ESP jak zapnout

Od: Datum: 13.12.16 15:08 odpovědí: 10 změna: 13.12.16 18:47

Zdravím mám golf iv variant 1.9 TDI,chci se zeptat jak zapnout ESP jestli zmáčknout tlačítko ESP aby svítila kontrolka nebo je zaplé když kontrolka na palubovce nesvítí díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 13.12.16 15:12

z logiky věci..když nějaká kontrolka svítí tak je zapnuto...

Ohodnoceno: 0x

Od: rqwope*
Datum: 13.12.16 15:25

Je to přesně obráceně, defaultně je ESP zapnuto. (a teď babo raď.) Nicméně dá se i (v bespečných podmínkách) vyzkoušet, jestli bude auto vzdorovat "utržení".

Datum: 13.12.16 15:38

V návodech k autům se píše, že tlačítkem a rozsvícením kontrolky se vypíná.

doplněno 13.12.16 15:38:

Alespoň u jedničkové Fabie a Octavie.

doplněno 13.12.16 15:41:

krtku svítit má, když to vypnete (alespoň podle návodu)

Od: krtek*
Datum: 13.12.16 15:40

blbost..mám F1 a krom světel a kontrolky motoru mi tam nic nesvítí...asi nějaká chyba v textu...to samé ASR..když to zapnu tak to svítí..když to vypnu tak to nesvítí

Od: mire
Datum: 13.12.16 15:56

Tyhle systémy jsou ve vozidlech povinně trvale zapnuté, v okamžiku nastartování fungují. Tím že "zapnete" daný čudlík, tak ten systém vlastně dočasně vypínáte a to vám kontrolka hlásí rozsvícením!

Datum: 13.12.16 15:44

Tak jsem volal svému automechanikovi (dostal jsem jmen) a moc se omlouvám za předchozí deziformaci. Když se zapne (a rozsvítí kontrolka), tak je ESP zapnuté. Takže je buďto v návodu chyba a nebo jsem to špatně pochopil. *pivo*

doplněno 13.12.16 16:02:

myslím si to samé co honzík, je to tak i v tom návodu *nevi*

doplněno 13.12.16 17:47:

alespoň si z toho mého mechanika můžu taky jednou udělat legraci, že něco neví *uspech*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.12.16 15:51

Kdyz sviti je neaktivni a melo by se ti rozsvitit mezi budikama kontrolka svitici zluta ESP.

Pokud je zhasla , tak ti bude problikavat pri tom , kdy auto pujde do smyku a system ti bude hrabat do rizeni.

doplněno 13.12.16 17:40: Kvuli bezpecnosti je vzdy zapnuty hned pri startovani. Takhle to plati i pri tlacitku airbag spolujezdce off a asr. Pri tom, se ti rozsviti na palubovce zluta kontrolka, ze to je vyrazene. A poblikuje asr, u nekterych i ABS i ESP jen kdyz je ochrana aktivni a mluvi do rizeni. (zrovna kola prokluzuji nebo jde auto do smyku.)
Kdyby to bylo naopak, tak ti ta palubovka sviti jak stromecek...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.12.16 17:45

ESP je aktivní ihned po rozjezdu vozu

seplým tlačítkem se deaktivuje

Datum: 13.12.16 18:16
ESP je trvale zapnuto a při vypnutí svítí, u ASR to je přesně obráceně. Trvale vypnuto a při zapnutí svítí.

Datum: 13.12.16 18:47

Pri naštartovaniu vozidla sú všetky bezpečnostné prvky aktívne:ABS sa nedá vypnúť.ESP je stabilizačný systém ktorý pri priečnom zrýchlení koriguje smer jazdy a stlačením sa len deaktivuje.ASR je protiskluzový systém a slúži na to,aby kolesa vozidla nepreklzávali na mieste pri zábere kolesa.Ak dôjde ku preklzu,tak kontrolka zabliká.Stlačením tento systém deaktivuje,kontrolka svieti a vtedy budú kolesa prešmykovať voči vozovke.Používa sa pri zapadnutí vozidla do blata alebo snehu.Pri aktívnom ASR by ste stáli na mieste, ak by to preklzavalo.ESP ako aj ASR sa po určitom čase aktivujú same.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.