Jak bojovat se stresem u zkoušky

Od: odpovědí: 13 změna:
Dobrý den,
už od konce února dělám autoškolu, přesněji řečeno závěrečné zkoušky. Ani ve snu mě ale nenapadlo, že to budu dělat tak dlouho. Ve škole jsem odmaturoval raz dva a řidičák mi asi není souzen.
Bohužel bydlím na vesnici a dojíždím do města za prací, do toho mám nemocnou babičku, která mě vychovávala od malička, protože jsem přišel o rodiče a děda loni zemřel. Babička je navíc teď nemocná a opravdu bych potřeboval auto, abych ji mohl vozit na vyšetření a na nákupy a trochu jí i sobě ulehčit život.
Ale k tématu.
Od února jsem na závěrečných zkouškách, testy jsem dal za plný počet napoprvé a šel na jízdy. Ze stresu jsem je nedal. Opakování jsem také nezvládl, potřetí jsem také neuspěl a ani počtvrté. Pak nastala pandemie a školy se zavřely.
Po otevření jsem si dokoupil kupu jízd, projezdil jsem celé město a každá jízda bez chyby, maximálně nějaké drobnější.
Došlo ale na zkoušky a i když jsem byl v klidu, podvědomě asi ne. Popáté nedal. Po šesté nedal. Zkusil jsem to posedmé, jel jsem 20 minut bez chyby s radostí, že už to snad mám, ale v jednosměrce jsem po odboceni vlevo se postavil napravo. Opět chyba, i když to normalne nedelam, u zkousky ano.
Rozhodl jsem se přestoupit do jiné autoškoly, do jiného města.
Před třemi dny zkoušky, učitel byl přesvedcen, ze po tom, co jsem predvedl na kondicnich jizdach, konecne uspeju. Bezchybna dvouhodinova jizda, doslo na zkousku. Same chyby.
Konec.
Po osme jsem neuspel, termin je za hodne dlouho, maji narvane adepty.
Vzal jsem si dokumenty a sel jsem zpet do te starw autoskoly. Za tyden me ceka muj devaty pokus.
Mam nervy v kyblu, neridim spatne, za volantem si verim. Ale jakmile dojde na zkousku, udelam tolik chyb a nebo se blbe podivam a uz je konec.
Zbyvaji mi tri pokusy na dokonceni. Zaplatil jsem uz pres 23 000 Kc.
Poradte mi, jak mam uz konecne uspet a nebo prekonat nejaky svuj blok.
Diky
13 odpovědí na otázku

0x

Říkat si, že i když jízdy opět nedáte, určitě se dostanete do Guinessovy knihy rekordů.

Jste trémista, moc tlačíte na pilu..možná, když si řeknete, že to stejně nedáte, tak to nakonec odřídíte bez chyby.

Určitě nejste první a ani poslední, kdo to nezvládl. Přečtěte si rady i komentáře v odkazu a hlavně se při jízdě soustřeďte a nezmatkujte crazydog.cz/...

Jdu tam s pocitem, ze to dam. A chodim tam i s pocitem, ze to zas a opet neudelam.
Je to flustrujici, mam pritelkyni, daleko bydlim, potrebuju vozit rodinu, do prace. Vsichni si me uz dobiraji, ja jsem fakt na dne.
Neboj... Já sice jdu teď podruhé, ale na všech jízdách to bylo super, žádné prostě chyby, ATD.. I instruktor říkal, že FAKT SUPER jízdy, že se nebojí, že to dám na první pokus...
No, tak nastal ten den, kdy jsem přišel na zkoušku.. Testy jsem dal na plný počet a jízdy, to, to, to, no nakonec omlouvám se, ale dnes jste neprospěl.. V ten den, jsem nevěděl, co dělat, protože auto taky potřebuji a hlavně sem si myslel, že to opravdu zvládnu, když mi to šlo... Jenže když se ti do zadu posadí komisař, no pro mě prostě hrozný pocit.. :-D

Jeste nejake rady?

Léčit stres, protože za volant nepatří. Chyby mohou být za volantem smrtelné.

Možná by bylo vhodné si dát pauzu a netlačit to tolik k úspěchu, protože evidentně to neustále ne a ne jít.

Myslím to v dobrém.

Obdivuji vaši výdrž, já řidičák nemám a mám strach řídit, takže neridim. Asi by chtělo si dát pauzu a zkusit to za rok. Mezi tím si dát pauzu najít nějakou ženu, přítelkyni ,kamarádku, která to odridi za vás .postupně se pak k tomu vrátit...

To ano, ale nechci to vzdat, kdyz uz jsem do toho dal 20 tisic, tak to chci dodelat. Proto mam vydrz. Auto potrebuju, jsem v situaci jakou jsem popsal a moc by se mi hodilo. Ale nevim jak to mam udelat, abych uz próomil smulu.

Na to univerzální rada není. Příčiny znáte. Řešení je na Vás.

I možnost sypání peněz donekonečna.

A nebo nejake zklidnujici reseni? Nejake kapky na stres nebo neco, co by me uvedlo do stavu pohody a zkousky jsem jel jako kondicni jizdy bez chyby?

Jako se zdrogovat a nebo si dát panáka před jízdou? Zajímavý styl...

Leda nějaké placebo, protože zklidnující sajrajty vždy ovlivňují CNS.

Nemyslel jsem drogu spise neco prirodniho, co by me uklidnilo a zmirnilo stres a zvysilo sance ze neudelam chybu

mariana je přírodní droga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]