Balkon - renovace

Od: Datum: 11.05.12 22:28 odpovědí: 13 změna: 14.05.12 22:43

zdravim, mam prosbu, potreboval bych poradit jak rekonstruovat balkon. Jedna se o byt cihlovy, klasicky, 2.patro (bude treba leseni). Nejvice nas se sousedem pod nama pali to, ze odpadava omitka (po posledni bource nyni uz docela velke kusy brizolit omitky) na jeho balkon. Bude treba asi udelat spodni cast, horni (dlazbu, izolaci) bysme udelali pri jednom zrejme. Stavajici kovove zabradli i nove lamino bychom ponechali zrejme, plech nevim.. Byt je nas, vloni kopeny, pekne nazdobeny, ale plny kostlivcu, jak uz to byva. 25 tis od firmy se mi zda prilis, i s ohledem na nasi socasnou fin. situaci...predem moc dekuju za jakekoliv podnety.milan d.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mikikus*
Datum: 11.05.12 23:01

Dobrý večer,

cena se odvíjí od velikosti balkónu a kraje..., ale máte pravdu, že 25000 Kč je poměrně dost. Do 12 m Vám stačí tzv. montážní plošina (jednoduší, přenosné lešení)... zvažte své schopnosti, dle mého by to bylo vhodné zadat nějakému jednotlivci, např. nějakému hodinovému manželovi... ten si bere +-200-250 kč/h + práce... dle velikosti by materiál něměl přijít na více jako 5000 Kč (závisí na typu krytiny, izolace,...) a tak si myslím, že byste se mohl do 10tis. vlést...

P.S. Studuji stavební průmku, tak tak trochu vím co stojí, máme to jako předmět

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.05.12 08:22

Mikikus, dekuju moc za odpoved, to mate ve skole dobry predmety!:). Pocitam ze bych to udelal s tatem,nebo kamosem, co se trochu vyznaji v oboru, ale balkon jeste nedelali,resp ne se soucasne pouzivanymi materialy. Nasel sem tady ten postup:

http://www.hasoft.cz/specialn…okem/rekonstrukce-balkonu.php

zda se dobry, ale chybi mi tam ta spodni cast, co a jak tam dat.

diky jeste jednou moc a preju pekny vikend, u me pracovni..uff:)

Datum: 12.05.12 08:55

Sanace a oprava balkonu je hodně technicky a technologicky náročná disciplína a rozhodně se nedá udělat za víkend. Bez znalosti místních podmínek se tady taky nedá střelit od pasu jestli je 25.000 hodně nebo akorát. Taky záleží na použitém systému. Já osobně mám velni dobré zkušenosti se systémy fy Ardex nebo Schluter. V jakési obecné rovině by se dal postup shrnout do několika kroků:

1 otlučení všeho nesoudržného

2 provedené ochrany výztuže a reprofilace

3 provedení spádové vrstvy pokud je třeba

4 hydroizolace pokud je třeba

5 vlastní povrchová úprava

Pokud je člověk laik, dělá to poprvé, doporučil bych mu přizvat si aplikačního technika od firmy jejíž systém chce aplikovat, prokonzultovat danou problematiku a teprve potom navrhnout nejlepší řešení. Při provádění potom postupovat dle jeho rad.

nebo to zadat stavební firmě na klíč s tím, že bude mít na dílo veškerou záruku. Člověk potom zjistí, že ho to vlastně vyjde na stejno...

Datum: 12.05.12 11:31

co je hrabanina dát pryč,pak dát izolaci-lepenka,udělat na to beton ve spádu ,pak pořádně oplechovat,dát izolaci tekutá lepenka a dlažba,nebo jako já modifikovaný pás a na to na sucho dlažba na terče-mám klid nic se neodlepuje voda odtéká a větrá to. kraj sem si nechal udělat z 2 pozinku s odtokovými otvory aby dlaždice neujížděli a je to super,

Datum: 14.05.12 09:43

dekuju mac chlapi za vase odpovedi! konecne sem se vratil dom a udelal par fotek, jedna se o lokalitu namest nad oslavou. Financni stranka je sice vyznamna, ale pokud by to svepomoci nevyslo o moc drazsi, tak bych do toho sel. Navic v tom bytu planujeme byt cca 5 let, nani treba nejaky luxusni reseni. Mrknu jeste na ty systemova reseni. Co je vubec kostra, pouziva(lo) se u techto balkonu? Kdyz nasi staveli tak tam myslim byly hurdy, na to "malta" a brizolit..

doplněno 14.05.12 09:45:

obr1

doplněno 14.05.12 09:46:

obr1

doplněno 14.05.12 09:47:

obr2

Datum: 14.05.12 09:49

obr2

Datum: 14.05.12 09:50

obr3

Datum: 14.05.12 09:59

dobry material je pro zajimavost i tutady:

www.hasoft.cz/pdf/sanace-balkonu-a-teras.pdf

Od: n
Datum: 14.05.12 10:16

Neblazni, 25 000 je za tohle hrozne moc. Vzdyt tam mas jen opadanou omitku. To zvladnete opravit svepomoci. Ja bych otloukl ci nedrzi, pak to vyspravil flexibilnim lepidlem a na to pak natahl novou omitku. To natazeni omitky na strop bude pro laika nejnarocnejsi, takze idealni by bylo si to nechat udelat od firmy co dela zatepleni. Urcite se tam nekde v okoli zatepluje nejakej panelak, takze tam zajdi, najdi jejich sefa a rekni mu, ze potrebujes omitnout balkon, On si vezme 5000 a posle ti tam jednoho ukrajince a hotovo.

Datum: 14.05.12 10:45

*smich**smich**smich* jednoho ukrajince, který to nikdy nedělal, pak nebude mit ani 5.000 ani funkční balkon... na druhou stranu 25K se i mně zdá za takový balkon docela dost, můj odhad je okolo 15.000

Datum: 14.05.12 10:53

N: diky, mrknu se kolem:). Pokud by mel byt nejvetsi problem v natahnuti omitky na strop, tak v tom ma tatik (ktery je jednim z "kandidatu" na spolupraci) zkusenosti habadej, ten uz tech stropu udelal, uff...manualni zrucnost je ok, problem je spise v tom, ze nemame zkusenosti s materialama, co se dneska pouzivaji, tak je tu trochu nejistota, respekt...slo by doporucit konkretni vyrobek, cim co udelat? takjakotak, bych se to rad naucil sam, pocitam ze podobnych veci budu resit vice v budoucnu, uff...

Datum: 14.05.12 12:23

jak na to koukám taky to máte tak oplechované blbě jako já ,dřív se udělal beton izolace plechování a zas beton a na to dlažba.ted to plechování dejte až na horu ,prodávají se balkonové profili zalepíte je do lepidla pod dlaždice a je klid.takto jak to máte voda krásně steče na plech prasklinama zateče do zdiva a pak je z toho toto,taky jsem to měl,osobně jsem to řešil suchou výstavbou dlaždicemi na terče,a pokládkou na modifikovaný pás,dneska je už řada možností jak udělat krásný utulný a bezuudržbový balkon

Datum: 14.05.12 22:43

Pajars..alespon vime kde/ze soudruzi udelali chybu :). dekuju za zajimavy tip

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.