Zadni zamek dveri Fiat Doblo

Od: Datum: 12.01.13 20:20 odpovědí: 13 změna: 28.04.13 11:11

Dobrý den,

vlastním sedm let starý vůz Fiat Doblo se zadními dveřmi otvíranými doprava a doleva (né tedy nahoru a dolů).

Problém se zadním zámkem začal tím, že se opožďovala možnost tyto zadní vrata otevřít hned po zmáčknutí ovladače dálkového, musel jsem pár vteřin počkat. Nyní už to ale neotevřu ani klíčem... musím tam sáhnout zevnitř a vkleče na zadním sedadle páčku nahoru zvedat.

Vozit vzadu děvčata, mám asi problém kufr otvírat třeba při kontrole Policií na silnici, prostě bych některé musel kleknout mezi kolena... ale že jezdím většinou sám...?. Ale co kdyby někdy? Je moje povinnost to mít otvírací zevnitř? (Toť můj první poddotaz). Pokud ano, asi bych si to měl dát do kupy.

Problém je v tom, že odhaduji cenu vozu na 62 tisíc. Oprava zámku v autoriz. servisu bude za více než dvojku. Mám šanci ten zámek nějak promazat nebo vyzkoušet než ho vymontuji a zkusím tam namontovat novej (na netu se dá sehnat za 999 Kč, díval jsem se). I když bych spíše ten novej zámek dal nějakýmu autoservisu poblíž bydliště a zaplatil jen za práci technika.

Děkuji za radu odborníků, případně kolegům z kokpitu Dobla.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.13 11:39

já bych kouk mezi dveře na kabeli jestli nejsou přelámaný pak bych koukl k samotnýmu zámku v jakým stavu je konektor a kontakty bejvá to zoxidovaný a nakonec bych ten zámek vyndal skusil rozebrat a mrknul jestli neni něco ulomenáho a jestli chodí motorek centrálu

dalí moností je někde sehnat jinej celej zámek bud novej nebo pouitej a přehodit si to

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.01.13 12:43

tak tak-postupně(u vech aut) se sniuje "průchodnost" proudu a napětí mezi baterií a "spotřebiči"(oxidace,mechan.namáhání kabeláe,koroze,uvolnování konektorů,potamo kontaktů atd.)-ne budete kupovat nový zámek,navtivtenějakýho místního kutila-mechanika s autodílnou-on to rozhodí,očistí,oetří a řekne vám,zda není nějaký mechanický problém(to pak na jiný zámek vesměs je)...

Od: tomsfiatem
Datum: 13.01.13 13:35

Jasně, budu muset obejít nějaké místní kutily se schopností se podívat na autozámek. Nemáte nějaký tip v Praze, nejlepe Praze 4? Díky.

Datum: 13.01.13 13:34

On to nebude problem s kabely, neb to neni mozne otevrit klickem zvenku vubec. O motorek centralu pak, dle meho nazoru, asi nejde. Nebo ano?

Kde bych sehnal pouzitej zamek? Nekde na vrakovisti?

Dekuji za reakci!

Datum: 13.01.13 17:42

sám zámek-problémem můe být nějaký "dobrák" s nutkavou potřebou do zámků aut strkat třeba sirky,nebo je zamrzlej(zadní dveře dostávají vůbec počoudit tím bordelem ze silnice,nato zámeček) nebo u je tak zoxidovanej apod.,e se prostě kousnul-ale nejdřív bych to fakt nechal rozkuchat a zjistit problém samotnej,ne kupovat to a to,pak zjistí,e jejda jetě tohle...,prostě klasika...A na Praze 4-takhle těko říct,ona je 4ka největí obvod a hodně záleí zda si z Pankráce nebo Jináku...,ale prostě kdekoli cestou poblí bydlitě uvidí autodílničku-zastav a domluv se-pro kontrolu jetě takhle min.u jednoho mechanika...

Datum: 13.01.13 17:55
Krč-Libu-Modřany
Datum: 28.01.13 17:01

Zvlastni vec! Dnes jsem asi 5x lezl do kufru, oteviral zevnitr... Ale vcera jsem tam strikl WD 40 a najednou pred chvilou jsem to otevrel v pohode, zezadu. Pak zase uz to neslo. Jde to nyni tak na 50 %.

Tak nevim, asi neni nutne shanet novej... nejak to rozebrat a procistit, dobre jste mi tu radili. Diky!

Datum: 28.01.13 19:25

jak psáno výše-jediný pozor při rozborce si dávej na ségrovku(/nevím jak u Dobla,ale princip je stejný) držící samotnou vložku se stavítky v tubusu zámku...Jinak to zvládneš-pokud nejsi úplný antitalent...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.01.13 20:46
Rozebrat a namazat? Na sídlišti u paneláku? Trochu se bojím.
Od: k2
Datum: 13.01.13 18:02

Proc nejde otevrit klicem? Klic tam nejde strcit, nelze s nim otocit, nebo se po otoceni klicem neodemknou dvere?

Datum: 13.01.13 18:44
StrčímOtočímNeotevřuomlouvam se, první příspěvek asi byl ukecaný
Datum: 13.01.13 19:21

Strčím, Otočím a Neotevřu. Omlouvam se, první příspěvek asi byl ukecaný.

Od: hansberger
Datum: 28.04.13 11:11

Řešil jsem ten samý problém,musí se otevřít dveře zevnitř,demontovat vnitřní klika a plastová výplň dveří.Na mechanismu zámku je přesuvný jezdec s pružinou,který velmi rád přirezne.Nastříkat silikonovým olejem,rozhýbat za pomoci šroubováku,zase nastříkat a tak několikrát dokola,než se rez a nečistoty olejem vyplaví.Tento ůkon se praktikiuje asi 2x ročně.Malý tip.Vyndání kliky zadních dveří je komplikovaný drátěnou západkou v prostoru mezi klikou a výplní dveří.Zpět jsem západku nevracel,stačí omotat vyčnívající čep pro kliku elektrickou izolační páskou a kliku narazit.Drží to a když je třeba dveře rozdělat jde snadno klika vyndat.Snad Vám to pomůže.Přeji mnoho šťastných kilometrů s Doblem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.