Jak zrušit vozidlo

Od: Datum: 03.11.13 19:06 odpovědí: 15 změna: 04.11.13 18:35

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak je to s ekologickou likvidací.Mám vozdlo,které není na mě napsané ale mám darovací smlouvu.Toto vozidlo nemá zaplacenou eko daň.Kde se ekodaň platí?Budu jí muset zaplatit já přímo v kovošrotu nebo jí bude muset zaplatit majitel při odhlášení vozidla z registru?Děkuji za odpověď.J.S.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.13 19:39

Nikoloviv v kovošrotu, ale předáte vozidlo pověřené firmě, která má opravnění na tuto činnost. Vystaví doklad o ekologické likvidaci, s tím dojdete na evidenci vozidlo, dohlásíte vozidlo na sebe (800Kč), pokud jste v odhlášce, a bez ekodaně vozidlo vyřadíte zdarma.

je třeba sdělit, kdo je v techničáku na posledním místě..

doplněno 03.11.13 20:47:

OK, takže zdarma vozidlo odevzdáte pověřené firmě, dostanete dokument, přeáte ho osobě zapsané v techničáku a ten zdarma vyřadí vozidlo.

Ohodnoceno: 2x

Od: js*
Datum: 03.11.13 20:40

Děkuji za odpověď.V technickém průkazu je on zapsaný jako majitel.Po domluvě bylo rozhodnuto tak,že já vozidlo zruším,odevzdám majiteli veškeré potřebné papíry a on to vše sám odhlásí,proto jsem nevěděla,jestli to náhodou nebudu muset platit já,jelikož nevím jak je to s darovací smlouvou,Vozidlo na sebe nebudu vůbec přepisovat.

Datum: 03.11.13 21:41

Tak je to super,vyhla jsem se tomu,čeho jsem se obávala. :) Ještě jednou Vám moc děkuji za Vaše odpovědi.

Od: nu*
Datum: 03.11.13 19:41

v kovošrotu se nic neplatí a majitel by se měl ptát na úřadu, pokud je k autu registrován tak nebude platit nic

Datum: 03.11.13 20:35

Děkuji za odpověď.Ano je tam registrován on.Domluva byla taková,že ho mohu zrušit,tím,že mu dodám technický průkaz,SPZ a potvrzení o likvidaci,proto jsem nevěděla,jestli za to náhodou nebudu muset něco zaplatit já.

Datum: 03.11.13 22:26

Ahoj. Malinko bych dodal. I některé tzv. Kovošroty můžou také mít to oprávnění k likvidaci starých vozidel. Dnes to dělají i některé třeba stavební firmy. Mnozí za to zrušení u nich i platí. I 1500Kč a nebo 2.5 Kč. za kilo auta.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.11.13 17:44

Ahoj,tak z toho nemám vůbec radost :/ Tak budu muset hledat nějaké místo,kde se neplatí :).Děkuji za odpověď.

Od: nu*
Datum: 04.11.13 17:50

pokud se odevzdává vozidlo kompletní, je vystaqvení potvrzení ze zákonan zdarma

jiná situace je když autu chybí motor, kola, převodovka atd

naopak, je ksilná konkurence a některé firmy si pro auto přijedou a ještě majitelům platí, klidně 1500-200 Kč

na stránách www.mzp.cz je na stránkách - odpadové hospodářství / zětný odběr výrobků/ seznam provozovatelů zařízení ke zpracování autovraků, dá se tam najít cca 10-15 subjektů ve Vašem okolí a určitě se najde někdo solidní kdo si auto odveze a nebude chtít NIC

Datum: 04.11.13 18:32

nu Vozidlo je kompletní.je pojízdné,tekže ho tam bez problému dopravím.Děkuji za info na stránky se podívám :)

Datum: 04.11.13 18:19

js, asi jste nepochopil, vy dostanete za vozidlo peníze.

500-1000Kč dle místa, odkud jste..

Datum: 04.11.13 18:30

milancukrar Já jsem to pochopila dobře ale pán mi psal,že každý to má jinak,že někteří si za to berou peníze je to napsaný nahoře :)

Od: pt®
Datum: 04.11.13 17:52

My měli ekolikvidaci v Kovošrotu, který má na to oprávnění a vše proběhlo zdarma. - pt

Od: buss®
Datum: 04.11.13 17:58

A proč si přiděláváte starosti? Proč ne plnou moc na zrušení jeho jménem i za odměnu?

Datum: 04.11.13 18:33

pt Děkuji :)

Datum: 04.11.13 18:35

buss Já nepotřebuji plnou moc mám darovací smlouvu tak jsme se vzájemně domluvili,že auto odvzdám já,čímž obdržím nějaké peníze a jemu předám potřebné dokumenty k odhlášení vozidla z registru.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.