Auto mi nejde nastartovat

Od: Datum: 01.10.12 08:05 odpovědí: 12 změna: 01.10.12 10:37

Dobrý den,

chci se zeptat co dělat autem, když mi nejde nastartovat. Mám Škodu Fabii, skoro 4 roky starou. Včera ve 2h jsem s ním jela normálně do města tak na pul hodinu a pak jem ho umývala. Za dvě hodiny jsem musela jet pryč a nenakočilo to. Kontrolky se rozsvítili, světla se rozsvítí, všechno normální, ale v poloze III. to udělalo jen divný zvuk a nic. Koukala jsem na motor, jestli se tam nedostala nějak voda, jak jsem auto sprchovala, ale není. Motor se při nastartování zatřese na moment a pak nic. Na noc jsem baterku dala nabíjet, ale pořád mi to hlásí červené světýlko jakože není dobyta... Vůbec to nchápu. Nemohlo se to přece vybít za 2hodiny, když jsme neměla zaplé radio ani světla, nic.

Díky za rady, K.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.12 08:11

To červené světýlko jak píšete je kontrolka dobíjení baterie a zhasne až po nastartování motoru.

Když startujete, točí startér motorem nebo to jen cvaká a motor se netočí?

Od: krista*
Datum: 01.10.12 08:17

Když jsem tam tu nabíječku zapla tak mi svítlo oranžové světýlko. Pak to přehodilo na červené. Já mylím, že při plném dobytí by mělo svítit právě zelelené. Motor se ozve asi tak na milisekundu a pak chcípne.

Datum: 01.10.12 08:23

To se omlouvám, myslela jste světýlko na nabíječce. V tom případě se baterie odporoučela do věčných lovišť. Nezbyde než koupit novou. Máte asi lepší nabíječku a ta pokud je baterie po smrti vypne a dále nenabíjí. Takže s největší pravděpodobností do obchodu pro novou baterii... Baterka má životnost cca 5 let,ale ta vaše to asi vzdala dříve, bohužel i to se stává...

doplněno 01.10.12 08:24:

Nebo si zkuste půjčit baterku z jiného auta a uvidíte, nastartuje je to vyřešeno.

Datum: 01.10.12 08:26

Ano, asi jsem to napsala špatně. Na nabíječce mám 3 světýlka. Červené oranžové a zelené. Chvíli na začátku svítilo oranžové a teď červené.

Datum: 01.10.12 08:29

Ano a pokud svítí červené, nabíječka signalizuje že je něco špatně a automaticky zastaví nabíjení. Předpokládám, že to červené se rozsvítí chvíli potom co baterii připojíte.

Datum: 01.10.12 08:33

Ano rozsvítí se chvilku potom. Ale není možné že ta baterie odešla, když jsem s tím doteď jezdila uplně normálně. Ten den, jízda taky probíhala bez závad a za dvě hodiny nic.

Datum: 01.10.12 08:36

Stáva se to, že baterka prostě startuje,startuje a najednou nic. Bohužel s tím nic neuděláte. Takže hurá pro novou... Nic jiného Vám nezbyde...

doplněno 01.10.12 08:36:

Je to smutné,ale bohužel realita...

Datum: 01.10.12 08:36

Dobrá, díky za reakci.

Datum: 01.10.12 08:46

Občas se stane, že akumulátoru odejde jeden článek, a baterie "umře". Kup si novou.

Od: nu*
Datum: 01.10.12 09:26

starou baterku od Vás odeberou a odečtou Vám za ní pár stokorun

Datum: 01.10.12 09:30

jak je ta baterka stará? stává se že baterka prostě odejde ani se nerozloučí :) pokud máte v okolí někoho kdo má voltmetr at vám změří napětí při startu jak to pude pod 8V je to na novou baterii, co kontrolky při startu pohasnou až zhasnou? pokud ano je baterie vybitá,pokud ne může bejt špatnej kontakt na baterii -skusit pilníkem či smirkem vydrbat kontakty a svorky baterie

není na svorkách baterie šedivej či bílo zelenej bordel?

Datum: 01.10.12 10:37

Baterka bude asi stará 4 roky když je auto staré 4 roky..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.