Studna spáry

Od: Datum: 26.06.13 21:53 odpovědí: 9 změna: 28.06.13 12:28

Dobrý den,

Existuje nějaký způsob, jak utěsnit spáry z vnitřní strany studny a zastavit vodu? Mám studnu 5m hlubokou - 9skruží, spárou třech spodních skruží protéká celkem silně voda.Voda není zakalená, ale asi tyto průsaky nejsou správné. Předpokládám, že pěna nebo cement se po oplikaci okamžitě vyplaví.

Tomáš

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.06.13 22:28

Dobrý den, mám studnu, do které přitéká voda ze třech stran (pramenů) a nevidím v tom problém, resp. neřeším kudy se tam voda dostane, ale hlavně že tam je - ta hladina se stejně vždy ustálí a studna nepřeteče. A těm skružím to asi nevadí - stejně nemají kam uhnout. Zdravím!

doplněno 26.06.13 23:46:

luke237 - z toho článku se asi nepozná, jestli ta studna nebyla jen z kamenů. Myslím, že betonová skruž by se neměla zhroutit.

doplněno 27.06.13 00:40:

No, jestli tam bylo zakončení studny s ruční pumpou, tak se to vlivem podmáčení asi sesunulo.

Každopádně to byl pech. To se ale může stát (a stává) u každé kaverny. Někdy se propadne i kus vozovky nebo chodníku. A viděl jsem i americký "béčkový" film, kde se propadlo celé město do obří kaverny - bylo to velmi "napínavé", ale hlavní hrdinové, myslím, přežili. Inu Amerika.

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 26.06.13 23:41
Aby to nahodou pak nedopadlo takhle :(

Datum: 27.06.13 00:21
Ono to asi podemlelo tu piscitou pudu KOLEM vnejsku studny a do toho se propadla. :(

Datum: 27.06.13 00:23
Tak ten clanek ctu jeste jednou a opravdu to vypada, ze spadla dovnitr. :(

Od: fantomasxxx
Datum: 27.06.13 07:10

Studnu jsem právě čistil a nevím, jestli voda co protéká skružemi cca 2-3m hluboko není ještě povrchová a neznečisťuje studnu bakteriemi.

Od: fantomasxxx
Datum: 27.06.13 07:11

Studnu jsem právě čistil a nevím, jestli voda co protéká skružemi cca 2-3m hluboko není ještě povrchová a neznečisťuje studnu bakteriemi. Teď tři dny pršelo a hladina stoupla o 1m.

Od: ben®
Datum: 27.06.13 11:50

Dobrý den, pokud ta přitékající voda není zakalená, tak to je zřejmě voda ze zvednuté hladiny spodní vody. Průsak vody povrchové (po dešti) by asi byl zakalený. Snad jedině počkat, až ten průsak skončí a potom eventuálně vyspárovat (možná nějaký silikon do vlhka). Já mám spáry ve studni jenom vymazané betonem a průsak je jen zcela dole - tak asi to jsou prameny. Zdravím!

Od: tomasm
Datum: 27.06.13 19:03
Snad letos bude delsi doba bez destu,aby voda klesla.Jinak asi snad pouze odkopat,ale studna je hodne blizko domu.i

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.