Koupě ojetého vozu, přepis?

Od: Datum: 31.01.13 00:07 odpovědí: 18 změna: 02.02.13 18:08

Zdarvím v tuhle noční hodinu, ale mám takovou menší otázku? Jde ohledně toho, že mám momentálně své staré auto a koukám už po novém. Něco už mám vyhlídnutý na druhý straně republiky a proto se ptám jak mám postupovat při koupi? Dejme tomu, že bych se na auto jel podívat a když by bylo v dobrým stavu a vyhovovalo okažiotě bych si ho vzal abych uštřil cestu znovu tam pro auto.

Teď jde, ale o to jak to udělat? Sepíšu s dotyčným kupní smlouvu a co příjde dál? Vezmu si od něj velkej TP? A co povinné ručení? Můžu si auto odvést nebo musím na vaůníku nebo tak? Díky za info :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: martinjelinek*
Datum: 31.01.13 02:18

Takže.. velký TP si majitel nechá a vám dá na cestu malý, ten veliký vám pošle až auto přehlásíte na sebe.

2) Samozřejmě že jedete po své ose (tím autem, protože je asi na značkách) takže v pohodě. A za 3) co se týče pojistky tak po prodeji jí původní majitel hned ruší (což může z důvodu prodeje) ale pochybuji že tam v těch místech hned poletíte si to pojistit. Takže by měl přistoupit na to nechat to pojištěné na něj na zpáteční cestu. Poté si auto doma pojistíte, jemu to sdělíte a on si jí zruší.

Nevím co je to za auto..jde mi o to jestli už je na něm zaplacená ekologická daň ale to už se domluvíte.

doplněno 31.01.13 02:22:

Ale nemusí to tak být že to na cestu nechá pojištěný na sebe protože se bude bát že když se něco stane tak to půjde za ním.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.13 02:21

Jak se přihlašuje auto bez TP?

Datum: 31.01.13 02:26

Jo pravda to jsem spletl Ok

doplněno 31.01.13 02:36:

pošle ho až auto na základě TP odhlásí. Nebo to vyřeší ještě týž den tam a majitel mu ten velký dá s sebou.

Datum: 31.01.13 06:54

podepises smlouvu , da ti maly technicak , zelenou kartu , a jezdis zatim na smlouvu. On to prehlasi na tebe na urade a budes ve velkem technicaku a tim padem ti to posle a ty si to prehlasis. Popripadne ti da plnou moc na prepis auta a jedes i s velkym technicakem a to si pak vyridis...

Datum: 31.01.13 19:00

honzo,

bohužel špatné rady

Od: nu*
Datum: 31.01.13 07:04

kupec z 2. konce republiky, to je sen každého prodejce aut, v místě bydliště každý ví jaké plečky dotyčný prodává, lidé věří tomu že někde tam v dálce jsou perodejci čestní a poctiví, naděje umírá poslední...je to nepraktické z důvodu pozdějších reklamací, když auto z dálky tak z Brém, nebo Hamburgu

nebo ze svého okolí, od někoho koho dobře znám, a komu můžu později rozbít hubu nebo okno

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.01.13 07:18

jo to je riziko , nemuzes ale ocekavat , ze ojete auto bude bez chyby , je to risk. Chce-li kupec mit klid , tak nic mu nebrani si priplatit a koupit nove /i kdyz jak ctes , tak ani ty nejsou bez poruchy a reklamace/

Datum: 31.01.13 14:23

Ještě jsem se na to znovu mrkl a nemusí mu dávat vlastně ani malý techničák.. On má v ruce kupní smlouvu jako případný dokument pro policii a to je důležitý. Pokud dostane ještě pro jistotu kopie obou techničáků tak je to jedině k dobru (někdy se to tak dělá).

Od: k2
Datum: 31.01.13 15:16

Takze pri pripadne silnicni kontrole zaplati kupujici pokutu za nepredlozeni dokladu k vozidlu (OTP). Kopie jakehokoliv technicaku ma stejnou pravni vahu, jako kopie obcanky ci jakehokoliv jineho dokladu (tedy zadnou).

Datum: 31.01.13 19:01

nesmí jezdit na prodejní smlouvu...

to je chyba a pokuta...

