STK a poklice u kol

Od: Datum: 23.04.13 11:01 odpovědí: 10 změna: 25.04.13 20:44

Zdravím. Jen se chci zeptat,zda je opravdu nutné při kontrole STK sundávat boční poklice u kol?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.13 11:08

není-nikde není dáno předpisem,že na kolech nesmíte mít(homologované) ozdobné kryty kol(poklice)-jenže řekněte technikovi na STK,když bude chtít kontrolovat třeba ET(které je na plecháčích vyraženo vesměs z vnější strany),že je nemusíte sundavat-to pak taky "nemusíte" udělat TK...*smich* O nic nejde-před STK poklice shodím,umyju si ruce a tradá na technickou...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.04.13 18:49

To Erikch-výjímečně nemáš pravdu-to je jedna z podmínek na technické.nevím sice proč,ale je to tak.I když minule jsem je neměl dole a noic se nedělo-mám je totiž pod kolovými šrouby!

doplněno 23.04.13 20:12:

Tím že to není dáno předpisem.Žel nemůžu a ani se mi to již nechce hledat.

Datum: 23.04.13 19:37

v čem nemá Erikch pravdu?

doplněno 23.04.13 20:15:

aha,,, díky

Od: jklk
Datum: 23.04.13 11:08

U mně to neřešili... Před kontrolou se zeptejte technika.

Od: donne
Datum: 23.04.13 13:04
U nás třeba to nutné je, mají to i na ceduli před vjezdem do haly. Ale není to kvuli poklicím jako takovým ale kvuli tomu že oni tam meřej geometrii na předních kolech (resp. jen sbíhavost) a ty čidla musej přiložit přímo na ráfek (poklice neni uplně rovná). Sami ti je sundat nemůžou, protože by pak museli hradit škodu když by třeba praskly.

Od: nu*
Datum: 23.04.13 16:12

ano je to povinnost provozovatele, včetně umytého auta

Od: olaf71*
Datum: 23.04.13 17:14

tam kam jezdím já na STK, je napsané na vjezdu do haly STK " sundejte ozdobné kryty kol "

Datum: 23.04.13 19:51
To je zase diskuse . . . sakra jednou to tam je napsaný tak se holt poklice sundaj a nikomu pro to ruce ne upadnou.
Technik má v popisu práce kola zkontrolovat a v dílně už teď bude mít kameru na který nějaký papaláš může vidět jak svou práci dělá. Jak by asi obhájil že autu které jede z STK v první zatáčce upadlo kolo protože drželo na dvou šroubech?
Mě málem vyrazili s vozíkem jen proto že jsem měl uraženou špičku trojúhelníkové odrazky. Taky říkal že když mě s tím pustí tak to bude na kameře na odjezdových vratech vidět.

Od: buss®
Datum: 23.04.13 19:57

Tož řekněte že nesundáte. Proč ten dotaz tady, bojíte se zeptat technika? Zde se STK nedělá.

Od: martinnn
Datum: 25.04.13 20:44

I bez okenka bych prosel dnes je to znamich

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.