Evidenční kontrola vozidla

Od: Datum: 30.04.16 19:54 odpovědí: 8 změna: 21.06.16 21:34

ahojte,chci se zeptat,syn koupil auto a k přepisu je nutné,aby udělal ev.kontrolu,na evidenčku musí jít on osobně jako kupující nebo ji může udělat i někdo jiný když má potřebné doklady?díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.16 20:32

Může kdokoliv ale na jeho jméno

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.04.16 20:56
avatar

Jak píše Čtenář -evidenční kontrolu může provést kdokoliv ale tuto MUSÍ napsat na jméno kupujícího!


doplněno 03.05.16 20:38:

Díky Milane *hi* nevím jak jsem mohl takovou botu udělat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 15:59

Může mi někdo vysvětlit, k čemu je u auta, které má platnou technickou prohlídku na STK, dobrá ta "evidenční prohlídka"?

Samozřejmě mimo téměř bezpracný zisk majitele STK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 16:04
Odpověděl jste si sám..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 16:45
avatar

diesle, nechtěl jste napsat "Jak píše Čtenář Magor"?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 03.05.16 16:45

Je to jinak, podle platné vyhlášky č. 302 o technických prohlídkách, napamatuji si zda je to § 12 nebo 20 musí mít protokol z technické prohlídky obsah i formu danou tímto ustanovením.

Mimo jiné protokol obsahuje údaje o provozovateli.

Provozovatelem je podle zákona 56 ten, kdo je jako provozovatel registrován, tedy ten, kdo je jako poslední v TP...tedy zpravidla prodávající...

Pokud bude mít protokol obsah podle ustanovení vyhlášky, odpovídá právní úpravě a lze jej použít k zápisu změny vlastníka. Protokol musí být VŽDY vystaven na "jméno" evidovaného aktuálního provozovatele.

Slyšel jsem o tom že MDCR nařídilo STK psát iniciály nového majitele do kolonky POZNÁMKA:

I v situaci, kdyby v poznámce nic nebylo, je protokol vystavený na jméno evidovaného provozovatele platný a po dobu 14 dnů použitelný k zápisu změny vlastníka.

Dopis jednoho úředníka MDCR nemá vyšší právní sílu než vyhláška podepsaná ministrem dopravy a předsedou vlády a podobnou instrukci MDCR považuji za ukázku a důkaz rozkladu tohoto orgánu státní správy.

Normální člověk chápe, že technická prohlídka nebo evidenční kontrola slouží ke zdokumentování výsledků prohlídky nebo kontroly VOZIDLA a zda je nebo není v poznámec uveden neznámý člověk který na STK nikdy nebyl je bezpředmětné a nepodstatné. Ale pořád platí - dej blbci funci a vymyslí lejstro nebo zmatečný hloupý pokyn...

Umím si představit desítky jiných racionálních pokynů stanicím STK, ale přiznám se, že tento pokyn a jeho pravý smysl skutečně NECHÁPU.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krik
Datum: 21.06.16 16:23

Můžete zajít i vy, jen jsou potřeba doklady a musí to být na jeho jméno :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko
Datum: 21.06.16 21:34

Máte dojem, že tazatel čeká na vaši špatnou odpověď dva měsíce? Kontrolují se doklady s vozidlem, ne osoby v autě nebo kolem!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.