Tlačítko AUTOHOLD

Od: Datum: 23.01.15 11:37 odpovědí: 3 změna: 23.01.15 12:28

Dobrý den,

mám Škodu Octavii 2 v automatu a vedle páky řazení je tlačítko AUTOHOLD, nevíte prosím, jakou PŘESNOU funkci tohle tlačítko má? Je mi jasné už z názvu i ze zkoušky, že podrží auto v kopci, ale auto mi neujede do zadu ani když budu mít zařazení D a budu popojíždět z automatu...k čemu tedy tohle tlačítko? A lze ním nahradit ruční brzdu? Nebude se to kazit?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.15 12:03

Funkce "Auto hold" je rozšíření elektronické parkovací brzdy. Funkce "Auto Hold" chrání vozidlo proti samovolnému pohybu vzad i před, když stojí na místě. Za ovládání je zodpovédná jednotka ABS / ESP.
Systém funguje na základě zapamatování aplikovaného brzdné tlaku. Řidič může mít nohu z brzdového pedálu, ale všechny čtyŕi brzdy zůstávájí stále přitisknuté pod zapamatovaným tlakem.

Ohodnoceno: 2x

Od: automat
Datum: 23.01.15 12:17

Děkuji a lze touto funkcí zcela nahradit ruční brzdu? Mám na mysli, jeslti se tato funkce dá používat jen za jízdy a v menších kopcích nebo i po vypnutí motoru ve větším stoupání? Nebude se to zbytečně kazit?

Datum: 23.01.15 12:28

Škoda bude asi stejná jako Passat ,

Dynamický rozjezdový asistent v novém Passatu, zvyšuje komfort řidiče při rozjíždění. To znamená: Řidič se může jednoduše rozjet, aniž by předtím uvolnil elektromechanickou parkovací brzdu. O účinnou pomoc se jedná zvláště při rozjíždění do svahu. Pro zajištění optimálního rozjíždění mají modely Passat s mechanickou převodovkou čidlo, které vyhodnocuje práci spojky a zajišťuje tak optimální reakci systému. Rozjet Passat, k tomu stačí přidat plyn a uvolnit spojku.

U modelů s automatickou převodovkou řidič jednoduše sešlápne pouze plynový pedál. Z technického hlediska vyhodnotí řídicí jednotka parkovací brzdy signály o točivém momentu a počtu otáček motoru, úhel stoupání svahu a polohu plynového, resp. spojkového pedálu, aby určila ideální okamžik pro uvolnění brzdy.U nového Passatu CC je dynamický rozjezdový asistent "Auto Hold" doplněn o možnost jeho personalizace. To znamená, že prostřednictvím multifunkčního ukazatele "Plus" si řidič může nastavit možnost, automatické aktivace systému "Auto Hold" po nastartování motoru. Má tím pádem zajištěnou permanentní aktivaci systému "Auto Hold" při nastartovaném motoru, což poskytuje maximální komfort a bezpečnost při cestování

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.