Od: tex®
Datum: 31.01.13 22:05

no zkuste si přidělat co nejmíň problémů a pokuste se auto koupit ve všední den. Když se dohodnete tak běžte na úřad a zde ať vlastník (prodejce) auto na Vás odhlásí a rovnou Vám může dát TP i ORV. Předtím si udělá kopii s odhláškou pro pojišťovnu a Vy můžete frčet domů. Jet bez dokladů jen s kupní smlouvou je nesmysl - povinné doklady pro řízení určuje zákon a kupní smlouva tam není. Sám si auto pojistěte anebo jeďte na prodejcovu zelenou kartu a domluvte se ať ji zruší "zítra" a Vy si hned zítra pojištění sjednáte a pak mu jeho kartu pošlete.

Vyhnete se problému v podobě toho, že prodejce auto neodhlásí na Vás nebo mu to bude dlouho trvat atd. Nebo se nechte od něj zmocnit plnou mocí k odhlášení vozidla a vše si na jeho úřadě vyřídíte sám, tedy pouze tu odhlášku. Tady zase ale nemusí věřit on Vám.

Já bych taky asi nejel přes půl republiky pro auto, které uvidím poprvé až tam. Zcela určitě bude překvapen, že auto vypadá jinak, než bylo avízováno. Jste v ČR.

Tex

Od: tex®
Datum: 31.01.13 22:06

kupní smlouva je samozřejmostí i kdyby auto stálo 5 kč

tex

Od: buss®
Datum: 31.01.13 22:25

Domluvte se na prodej v úřední den, někde jsou ochotni se nechat ukecat i mimo. Auto vyhovuje - koupíte. Zajdete na OdbDSA s prodejcem a on ho nechá na vás napsat. Takže dostanete jak TP, tak i ORV. Jak se domluvíte s pojištením je na vás. Odjedete, doma uděláte evidenční kontrolu, pojistíte a jedete přihlásit na místně příslušný OdbDSA, RZ v kraji není nutné měnit.
Postup máte určitě na webu.

Od: josef30
Datum: 02.02.13 12:25

Takže sem našel auto ne na druhém konci republiky ale necelých 150 km ode mě a to už by šlo. Takže pojedu se podívat na auto ve všední den, když by vyhovovalo tak bych ho rovnou vzal. S majitelem bysme se dohodli na přepisu na jeho dopravním úřadě on by mi dal Velkej techničák a malej + kupní smlouva. A jel bych teda po vlastní soe domů, kde bych auto přivezl klasicky na evidenční kontrolu, poté na pojištovnu a pak na úřad i se značkamy

Od: technoman*
Datum: 02.02.13 12:27

pane nu, koukněte prosím do pošty, díky!

Datum: 02.02.13 17:19

Já to řešil tak,že jsem po předchozí tel.domluvé přijel na místo,okoukl jsem vůz,trochu jsem ho projel a šli jsme s majitelem přímo na úřad.on tam auto odhlásil,já přihlásil do polopřevodu,dal mu peníze a převzal jsem kompletní doklady včetně kupní smlouvy.Zelenou kartu jsem mu poslal poštou.Druhý den jsem auto přihlásil,nafasoval značky a jezdím.

K tomu povinnému ručení:Bývalý majitel ručení odhlásil ( na základě kupní smlouvy )na druhý den,tak jak jsme se domluvili.

To je nejlepší způsob,protože čekat,až Ti pošle velký TP,není to pravé ořechové,protože bez TP auto nelze přihlásit. Pokud má auto platnou technickou ještě delší dobu,nemusíš novou dělat.

Datum: 02.02.13 18:08

já bych měl strach odjet bez velkého TP... udělal bych to tak, že bych tam jel v úřední den, pokud bych se auto rozhodl vzít-kupní smlouva, povinné ručení a bud bych trval na tom at se to jde hned odhlásit na mě a nebo bych dal prodejci podepsat plnou moc k odhlašeni na mě.. ono by se mohlo pak stát že se na mě vykašle a co já pak? pujedu to zpatky z něho vymlátit? pokud by nechtěl lítat po ůřadech tak nevidim duvod proč by nemohl podepsat plnou moc..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.