Co může způsobovat nestabilitu auta?

Od: Datum: 03.03.15 17:09 odpovědí: 7 změna: 04.03.15 22:36

Ahoj mám takovej dotaz co vše může způsobovat enstabilitu u auta? Mám golf 4 sou tam ani ne rok nový tlumiče, byl sem i na testu tlumičů přední přes 80% a zadlky 70%. V poslední době mi něco mlátí od přední nápravy při přejetí příčné nerovnosti. Mám podezření na tyčky stabilizátoru a jeho uchycení+ plus mi to táhne do prava. Pneu mám nahuštěný správně.

Ale zajímalo by mě zda může špatný uložení stabilizítoru mít vliv na to, že auto jakoby plave na silnici, hlavně pokdu je silněj boční vítr je docela těžký to ukočírovat. Celkově mi příjde auto nestabilnější než dříve.

Až budu přezouvat tak asi budu měnit ty tyčky a uložení+ geo jen by mě zajímalo zda to může mít takový vliv? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 03.03.15 17:24

V řízení je několik silentbloků - které je dobré pravidelně kontrolovat !

Můžete mít jeden nebo tři úplně KO - upadnout to nemusí, ale uskočit klidně o pár metrů na nerovnosti.. vůle v řízení a bouchání tomu nasvědčuje.

doplněno 04.03.15 12:02:

i kvalitní díl může být zmetkem, i nový díl se může dřív poškodit vlivem nějakého nárazu nebo jako následek jiného poškození vozu... Pokud si někdo myslí, že daný ND je teprve 3 měsíce starý a že musí být v pořádku... plete se.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.03.15 17:24

Zkontroluj si uložení ramen v silentblocích, hlavně ta zadní.

Datum: 03.03.15 17:53

nevím jak na kterém autí,mně plavání způsobovaly špatné svisláky a mj špatné ložiska zadních ramen (ale toto se týká především starší půrodukce od PSA)

Od: kawar
Datum: 03.03.15 19:32

silentblok ramene byl měněn taky za plnej z audi TT. Nikde nejsou prej zantelné vůle ani, takže mě jediný napadá vše okolo toho stabilizátoru. Ale zkusíme to ještě projít z mechanikem dle rad :)

Jen mě prostě zajímalo zda by mohlo mít špatné uložení stabilizátoru a tyčky vliv na to, že to plave a je to nejisté?

Datum: 03.03.15 19:40

můžou to dělat i samotný pneumatiky,můžou bejt i podhuštěný

nebo špatná geometrie přední nápravy,špatnej svislej čep či čep řízení nebo jak už psali ostatní nákej ten silentblok

Datum: 03.03.15 19:50

Me to bouchalo u golfa 4 prave ten vymlaceny čep , po vymene OK , jinak mel jsem kombika a ten trpel totalne na bocni vitr...

Od: pinda
Datum: 04.03.15 22:36
Cau zkontroluj horni ulozeni tlumicu jestli neni vymackany

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.