Blbě startuje?

Od: Datum: 03.09.12 21:35 odpovědí: 12 změna: 08.09.12 09:43
čím to je?rano začnu startovat škodovku a nekolikrat mi chcípne a pak zas dlouho trva než nastartuje :(,přitom jezdím denně
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 03.09.12 21:43

Zkontroloval bych palivové hadičky, pokud jsou starší a netěsné, může "padat" benzín. Motor párkrát blafne na to co je v plovákovce a pak musí chvíli točit než se načerpá další benzín. Zkusil jste před startem napumpovat benzín?

doplněno 03.09.12 22:46:

Ano, Miki, tak jsem to myslel, díky za upřesnění! *palec*

doplněno 03.09.12 22:48:

Pokud se po napumpování startování zlepší, okruh pachatelů se zúží. Hadičky nebo pumpa...

Ohodnoceno: 2x

Od: shademan
Datum: 03.09.12 21:56

první našlapu několikrát plyn,dám sytič a startuju tj jasny
Datum: 03.09.12 22:31

bylo myšleno napumpovat benzím AC pumpou přímo do plovákové komory. On někdy prostě benzím "spadne" zpátky a v plovákovce je ho málo, proto to hned po nastartování chcípne a až při delším točení je ho tam dostatek. Já přijdu k autu, otevřu zadní kapotu, napumpuju AC pumpou, párkrát sešlápnu plyn, vytáhnu sytič a startuju. Většinou mi takhle chytne na poprvé, někdy startuju nadvakrát (ale to jen když už je opravdu zima).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.09.12 08:46

kamo stalo se ti,když byla rano zima ze bys nenastartoval?rano jsem chtel nastartovat škodarnu,zkoušel jsem to nekolikrat a nic,rano už byla docela kosa sice:(
Datum: 05.09.12 09:25

když je zima tak chytá hůř, ale loni jsem ji nastartoval a odjel i v -15°C :) sice chytla až na třetí pokus, ale chytla :)

Datum: 05.09.12 13:54

pravě když je zima,tak mam problém ji nastartovat,chytne tak na popaté,nekdy ani to ne:(ranní starty tj děs
Datum: 05.09.12 14:05

kup nové svíčky a nech seřídit karburátor a předstih někým, kdo tomu rozumí ;) u mě udělalo hodně nastavení bohatosti směsi karburátoru (mám starší EDSR), svíčky jsem měnil teď na jaře :)

Datum: 05.09.12 14:25

dneska jsem prave potřeboval jed,tak jsem to zkoušel dyl,ale pak už jsem neměl nato nervy kamo,mato cenu zkoušet dal,když na paty pokus nechyta?
Datum: 05.09.12 15:02

pokud nechytne ani na pátý pokus tak někde bude problém, to normální není. Zkontroloval bych elektriku, jestli hází jiskru, jestli jsou v pořádku svíčky a jestli jde benzín tam kam má :)

Datum: 05.09.12 16:04

Sice má LEKR, ale pokud je problém v zapalování, tak se každým neúspěšným pokusem motor zahlcuje palivem (uchlastává). Šance, že to chytne na šetý pokus a další pokusy se tak snižuje, protože ani funkční zapalování studený uchlastaný motor jen tak nenahodí. Svíčky jsou mokré po těch pokusech?

doplněno 05.09.12 16:04:

oprava: šestý

Datum: 06.09.12 12:31

Pokud se motor " uchlastá " , tak platí stará zásada a to podržet plný plyn a startovat.

Pokud má auto ještě sytič, tak zastrčit a startovat. Motor se pod plným plynem vyfouká-vyčistí.

Snadno se uchlastá i s automatickým sytičem. Stačí nastartovat studený motor, popojet pět metrů a zhasnout. Při dalším startu / třeba i druhý den / se mu potom nechce chytit. Tak ten plný plyn.

Datum: 08.09.12 09:43

kamo mam 120cku a uchlasta se mi vetšinou,když ji chci nastartovat po delší době:(,když jezdím denně tak vpoho:)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.