Zelená karta - stačí na přihlášení kopie?

Od: Datum: 02.12.13 18:22 odpovědí: 22 změna: 10.12.13 00:13

Pokud si půjdu na registr vozidel přihlásit auto,musím mít originál zelenou kartu (kterou dostanu až po zaplacení) a nebo stačí kopie která mi byla zaslána emailem (ještě není zaplaceno)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 02.12.13 18:44

to mi je tedy novinka, já měl zelenou kartu hned a platil jsem až za několik dnů :) možná to chce změnit makléře, či pojišťovnu :D a ano, na registru vozidel chtějí originál

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.12.13 18:48

Já sem to vyřizoval přes internet,takže mi poslali koupií, oiginál mi přijde poštou až zaplatím danou částku

Datum: 02.12.13 18:47

Jistěže zelenou kartu,

(ale uředníce může překouknout, že není zelená)

Datum: 02.12.13 19:07

Zda mám zaplaceno je nezajímá,zajímá je jen zda je uzavřeno PR.Taky jsem sjednal po internetu,do cca30´mi přešle mejl,vytiskl jsem si smlouvu i zelenou kartu a šel na úřad-no problém.Ona ta zelená karta po síti je taky platná není to kopie ale je to taky originál!(alespoň u mé pojištovny,zad to tak mají všechny-toť otázka,ale asi ano)

Datum: 02.12.13 19:58

Pokud přehlašuješ auto,musíš mít na svou osobu auto pojištěno.Dokonce se obvykle na úřadě nachází i kancelář pojišťovny.

JABRAKA

Datum: 02.12.13 20:02

Jardo, ale to není pravda. Pojištění může uzavřít kdokoliv na toto vozidlo.

Od: buss®
Datum: 02.12.13 20:13

Nechce se mi to hledat, kde to je, že musí být pojištění na toho, kdo auto přihlašuje?

Od: nu*
Datum: 02.12.13 20:03

povinnost předkládat zelenou kartu při registraci prosadila do zákona pojišťovací lobby, registr má sloužit k vedení reálné evidence pro potřeby státu a ne k buzeraci občanů ve prospěch komerčních subjektů-pojišťoven

Povinností pojištovny je neprodleně po uzavření smlouvy předat klientovi zelenou kartu...mimochodem podle stanoviska ČKP má být tato karta oboustranně zelená a pokud je v elektronické podobě má být vytištěna na zelený podklad, což je pro lidi s černobílou tiskárnou bez zeleného kancelářského papíru nereálné

Povinnost předkládat zelenou kartu při registraci auta považuji za absurdní buzeraci, úřad registrující vozidla nemá zákonnou povinnost zkoumat platnost pojistné smlouvy a pokud má komerční pojišťovna například měsíční lhůtu k tomu aby údaje o klientech předávala do informačního systému ČKP, v situaci kdy si vytisknete z emailové přílohy zelenou kartu zpravidla nejsou požadované údaje zadány do informačního systému ČKP , a pokud se úředník bude chtí podívat do IS ČKP, nenajde tam nic

Pak je zbytečné předložit u přepážky nějakou kartu, kterou vám úřednice obratem vrátí

Je to vedení občanů za ručičku státem, ve prospěch komerčních subjektů které na tom vydělávají

Registr vozidel by neměl být centrem buzerace, stát by se měl konečně zamyslet nad jeho OBSAHEM a fungováním do budoucna, registr by měl být skutečně základní, přehlednou a funkčí státní evidencí , mělo by dojít k radikálnímu zjednodušení a zpřehlednění všech úkonů, k jejich zásadní redukci, musí skončit praxe hlášení a zapisování různých zbytečností

Musí dojít k elektronizaci úkonů a především postupy při registraci musí být podrobně a přehledně popsány speciální právní úpravou, tak aby se vše provádělo ihned dle možnstí na počkání bez nutnosti vést zdlouhavá mnohatýdenní správní řízení

Za absurdní považuji také zákonnou úpravu kdy na základě skutečnosti že po dobu 14 dnů není zaplaceno povinnné ručení

lze auto vyřadit z registru, je to opět důkaz toho jak stát podléhá zájmům komerčních subjektů, pojišťovny vydělávají a stát dělá špinavou práci nese připadnou odpovědnost za chyby které přitom může udělat

doplněno 02.12.13 20:05:

Jen doplňuji, prvních 14 paragrafů zákona 56/20021 Sb. popisuje registr a registraci vozidel, ale chybí mi tam paragraf popisující jak elegantně a obratem registraci zrušit

Datum: 03.12.13 19:10

Před dvěma lety jsem koupil Feldu a pži převodu jsem ji musel pojistit na svoje jméno-.A je to vcelku logické,přece pojištění je povinné a nelze akceptovat jízdu s pojištěním na někoho jiného,než majitele.

