Ale na celoskleněné dveře zapomeňte, chtěla jsem je u koupelny a prý to nejde kvůli ukotvení, pouze varianta bez pouzdra.

Datum: 11.07.13 21:31

Tak já pořád tvrdím, že pouzdro je zcela zbytečný a jen vyhozený peníze. Pravda, je ta práce trošku jednodušší, ale zase ne o tolik.

Ještě se mě nestalo, aby jsme nedokázali udělat dveře který si zákazník vymyslel a někdy to byly fakt výmysly, že ještě ted nad tím kroutím hlavou, že vše dopadlo a funguje to.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.07.13 21:16

podle měje 1000 x jednodušší podobné dveře provést posuvné a zavěšené nahoře na zdi v kolejnici. Montáž se provede za několik hodin.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.