Škoda Fabia dodělání klimatizace

Od: Datum: 01.07.16 21:08 odpovědí: 14 změna: 02.07.16 10:26

Dobrý den,

máme Škodu Fabia Combi 1,2 TDI (r.v. 2007), nicméně je zcela bez klimatizace. Netuší někdo, kolik by stálo kompletní dodělání klimatizace do tohoto vozu?

Děkuji a hezký zbytek dne,

D. Krejčík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.16 21:26

já myslím,že víc než stojí to vaše auto... pokud chcete auto s klimou, tak to vaše prodejte a kupte s klimou.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.07.16 22:27
Dela to par firem. Musi se prekopat pulka auta a stoji to fakt ranec. To radeji vymen auto.
Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 01.07.16 22:55

1,2 TDi? Doporučuju ten nápad rozchlastat a to ze dvou důvodů

1.) Auto ztratí podstatnou část výkonu,což u takto slabého motoru je celkem podstatné. Mám vzácnost,feldu s klimou a tam jde klima zapnout jenom při ustálené jízdě po dálnici. Po kopcovitých okreskách ani náhodou,to kdybych vezl víc lidí tak tomu autu ani nezbyde síla na pohyb v před,protože klimakompresor je na výkon docela žrout

2.) Stojí to strašný peníze,to se připrav že to budou desetitisíce,a to jenom za díly-k tomu si připočítej práci a ta taky nebude laciná když si vezmeš že se musí doslova předělat půlka auta

Pokud vysloveně toužíš po klimatizaci,tohle auto prodej a kup jiné co ji bude mít,samozřejmě funkční

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.07.16 00:07

Jako felda s klimou rarita... Čistě technická: ta se spíná jak? V závislosti na ustálení otáček? To by mě zajímalo. Je tam nějaký procesor, který vyhodnotí jízdu nebo jak?

Datum: 02.07.16 00:29

To je čistě mechanická klima,jedno tlačítko který zapne elektromagnetickou spojku klimakompresoru a klima běží. Teplota vzduchu se mísí mechanicky s teplým vzduchem podle potřeby,žádná automatická regulace,žádný procesor,nic takového. Jenom jedna regulace je že při plném sešlápnutí plynu ŘJ na 10 sekund vypne kompresor aby se auto vůbec rozjelo,třeba při předjíždění. Ale i tak,dobře použitelný to je spíš na dálnici na dlouhý cesty. Pokud bych jel kopcovitou okreskou,v 5 lidech a třeba ještě s přívěsem,tak snad 4 ani nezařadím,na 1,3 MPi je to hodně. Ale i tak lepší než nic,do chorvatska nebo itálie se to hodí,na tý dlouhý cestě nebýt tak upečenej to je k nezaplacení

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.07.16 07:49

Dík za vysvětlení, tu feldu jsem měl, tak mě to zajímalo. Tou regulací jsem myslel to, co popisuješ jako povely z ŘJ ke spínání kompresoru. S jedním člověkem felda celkem lítala, ale dát do ní klima nebo zapřáhnout přívěs, to chce hodně optimismu.

Datum: 02.07.16 10:26

Dá se,s malým karavanem pro dva normálně jezdíme na dovolenou k moři. To auto je lehký,sice to samozřejmě ztratí nějakou dynamiku,ale dá se jet celkem v pohodě. Když mám karavan tak ta klima to je vážně jenom při ustálené jízdě,sjet z dálnice na nějakou silnici kde se nejede pořád konstatní rychlostí tak klimu okamžitě vypnout. Bez karavanu nebo přívěsu se dá zapnout i na klasické silnici pokud tam nejsou nějaké fest kopce.

Jinak to je celkově raritní felda,takový vybavenější kousky to se většinou vozilo jenom do zahraničí,poněvadž tady si čecháček objednal ve většině případů úplně to nejzákladnější aby jej to nestálo. Tahle má tovární klimu,ABS,zrcátka a okna v elektrice,vyhřívaný sedačky,dálkový centrál,palubní PC a dokonce i dva bagy,kromě ty svojí nevím v okolí o žádné další feldě co by měla podobnou výbavu a zvlášť na 1,3 se klima nedávala téměř vůbec,na 1,6 tam se občas vyskytne,ale na 1,3 jsem ještě kromě sebe neviděl

Datum: 02.07.16 10:00

1) Fabia má poloautomatickou klimatizaci a kompresor s proměnným výkonem. Ze začátku jede kompresor naplno, ale jak se interiér vychladí na požadovanou hodnotu, kompresor sníží výkon a pak už to skoro ani nejde poznat.

Datum: 01.07.16 23:06

A jestli to auto budeš prodávat, tak dej nabídku. Mě auto bez klimy nevadí.

Datum: 02.07.16 00:02

Proč myslíš, že tam ta klima není? Protože ji ten vysavač neutáhne...

Od: vernon
Datum: 02.07.16 00:33
1.2TDI asi těžko...

Datum: 02.07.16 06:36

Zbytečně drahé, pro člověka, který tomu nerozumí je to svépomocí nereálné. Lepší auto prodat, přihodit pár zlaťáků a koupit auto už s výbavou. Vím o čem mluvím ;)

Od: deivoos
Datum: 02.07.16 09:38

Jojo díky, hoši za rady. Toho jsem se bál. Nijak nutně tu klimu nepotřebuju, jen mě to spíš vrtalo hlavou a tak jsem se zeptal.

Datum: 02.07.16 09:48

Odhadem by to bylo 20 až 40 tisíc Kč. První číslo je při použití dílů z vrakoviště, druhé při použití nových dílů. Myslím si, že by nebyl moc velký rozdíl mezi poloautomatickou klimatizací Climatic a automatickou klimatizací Climatronic.

Obecně vzato se dodělávka klimatizace nevyplatí, lepší je rovnou koupit auto s klimatizací. U Fabie lze většinou snadno a levně dodělat třeba tempomat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.