JABRAKA

Datum: 03.12.13 19:24

Jardo, ale tak to opravdu není.

Datum: 03.12.13 20:22

Nemusel .Znám hejno lidí co nemají pojištěni na sebe ale třeba na otce,matku atd,ale auto registrováno na sebe.Nebo tam úřad pochybil?

Datum: 03.12.13 20:33

No ale že to nějaký úředník chtěl, neznamená přece, že je to pravda. Máte položit otázku A podle čeho, kde mám tu povinnost? pokud se nebojíte. Já se ptám, ale než jdu na úřad, sám si v příslušném zákonu počtu. A pak se mohu bavit na úrovni a vím, kdy mne lakují..
Buď je to v z. č. 168/199 nebo 56/2001. Počtěte si a napište pak. Tady se to už omílalo ...

Od: we
Datum: 03.12.13 20:53

(2) Uzavřít pojistnou smlouvu o pojištění odpovědnosti je povinen vlastník tuzemského vozidla nebo řidič cizozemského vozidla, nestanoví-li tento zákon jinak.
(3) Bezprostředně po uzavření pojistné smlouvy, týkající se tuzemského vozidla, vydá pojistitel pojistníkovi zelenou kartu.
...toliko z 168/1999

Datum: 03.12.13 21:02

we,

Uzavřít ... je povinen vlastník tuzemského vozidla... ten musí, pokud neuzavřu pojištění za něj já, tata, bratr atd..

Datum: 03.12.13 21:09

Praxe je jináááá. Lze doložit jinými ustanoveními, že... předloží doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, A my jsme na registračním míístě, že?

Datum: 04.12.13 18:35

A jak vypadá ta "originál"zelená karta co mi přijde poštou? Je to taky jen kus papíru co mi přišel na mejl? Vypadá to úplně stejně?

Datum: 04.12.13 19:09

copak víme co Vám došlo emailem. Asi to byla zelená karta.

Od: jyri®
Datum: 04.12.13 18:46

Jdi tam s originálem mě s výtiskem vyhodili a řekli mi že se tímto zabezpečí že nebudu jezdit bez pojistky

Datum: 04.12.13 19:01

A proč teda pojištovna v e-mailu po sjednání posílá smlouvu a zelenou kartu s přípisem že je to PLNOHODNOTNÁ zelená karta!Alespoň já mněl toto psáno (u ČSOB poj.) a neřekli na to nic ani na to že je na normálním papíru (jedna str.z tiskárny zelená,druhá bílá).

Od: nu*
Datum: 04.12.13 19:10

to je otázka pro pojišťovnu, ale ministerstvu dopravy bylo zasláno stanovisko ČKP o nuznosti tisknout kartu na zelený papír

také úřadům, pojišťovací lobby jde o to aby úřady buzerovali občany a pojištovny jen hrabaly peníze

pes by z toho zvracel, měli to dát do zákona , jak vypadá platná karta , odkazovat na jakýsi dodatek jakési dohody jakéhosi předchlodce rady kanceláří z padesátých let je skutečně trapné

Datum: 09.12.13 19:29

Tak už mám originál a na registru vše vyřízeno.

Chěl bych se ale ještě zeptat,jelikož zelená karta obsahuje 2 totožné tiskopisy,lze jeden tiskopis odtrhnout a nechat ho doma a druhý v autě?

Nebo proč jsou 2?

Od: edge®
Datum: 10.12.13 00:13

Pokud si přečteš vše co je napsáno na zelené kartě nebo přiložené v dopise, tak se tam dočteš, že musíš mít stále u sebe originál i kopii zelené karty.

No a na úřadě by neměli dělat problém ani s kartou která ti došla mejlem, ale jak si už zjistil originál dojde někdy i druhej den od sjednání na internetu, takže než se vydáš na samotný registr vozidel originál už je doma.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.