Postup chromování

Od: Datum: 08.11.10 23:56 odpovědí: 7 změna: 23.04.14 19:01

Prosím vás, nevíte někdo jak se jmenuje "chemikálie" na odstranění starého chromu z motorky a kde se to dá koupit? A nenašel by se tu někdo, kdo by zjednodušeně popsal postup chromování, příprava pod chrom, odstranění... hledal jsem to na netu, ale všude jje en odkaz na firmy, co to dělají, chci si to udělat sám. Za případnou odpověď-předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lui*
Datum: 09.11.10 00:21

Tak jsem hodil do Googlu heslo postup chromování a hned druhý odkaz je tohle:

http://www.chopper-cruiser.cz…movani&cisloclanku=2008050001

Stačí?

doplněno 09.11.10 00:22:

A pátý odkaz je tohle:

http://hejtmosoft.wz.cz/navody/chemie/index.php#88a

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmika
Datum: 23.04.14 19:01
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.10 11:16
avatar

Na chromování doma úplně a rychle zapomeň.Chromování se provádí galvanicky,nejprve se galvanicky plech očistí,pak pomědí nebo ponikluje a jako mechanicky odolná vrstva se nanese chrom.Pro každou operaci je nutná jiná lázeň,k ní zdroj,podle nanášené plochy napětí 3 - 6 V ale až 150 A .Jak niklovací lázeň (chlorid nikelnatý)(sulfamát nikelnatý),tak chromová lázeň (kysličník chromový v kyselině sírové) jsou prudce jedovaté a vyžadují zabezpečení podle velice přísných norem.Kromě toho technologie je závislá na přesném nastavení jak koncentrace lázní,tak na teplotě,i proudu a napětí.Jinak se to projeví na kvalitě povrchu.Takže spíše se obrať na specialisty.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dodousek*
Datum: 09.11.10 11:22

Ano.Naprostý souhlas*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasko*
Datum: 10.11.10 10:45

Galvanické očištění je pěkný blábol. V praxi se odmašťuje a čistí louhem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hospodin*
Datum: 10.11.10 09:36

Chrom lze nanést pouze galvanicky - jak píší rádci přede mnou. = firmou,která se tím zabývá.

Ještě doplním - pokud chcete chromovat třeba výfuk, nejlepší je nanést vrstvy v pořadí Nikl - Měď - Chrom. Některé firmy nanáší jen Nikl-Chrom nebo Měď-Chrom. Když je chromovaná tepelně namáhaná součást, tak se při použití jen dvou vrstvev chrom loupe, protože tepelná roztažnost každého kovu je jiná. Ona dilatace se právě vyrovnává těmito 3mi vrstvami!

Starý chrom a zinek sundáš kyselinou chlorovodíkovou. Koupíš v drogérii. Ponoř do kyseliny jen na krátkou dobu!

Nejpeve dobré na něčem vyzkoušet,abys to nepřehnal nebo nechat odborné firmě,která ti bude chromovat. Možná to vyjde i levněji a určitě bezpečněji.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fifa*
Datum: 11.12.10 00:51

Teda ty jsi pěknej divoch, pouštět se do takovýho podniku proč by jsi měl něco doma pokoutně pokoušet? Galvanizace je docela věda a u Cr to platí sto násobně. Jenom příprava pokovovného předmětu zabere dost času, čištění, odstranění stareho chromu a jiheho sajrajtu, leštění. No a kdá to zvládneš čeká tě pokovení Ni a Cu, leštění, odmašťování, a konečně chromování. Ale tak daleko by jsi se stejně nedostal, páč sehnat chemikálie pro tvou kutilskou tvorbu se ti nepodaří. No a musíš si sehnat elektro zařízení pro galvanizaci, lázně, nástroje, měřidla a tak dál... no je toho dost.

Dam ti radu, vem všechno co chceš pochromovt a dones to do odborné firmy. Tam ti vše bezpečně pochromují a se zárukou! A hlavně tě to vyjde mnohem levnějc!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.