Jak se počítá nebo co znamená 1 motohodina

Od: Datum: 11.05.16 13:20 odpovědí: 12 změna: 18.05.16 18:26

Dobrý den fšem.

Prosím co znamenná motohodina u kultivátoru MS 07 , a nebo jak se to počítá.

Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kolemjdouci
Datum: 11.05.16 13:23

1 motohodina je obdoba 1 hodiny po kterou bezel nepretrzite motor. Pokud motor zapnete nepretrzite na dobu 1/4 hodiny a udelate to 4krat, tak motor bezel jednu motohodinu.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.05.16 13:24

Počet odpracovaných motohodin vyjadřuje míru opotřebení stroje, podobně jako počet ujetých km u auta. Na wikipedii je o tom článek. http://cs.wikipedia.org/wiki/Motohodina

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.05.16 13:26

U všech motorových strojů nelze změřit ujeté kilometry, třeba jako údaj pro výměnu oleje, generálku motoru, výměnu dílů a pod. Proto se počítá doba, po kterou je motor spuštěný. Stabilní motory, různé agregáty ... Jedna motohodina znamená, že motor běží jednu hodinu.

Datum: 11.05.16 13:37

Nevím, jestli si to ze školy ještě pamatuju, ale mám dojem, že nám říkali, že jedna motohodina je běh motoru na plný výkon po dobu jedné hodiny.

Od: vernon
Datum: 11.05.16 19:59
Motohodina je hodina běhu agregátu na PROVOZNÍ otáčky. Ty jsou předem stanovené výrobcem, jako otáčky ve kterých bude motor nejčastěji provozován (třeba traktor nebo bagr), případně je to trvalá hodnota (elektrocentrála).
Pokud by takový motor běžel např. polovičními otáčkami, natočil by za hodinu jen půl motohodiny.
Ohodnoceno: 1x

Od: mkat®
Datum: 12.05.16 10:14

Jedna motohodina je, približne, bežanie motora v určitých otáčkach po dobu jednej hodiny.Čim nižšie otáčky, od stanovenej hodnoty ,tým dlhšie musí bežať motor k nakrúteniu jednej motohodiny.A naopak ,čím väčšie otáčky tým sa skôr natočí jedna motohodina.

Datum: 12.05.16 23:21

To jsem rád, že to tak je, protože když jezdím s autem hodně na neutrál, tak natočím mnohem méně motohodin a prodlužuji tak životnost motoru.

Od: miro®
Datum: 13.05.16 13:28

U vozidla je 1 motohodina je odpracována jako při spotřebě paliva po ujetí 100 km . Tedy spotřeboval-li motor při jeho chodu normovanou spotřebu paliva na 100 km, odpracoval 1 motohodinu. Spotřeboval-li motor jen poloviční množství paliva, odpracoval 1/2 motohodiny.V tomto případě spotřebuje motor normovanou spotřebu až za 2 hod., tedy odpracovaná 1motohodina je dlouhá 2 hod.To proto,že normovanou spotřebu na 100km , spotřebuje za 2 hod.- po ujetí 100 km za 2 hod. Tedy délka 1 motohodiny nemusí mít vždy 60 min. To podle toho v jakém režimu motor pracoval – jakou průměrnou rychlostí jsme jeli. Někdy také bývá stanoveno, že 1 motohodina se rovná spotřebě jako po ujetí jen např. 40 km. V tom případě se musí přepočítat normovaná spotřeba na 40 km jízdy.

U stacionárních motorů zpravidla bývá stanovena spotřeba na 1 motohodinu. Pokud, ale motor nemá měřič motohodin, vypočítávají se odpracované motohodiny podle skutečné spotřeby, vycházeje z normované spotřeby na 1 motohodinu.V tom případě nelze vykazovat nadspotřebu ani úsporu.

Poněkud poměrně složité. Zdraví miro

Datum: 15.05.16 00:59

Když toho tolik víte o výpočtu motohodin u vozidel, tak prosím spočítat malý příklad : Při cestě na chalupu, která je vzdálená od Prahy 100 km jsem ujel 80 km na normovanou spotřebu a 20 km setrvačností na volnoběh. Cesta mi trvala 2 hod. a 15 minut. Kolik motohodin natočil můj motor?

Datum: 15.05.16 09:33

Je to prosté, ale poněkud složitější.

Po ujetí 80 km jste například spotřeboval normovanou spotřebu paliva 10 litrů, což je odpacovaní 1 motohodiny.Při dalších ujetých 20 km na volnoběh jste např. spoředoval 0,5 l paliva , to je jedna dvacetina (1/20) normované spotřeby ) to je 20x méně než jedna motohodina . Na ujetí 20 km na volnoběh jsme odpracovali 1motohodina /20 = 0,05 motohodiny. Ve Vašem případě podle vačsho zadání bylo odpracováno 1motohodina 0,05 motohodiny = 1,05 motohodiny, bez ohledu, jak dlouho cesta trtvala. Pokud se ve výpočtu nepletu.

zdravím -miro

Datum: 15.05.16 09:00

Podle fyz.zákonů je pro ujetí 100 km stanovená-noprmovaná spotřeba. Tato spotřeba paliva představuje (má v sobě ukryté stanovené množství energii, které je vždy stejná podle druhu použitého paliva). Spotřebujete-li toto normované množství, přeměnil jste ukrytou energii v palivu vždy na stejnou práci. Tatáž cesta ( ať jedete pomalu, rychle a nebo na volnoběh) vždy potřebuje vynaložení stejné práce, na ujetí stejné vzdálenosti, přeměněné na pohyb, (chcete-li vozidla), -bez ohledu jakým způsobem budete cestu absolvovat. Vynaložení stejné práce vždy spotřebuje stejné množství paliva (energie). A právě proto se správně musí počítat odpracované motohodiny ze skutečné spotřeby (pokud není zařízení vybaveno počítačem motohodin), jak uvádím v mém předešlém příspěvku.Pokud spotřebujete jen polovinu normované spotřeby, odpracoval motor 0,5 motohodin, bez obledu, v jakém režimu pracoval. Pro úplnost opakuji, že pro vozidlo někdy bývá stanovena 1 odpracovaná motohodina po ujetí npř. jen 40 km. Poté se motohodiny, případně ujeté kilometry je-li počítač km poškozen, počítají ze skutečné spotřeby. Podle tohoto návodu si můžete provést výpočet sám.

Děkuji za zájem o problematiku a zdravím -miro

Datum: 18.05.16 18:26

Díky za čas, který jste věnoval odpovědi. Nejvíce mne potěšilo, že jsem jel autem 2 a 1/4 hodiny a natočil jsem jen něco málo přes 1 motohodinu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.