Napouštěcí ventil pračky

Od: Datum: 05.03.13 13:13 odpovědí: 14 změna: 08.04.13 00:51

Jakou funkci má napouštěcí ventil u pračky (ventil v pračce)?
Máme tři dny novou pračku a ta při napouštění vody
nadměrně píská (je to slyšet v celém paneláku).
Pískání vzniká v tryskách, proudem vody do vaničky na prášek.
Pračka mi vyhovuje a nechci ji vracet
Pokud "šeškrtím" přívod vody kohoutem, potom se pískání
podstatně sníží, ale voda do pračky přitéká velmi pomalu.
Nevíte někdo jak to odstranit?
Je nutné na to volat záruční servis?
Voda je městská a tlak by měl vyhovovat normě.
Dík za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.13 13:20

Já toto řešil právě tím přiškrcením tlaku vody pomocí kohoutku a jediné co pozoruji je, že pračka déle napouští;)

Ohodnoceno: 3x

Od: dusek
Datum: 05.03.13 13:33

Raději bych to řešil "úpravou" (záruční opravou?) pračky.
Nemá na to vliv napouštěcí (vnitřní) ventil?

Datum: 05.03.13 13:37

Vnitřní ventil má pouze dvě polohy OT a ZAV

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 05.03.13 13:47

Verim, ze kdyby tady byl nejaky inzenyr, ktery rozumi dynamice tekutin, ze by nam dokazal vysvetlit, proc ten blby ventil piska.

Jestli to je v zaruce, tak jim to omladte o hlavu. Kvuli tomu zaruka existuje a platite si ji (v cene vyrobku). At k vam poslou opravare s jinym ventilem a vymeni vam ho.

Datum: 05.03.13 13:55

Ventil nepíská; o ventilu se zmiňuji pouze v souvislosti
s úvahou, zda se napouštění nedá ovlivnit seřízením
napouštěcího ventilu (v pračce)
Dle odpovědi - nelze.
Zvuk "vyluzují" napouštěcí trysky

Od: nikdoo
Datum: 08.04.13 00:51

TAky nám vrzalo od ventilu napoučtění, v každém případě to nebylo vadnou pračkou, dělalo to sítko v hadici, tak jsem dal jiné a je po pískání. V pračce nemá co pískat, nejsou top varhany

Datum: 05.03.13 13:29

Souhlasím s předchozím rádcem po neúspěšných pokusech jsem to vyřešil naškrcením na přívodu a je klid.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.03.13 13:51

Já bych to reklamoval. Tohle je poměrně snadno vyměnitelný díl. Navíc - nezdá se to, ale obecně jsou jakékoli silnější vibrace škodlivé. Materiál se po delší době unaví a bude další závada.

doplněno 05.03.13 14:39:

Pardon, přehlédl jsem. Napouštěcí ventil regulaci průtoku nemívá snad nikdy. Dal by se ale možná vložit hustší filtr na sítko na vstupu, průtok klesne, ale zase aby se spláchl dobře prášek. Po záruce zkusit upravit trysku, s jistou dávkou šikovnosti a štěstí by se mělo povést.

Nicméně si myslím, že by tam žádné hlasité vibrace vznikat neměly a v rámci záruky by to mělo být odstaněno.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.03.13 13:58

stejná odpověď - nejde o ventil
Ventil nepíská; o ventilu se zmiňuji pouze v souvislosti
s úvahou, zda se napouštění nedá ovlivnit seřízením
napouštěcího ventilu (v pračce)
Dle odpovědi - nelze.
Zvuk "vyluzují" napouštěcí trysky

Datum: 05.03.13 16:35

Na veškeré vaše otázky vám může odpovědět věrohodně pouze firma,která pračku vyrobyla,ale v podstatě si *cteni* myslím že jsou na vině trysky a silný tlak vaší městské vody.Ze své skušenosti však vím,že různý tlak u městské vody dokáže v bateriích vyvolat různé pazvuky v závyslosti na přiškrcení ventilu.Podle mého názoru si však myslím to,že vám váš problém z pískáním firma ani opravář nevyřeší,protože je to v technologii výroby samotné pračky a tu nikdo kvůli vám měnit nebude.Kupte si pračku která tyto trysky nepoužívá,nebo se smiřte s touto situací,to je jediné řešení,bohužel.

Datum: 05.03.13 17:38

Děkuji všem za odpovědi.
Pračka je zn. Whirpool a mimo pískání šlape dobře (no pouze 3x praní, ale spokojenost).
Ještě zkusím přivírat kohout ...

Datum: 15.03.13 21:05

Ještě bych rád dodal, že jsem problém vyřešil. Při náhodné návštěvě OBI jsem našel "Aqua-stop ventil" (Aqua-stop = asi 30mm dlouhý "čudl" - v OBI za 150Kč - zamezuje vytopení bytu při prasknutí napouštěcí hadice), ten jsem našrouboval na uzavírací kohout a tlak se asi zredukoval, protože od té chvíle je pračka tichá, šlape jako hodinky a ... hlavně dobře pere

Od: luke237
Datum: 15.03.13 23:33
Dik, ze jsi se vratil zpatky a dal nam vedet, jak jsi to vyresil. *palec* Moc casto se to tady bohuzel nedeje :(

Datum: 16.03.13 07:29

Ještě doplním - v OBI jsem také zakoupil další kohout, kterým jsem chtěl zdvojit uzavírání vody tak, že bych jeden přivřel aby voda při napouštění "nepískala" a zavíral bych pouze jeden. Způsob instalace "AquaStopu" je ovšem lepší (takový elegantní). Navíc mi (a byl jsem překvapen) nepotřebný kohout v OBI vzali zpátky.

>>>Dik, ze jsi se vratil zpatky<< Je mi hodně přes 70 a v minulém tisíciletí, "v době kamenné" měli rodiče dostatek času na výchovu :). Ale vy jste se ke mně chovali také moc dobře. Tak zase někdy ... Všem zůčastněným přeji vše dobré D.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.