Převod koupeného auta až po deseti dnech

Od: Datum: 25.06.15 16:43 odpovědí: 4 změna: 25.06.15 17:25

Zdravím,

koupil jsem auto v ostravě, ale autobazar má adresu v praze, takže vůz musím přihlásit v praze. V pondělí jsem byl v praze. Dorazil jsem na úřad o půl desáté a ejhle..zjistil jsem, že v ten den už mě nepříjmou. Tak jsem jel na jiný úřad a tam mi také řekli, že mám smůlu. Že mám přijít další den, ale to jsem si nemohl dovolit a musel jsem jet domů. Poté jsem zjistil, že všude na úřadech jsou fronty, kvůli polopřevodům.

Udajně pokud auto nepřihlásím do 10ti dnů tak mi hrozí pokuta 50 tisíc. Myslíte, že je nějaký problém, že ho přihlásím až po 12ti? Můžou po mě zpětne vyžadovat pokutu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.15 16:46

Vyžadovat můžou , ale nebudou , buďte v klidu .

Ohodnoceno: 0x

Od: mzxy
Datum: 25.06.15 16:54

nechápu jak by to měl úřad zjistit, pokud se sám neudáte

kupní smluvy zákon nevyžaduje prot se na podobné delikty přijde zparvidla až při autonehodě nebo při dopravním přestupku, které musí někdo projednat

Od: racio
Datum: 25.06.15 17:19
Děkuji. Jsem trošku klidnější :) jen se musím podívat do smlouvy jestli autobazar nemá nějakou zminku o teto situaci. Ale snad to bude OK :) jediné co me napadlo, ze bazar poslal plnou moc do prahy elektronicky. Nemůže její platnost po deseti dnech zaniknout?
Od: mzxy
Datum: 25.06.15 17:25

samozřejmě může, pokud bazar omezí její platnost na dobu 10 dnů

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.