Nejde povolit olejovy filtr

Od: Datum: 16.04.15 19:55 odpovědí: 9 změna: 18.04.15 20:53
Zdravím,
Koupil jsem fiat punto s motorem 1.2.
Měnil jsem olej, povolil filtr, chtěl nasadit novy a zjistil jsem, ze nepasuje. Tak jsem tam vrátil ten starý a jen ho rukou dotáhl at z toho nekape olej. Ještě předtím jsem utrel dosedáci plochu pro filtr.
Koupil jsem filtr ktery pasuje, ale ted mi nejde vůbec povolit ten původní filtr a to jsem ho dotáhl jen rukou...nesetkal se s tím někdo? Jako by byl pricucnuty...pouzivam tenhle povolovac http://www.dovavanik.cz/eshop/foto/751/751256_o_0.jpg ale tou silou co jsem použil se rozbil. Tak jsem to zkoušel probodnout sroubovakem, ale šroubovák jsem jen ohnul a filtr se ani nehnul...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.15 20:01

ten je naprd bud sežen řetízkovej nebo to de velkýma sikokleštěma nebo já mám ještě spešl kleště na filtry pokud nic z toho nemáš vem silnější šroubovák propíchni skrznaskrz filtr a povol

Ohodnoceno: 0x

Od: oko
Datum: 16.04.15 20:04
S tím sroubovakem jsem to zkoušek a jen jsem ho ohnul :( no tak zkusim sehnat ten retizkovy a uvidím... ale poprvé jsem ten filtr povolil v pohodě.
Datum: 16.04.15 20:03

Pryžové těsnění pod oilftr se má vždy máznout oilem pro snazší demontáž,ne otřít!Žel zatím nikdy se mi bez hrubého násilí nepodařilo jej odšroubovat,vždy jej nakonec kuchnu šroubovákem a není problém.spíš je zajímavé že jste filtr ani nepropíchnul a šroubovák zohnul-asi jej máte nějaký "papírový"!

Datum: 16.04.15 20:05
Já ho propichnul a při te pace se ohnul ten šroubovák.
Datum: 16.04.15 23:58

určitě točíš proti hodinám?

Od: vklus
Datum: 17.04.15 06:52

Nesmíš používat nářadí z rýže pak se ohne i šroubovák.

Od: asd1
Datum: 17.04.15 10:22

Máznutí olejem (oil mají v Anglii) není kvůli demontáži, ale kvůli montáži. Těsnění musí klouzat, jinak se při montáži trochu zkroutí a pak tam olej prolíná.

Když to nejde silou, musí nastoupit ještě větší síla. Ovšem s citem, aby se nedo...o kromě starého filtru i okolí ;)

Od: vladimir1966
Datum: 17.04.15 18:04

Ahoj.Jednou jsem to měl podobný a pomohl až hasák nasazenej až uplně nahoře na hraně(obrubě) Tam se to zdá trochu zesílený.Hlavně trochu citu ,držim palce-- povolit se to musí ,když už to jednou šlo...

Datum: 18.04.15 20:53

Nepomohlo nic..prostě s ním nešlo hnout. Nakonec flexa a rozřezání na kousičky až zůstal jen střed a ten se až po nahřátí dal pootočit sikovkama..absolutně netuším proč to nešlo..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.