Babeta a přilba

Od: Datum: 18.07.16 18:42 odpovědí: 4 změna: 18.07.16 19:42

Přátelé musím mít na Babetě přilbu přesto že nedosahuje rychlosti 50 km za hodinu? Teď jsem vyděl v televizi že pokud by elektro kolo dosahovalo rychlost 50 km tak by musel mít ciklista přilbu.Tak jak?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.16 19:09

Babeta je motorové vozidlo, a proto je při jízdě na babetě potřeba použít přilbu.(Bylo mi řečeno).
Jezdím na babetě už dvacet let a celou dobu jsem jezdil bez helmy. Před nedávnem jsem si přeci jen helmu pořídil. Sice cyklistickou, ale myslel jsem, že to na babetu stačit bude, vždyť je to skoro jako kolo! Hned první policista mě dal pokutu, že cyklistická helma je prý na babetu nepřípustná.Tak babo raď...;)

Ohodnoceno: 0x

Od: karel1234
Datum: 18.07.16 19:26

Co je tady k nepochopeni?Proste je i na babete povinna motocyklova helma,tak si ji poridim a jezdim s blembakem na hlave.Vzdyt jde hlavne o VAŠÍ BEZPEČNOST!

Datum: 18.07.16 19:27

Otázka je, jak je Babetta vedena. Dle zákona o provozu na pozemních komunikacích 361/2000 Sb. § 6 odst1.bodu h) mít za jízdy na motocyklu nebo na mopedu na hlavě nasazenou a řádně připevněnou ochrannou přílbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu a chránit si za jízdy zrak vhodným způsobem, například brýlemi nebo štítem, pokud tím není snížena bezpečnost jízdy, například za deště nebo sněžení.

Datum: 18.07.16 19:42

Zkus na Babetě v zatáčce na štěrku zabrzdit přední brzdou.Tak jak to udělala moje přechytralá bývalka.Hned zjistíš k čemu je přilba.

Nikdy nevíš - Ty chybu udělat nemusíš,druhý Ti nedá přednost a skončíš jako dárce orgánů.*andel*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.