Jak opravi narušené zdivo

Od: Datum: 24.06.13 00:41 odpovědí: 5 změna: 24.06.13 20:20
avatar

Zdravím všechny odborníky včetně Milana. Koncová zeď přístavku vypadá dost vevábně a proto ji chci trochu opravit. Nechci dělat klasickou omítku. Pravděpodobně ji jen tak nahodím ruční omítačkou. Jediný problém je s místem, viz obrázek, kdy jsou cihly načaté. Prosím o radu jak tuto část před nahazováním ošetřit, aby se zvětrávání zastavilo. Pokud připojíte i složení malty na nahození, budu vá vděčný. Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.06.13 10:27

Zdivo je potřeba dobře očistit od mechanicky uvolněných částí cihel i malty a prachu (ideálně ´osprchovat´ hadicí nebo jemně wapkou), případně některé nehluboké spáry se zvětralou maltou i trochu proškrábnout.

Na zaomítání bych zvolil cementovou maltu (cca 3-4 : 1 - písek:cement), ale omítku doporučuju nahodit klasicky lžicí (maltu lze nahodit větší silou,aby pronikla dobře i do spár). Případně namísto malty použít cementový špric (poměr cca stejný, jako u malty, jen řidší konzistence) a nahodit fankou.

Cementová malta i špric poměrně dobře odolávají povětrnosti a tedy chrání nahozené cihly a nedoporučuju přimíchávat akryláty, zhoršují difuzní vlastnosti omítky (odvětrávání).

doplněno 24.06.13 10:28:

Samozřejmě je potřeba odstranit veškeré (pokud to lze) kořeny a úpony prorůstající a odrůstající vegetace.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 24.06.13 10:50
avatar

Dobrý den, když se dívám na ten obrázek, tak bych řekl, že v místě největší vlhkosti bylo něco dlouhodobě opřeno nebo naházeno (písek nebo zemina=?). Tuto část bych vysekal sekáčem do větší hloubky a zarovnal maltou s použitím kousků suchých cihel. Po srovnání omítat. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.13 15:07
avatar

Je tam hydroizolace? Cementová omítka odpadne. Jaký má být vzhledový výsledek?

(soused 1x za 3 roky otluče, nahází cementovou maltu, kafomlejnkem opraví a dokola...

opět opadané. páč to odmrzne..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.13 19:42
avatar

Díky za rady. Izolace tam je a je funkční. Ta poškozená část zdi je ai 1/5 délky zdi. Zevnitř není nic vidět, omítka je celistvá. Opravdu tam asi bylo něco opřeno. Nechci hladkou omítku, pouze nahrubo našpricované, aby to ladilo s okolím. Zachovat dojem staré zdi.

Datum: 24.06.13 20:20
avatar

Jak již psal kolega Movla, mechanicky odstranit vše co nedrží. Nejsem zastáncem tlakového mytí, to je máčení zdi, ktrá musí zase vyschnout. Pak použít maltovou směs, vetší díry zazdít, špric a omítka dle vašeho požadavku.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.