Jak si poradit s rádiem v náklaďáku

Od: Datum: 02.02.17 21:07 odpovědí: 8 změna: 03.02.17 23:51

Nemá někdo zkušenost s připojením rádia v náklaďáku?

V nové Tatře Phoenix E6 mám originál rádio DAF 24v. Ovládání na volantu i znázornění na displeji mezi tachometrem a otáčkoměrem. Za rádiem je údajně svorkovnice pro připojení rádia 12v. Chci si tam ale připojit handsfree PARROT ck 3100.

To je ovšem 12v. Když bych tam dal rádio 12v a HF sadu, půjde ovládat z volantu?

Děkuji za odpověď Císek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.17 21:24
V tomto případě stačí koupit stabilizátor napětí, na aukru za 100kč, na ebay 20kč. Výstupní napětí jde libovolně nastavit, tedy na 12V z 24V a na to připojit handsfree, jednoduché, nic složitého. S rádiem se nic dělat nebude.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.02.17 21:30

Můžete mi hodit odkaz na ten stabilizátor? Díky

Datum: 02.02.17 22:04

Předem říkám, že elektrice vůbec nerozumím. Ale HF sada se vkládá mezi svorkovnici přívodu do rádia a rádio. Je mi jasný, že tento stabilizátor dám na přívod do HF sady. Ale HF modul komunikuje s rádiem tam a zpět (tj. 24v). Opravdu to bude fungovat?

Od: tatra
Datum: 03.02.17 01:09

Píšete nová Tatra - takže předpokládám auto v záruce.Si tu HF raději nechte namontovat v servisu se zárukou než něco ,,blbého,, kupovat na Aukru ( něco z okolí Havířova - do Polska je to kousek) a potom ještě aby Tatra hořela.To by Vám asi nepoděkoval ať už zaměstnavatel nebo pojišťovna by nedala nic.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.02.17 19:44

Zdravím, když je nový auto, tak přece musí jezdit a vydělávat a ne stát v servisu. Klidně to vyřeším výměnou rádia na 12v, tím pádem i HF sada je v pohodě. Jenom nevím, zda bude fungovat ovládání na volantu. (předpoklad rádio 12v s OEM koncovkami)

Od: tatra
Datum: 03.02.17 23:20

To chápu,že auto má jezdit a vydělávat.Jenže je to zásah do elektroinstalace vozu a když se něco stane a ,,blafne to,, tak vám nikdo nic nedá a jaké bylo nové auto?-žádné. A potom to nebude o tom že stálo den v servisu,ale o tom,že někdo udělal zásah do elektroinstalace a tím to ,,podpálil,,.Co takhle handsfree do ucha? Zapojit jde všechno i aby to fungovalo do toho volantu,ale moje rada - bych to nedělal ,,svépomocí,, na parkovišti.Mimochodem - ten telefon nemá sluchátko do ucha?

Ohodnoceno: 0x

Od: hf
Datum: 03.02.17 23:51

Mohl bych vám poradit že můžete zapojit napájení zvlášť a komunikaci zvlášť. Nějakým způsobem by to určitě šlo, ale když píšete že elektrice vůbec nerozumíte nemuselo by to dopadnout dobře. Na váš typ HF existuje k rádiu spousta adaptérů ale na Tatru se asi zapomělo. U nějakého odborníka by to auto snad netrčelo celý den.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.