Kde je imobilizer ve vozidle?

Od: Datum: 16.04.13 08:53 odpovědí: 12 změna: 16.04.13 18:56

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, koupil jsem si použitou spínací skříňku.

Měl bych vytáhnout chip ze starého klíče a dát ho do nového klíče abych měl imobilizér v provozu.

Bude to tak správně fungovat?

Vysvětlil by mi někdo kde je vysílač a přijímač pro imobilizér? Příjimač je ten chip v klíči?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 16.04.13 09:40

Ten čip v klíčku je "vysílač" "přijímač je u spínasí skříňky. Bývá to takový kroužek na spínačce. S tím vyndáním čipu, záleží jaké máte vozidlo. Některé klíčky jsou řešeny tak, že čip jde opravdu vyndat, je to takový malý černý "váleček" uvnitř klíčku. Jiné malíčky mají čip zalitý přímo v plastu v kíčku a tam je to problém s přehozením čipu.

Ohodnoceno: 2x

Od: menny
Datum: 16.04.13 11:06

Dobrý den,

děkuji za vysvětlení. Nemáte nějakou fotku jak vypadá ten přijímač?

Já měním klíček u felicie a zajímalo by mě zda to bude fungovat.

Děkuji

Datum: 16.04.13 11:26

nebude novej klíček se musí pomocí VAGU a někoho kdo to umí přispůsobit já to řešil jednoduše stáhnul sem ze spínačky ten černý immo kroužek prostrčil jím ten starej klíč s funkčním čipem na obou stranách chytil klíč ktomu kroužku omělohmotnou páskou a vše to schoval pod palubovku

ted si startuju novým klíčem a již s immem není problém ;)

dodám klíček umí pomocí starýho klíče nakodovat některá lepší autoklíčnictví u nás cena cca 400kč

pokud se pokusíš ten čip ze starýho klíčku vydolovat postupuj velmi opatrně at ho nezlomíš jinak si dojel já když to viděl je tam přilepenej tak sem radši zvolil výše popsaný postup *palec*

Ohodnoceno: 0x

Od: ar*
Datum: 16.04.13 11:35

Ta snímací cívka vypadá takhle. Ta, ale není potřeba měnit, to je jen snímač. Důležité je ten čip. Jestli je ve vašem klíčku vyndvací jako je to na prvním foto tak to fugovat bude. Jestli je zalitý přímo do plastu kíčku tam to bude poblém. Většinou to pak lidí řeší tak, že používají na startování klíček bez čipu a starý klíček s čipem přilepí do plastového krytu kolem spínačky. Imo. je pak v podstatě vyřazen. Jinak je to potřeba přes řídící jednoku.

doplněno 16.04.13 12:18:

Pro řídící jednotku tam bude pořád stejný čip. To že je jiné "zoubkování" na klíčku to ŘJ nezajímá. Ta si načitá jen ten čip a ten je stejný. Nic dělat nemusíte, stačí jen přehodit čip a hotovo. Pro ŘJ je tam pořád stený klíček.

Od: meny
Datum: 16.04.13 11:57

Ano tech čip jde z klíčku vyndat.

Vyměním tedy pouze čip v klíčku a přehodím ho.

Zajímá mě jak bude řídící jednotka vědět že jsem změnil chip v imobilizéru a pustí mě nastartovat?

Je potřeba to nějak do řídící jednotky nahrát?

Děkuji

Datum: 16.04.13 12:05

pokud dáš do nového klíčku funkční čip s toho starýho klíčku nemusíš již nic dělat budeš bez problémú okamžitě startovat

Datum: 16.04.13 12:18

Aha už to chápu :)

Děkuji moc

Datum: 16.04.13 12:30

Když jste tak dobří chtěl bych se zeptat, jak by se to dalo vyřešit, kdybych stratil klíč s imobilizérem a měl jen jiný klíč s imobilizérem?

Co v takovém případě?

Datum: 16.04.13 12:39

musel bys za někým kdo má patřičné počítačové vybevení a ten by ti novej klíč spároval s ŘJ už sem to psal

pokud uděláš to co sem již psal tak se stráty bát nemusíš ;)

a nebo si udělej druhej náhradní klíč mít jen jeden klíč k autu to nejni zrovna dobrý :)

Datum: 16.04.13 13:14

a není náhodou imo v budících? na spínačce je jen ta čtečka ale přímo imo je myslim v budicich protože se z nich ten pin vyčítá.. ale nevím to jistě.. tekže bych řekl že když se mění spínačka tak to na imo nemá vliv.. jen se samozřejmě musí prohodit čip do nového klíčku

Datum: 16.04.13 15:09

v budících to má oktávka felda to má myslím součástí ŘJ

Datum: 16.04.13 18:56

koncern měl u vyšších modelů immo v budíkách-do 04,pak už stejně jako Felda,v ŘJ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.