Rozdělovač škoda 120

Od: Datum: 14.10.12 22:48 odpovědí: 14 změna: 19.10.12 21:09

zdravim potřeboval bych poradilt měnil jsem motor,který byl v jiné 125 škodovce,tam natočil bez problémů,vyndali jsme jej,ale bohužel co mi pomahal znamy,tak mi vyndal cely rozdělovač,misto jen vršku,pač mám nový tento blbnul protože se pokazil ten plíšek uvnitř jak má mít cca 4mm mezeru mezi sebou :)

Tak jsem tam nasadil svůj ,nastavil jsem si prvni valec do střihu,kdy se začíná vracet,celý rozdělovač jsem dal tak aby pálik na 1.válec,připevnil jsem to,natočil,na první otočení supr,zdechnu motor zkusím znova a už nenatočí,otevřu víčko a palec je přesně o 180 stupnů,tak jsem to nastavil znova,nastartuji v pořádku,zdechnu,znova start a už zase nechtá a znova palec jinde,jak je možné ,že se to takle ,když si to nastavím tak jak by to mělo fungovat,vždy rozštěluje?

Diky za radu a popis jak z problemu :( než se vyndal rozdělovač šlo to jak hodinky, xkrát start na otočení bez problému.

Nerad bych to našteloval spodek rozdělovače špatně,aby se pokazilo něco v motoru :( diky za rady

doplněno 15.10.12 17:32:

takle palec, když nasadím víčko tak je to 4,otočit víčko nejde,nebo mma přehazek kabeky na víčku?Aby tam nebyla 4 ale 1?a 2 za 3 prohodit?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.12 15:45

Zřejmě špatně nasazen startér. Startér na konci má výstupek a ten musí přesně sednout do rýhy v motoru Vše musí dosedat.

doplněno 15.10.12 15:46:

Prominte ne startér ale rozdělovač

Datum: 15.10.12 17:22

Přeskočit to uvnitř určitě nemůže. To, že je otočený o 180°, se Vám asi zdá, nejspíš 1.válec v tu chvíli nepálí ale vyplachuje. Motor se otočí 2x, ale rozdělovač jen 1x. Chyba bude někde jinde. Když spodek rozdělovače správně osadíte, tak se to nemůže hnout. Také nesmí být palec volný na hřídelce, a celá hřídelka by také neměla být volná v unašeči.

Datum: 15.10.12 17:29

rozdělovač mám takto viz foto palec miří na první válec

doplněno 15.10.12 17:29:

:)

Datum: 15.10.12 17:47

Ono ve výsledku je celkem jedno, jestli palec míří nahoru nebo dolů, ale je nutné, aby ve chvíli, kdy střihají ventily na 1 válci, tak v té pozici osadit víčko rozdělovače číslem 1 (navíc je zvenku víčka ryska) na "plechovou plošku palce". Úplně správně by měl mířit palec od Vás na rysku těla rozdělovače. A pak už jen zapojit správné pořadí kabelů 1,3,4,2. Ale to už nejspíš víte, když Vám to už běželo.

Od: frankie*
Datum: 15.10.12 20:21

Chyba kolego, pokud je ve střihu první válec, palec musí mířit na kontakt víčka rozdělovače určený pro čtvrtý válec a naopak.

Od: atila*
Datum: 15.10.12 21:22

zkus jiný palec včetně víčka rozdělovače

Od: kolo*
Datum: 15.10.12 22:14

Setkal jsem se s tím,že to sice bylo u Favorita ale rozdělovač je stejný jako u 120-Nešel za boha nastartovat.Mrtvice,týdny bádání,výsledek žádný.Nakonec se přišlo na to,že palec rozdělovače,který se nasazuje na hřídel rozdělovače se při startování protáčel na tom hřídeli,i když se protáčet neměl,protože na palci je uvnïtř díry,jak se nasazuje na hřídel,vylisovaný klínek,aby se palec na hřídeli neprotáčel.Jenže klínek v palci byl nějaký malý,takže se protáčel i přes klínek vylisovaný v palci.Chce to palec na hřídel nasadit a zkusit,jestli se protáčí.Protáčet se nesmí

Datum: 16.10.12 04:04

Nasadit rozdělovač je kumšt.Kdysi jsem to také dělal a pamatuji si,že před zasunutím rozdělovače do otvoru se muselo rozdělovačem pootočit,protože díky šnekovému závitu se zasouváním na doraz pootočí a potom nesedí polohy.Bohužel se již nepamatuji na přesný postup,ale zručný mechanik by to měl zvládnout.

Datum: 16.10.12 19:33

porad nestartuje jen toci starter,benzin tam jde,ale netoci se mi pri startovani palec,tak jsem vyndal cely rozdelovac bez kominkui,znova startovani spodek se taky netoci...uz nevim kudy kam

Datum: 16.10.12 22:11

.Vyndej rozdělovač a zkus točit hřídelí při současném přidržení palce.Jestli se Ti podaří hřídelkou pohnout,je něco špatně.Může to být palec,nebo ustřižený jistící kolíček na hřídelce.Oprava není složitá,ale je lepší sehnat na vrakovišti jiný rozdělovač.

Datum: 18.10.12 20:31

tohle je asi ten problem proc se netoci zvlastni viz foto nema tam byt řetěz?

Datum: 19.10.12 19:09

tak závada po sundani vany a prsou nalezena takle jsem jej vyndal!přetrhlý neuvěřitelné,tak aspon jsem dal nové rozvody rovnou cele i s novým řetězem :)

Datum: 19.10.12 19:16

A dopr... Doufám, že se mi to nikdy nestane. Taky mám tento typ rozvodu ;). Dost ojedinělé. Na ten řetěz míří tryska s olejem a pořád ho maže. Kolik km bylo najeto?

Koukám, že máme stejný LIDL zvedák *smich*

doplněno 19.10.12 19:17:

Pořád nechápu, jak se mohl přetrhnout. Vždyť vačková hřídel neklade moc veký odpor?

doplněno 19.10.12 19:28:

Možná jsem na to přišel. Rozdělovač se krátkodobě zakousl a ten škub přenesl na řetěz. Otázkou je, jestli to tak je a rozdělovač neklade odpor a točí se...

doplněno 19.10.12 21:13:

Už ho mám doma týden, takže ho poznám podle kolečka a konce páky s tím kolíčkem :D

Datum: 19.10.12 21:09

automechanik co dělal 30 let v škodovce,take říkal,že řetěz nemůže se přetrhnout :) vidíte ,že může byl to pro mě šok po otevření.Ne rozdělovač ma vůli jak má být,klínek je v něm pořádku,motor měl 156 000 Km přesně,první majitelé jsme té 125,takže to víme naprosto přesně 1988 výroba.

Ano zvedák Lidl pán jiste odborník na hevery :D

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.