Světelný okruháč HK

Od: Datum: 24.08.12 19:30 odpovědí: 18 změna: 26.08.12 19:41

Je někde v ČR podobný okruháč se semafory jako v Hradci Králové nebo je to rarita?Od centra(v pravo nahoře) je výjezd na Pardubice(rovně) a výjezd na Brno

Červeně označené semafory*nevi*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.12 20:14

Tento světelný kruhový objezd je jediný v ČR a je raritou. Dopravní nehody na něm jsou pomalu každý den. Několikrát jsem po něm jel a není to sranda, protože člověk musí koukat na značky, na semafory, je dvouproudový a navíc se vám tam pletou zmatkující řidiči, kteří neví o co se jedná, takže tenhle kruháč úspěšně projet je docela adrenalin...

doplněno 24.08.12 20:16:

Navíc koukám, že tahle fotka je nějaká starší... Teď je to tam více nepřehledné... Je tam více značek a kdo tam nejel, tak může těžkou soudit... Moc tam rád teda nejezdím...

Ohodnoceno: 2x

Od: itan71*
Datum: 24.08.12 20:32

Je to stažené dnes v mapách a ty se neaktualizují tak často jak by člověk potřeboval.Teď mi to nedělá problémy,bydlím 5km od toho okruháče.Kdysi když jsem tam jel poprvé měl jsem co dělat a koukal jsem na to jak slepice do kornoutu.

Datum: 24.08.12 20:40

Přesně tak... Když jsem tam jel poprvé ( to jsem jel do Cinestáru ve Futuru ), tak jsem myslel, že mě omyjou. Naštěstí se mnou jela bejvalka, tak mi napověděla co a jak, ale kdybych tam jel sám, tak nevím nevím... Většinou se držím v pravém pruhu, abych mohl hned vyjet, protože co tam někteří předvádí, tak to by dalo na celodenní román. Hlavně občas nějaký ten náklaďák, tak to je pak na odstřel...

Datum: 24.08.12 20:46

Řekl bych, že je to rarita. Nikde jinde jsem se s tím nesetkal. Když jsem tam jel poprvé - nestačil jsem se divit.

Od: qagis
Datum: 25.08.12 09:30

Kruhový objezd se semafory se nachází i v Havířově u nádraží. Byly sem instalovány před několika málo lety kvůli hustoty dopravy než kvůli nehodovosti, řekl bych.

Datum: 25.08.12 18:25

Přes ten okruháč jsem jel naposledy asi před 7lety za sestřenicí do Těšína to tam ještě nebyl a na Šumbarku jsem se učil.

Datum: 25.08.12 10:00

Tenhle kruháč znám, často tam jezdím a osobně mě nepřijde nějak moc složitý.
Podstatně nepřehlednější mě připadá v Liberci Šalďák.

Od: mux
Datum: 25.08.12 12:06

Jel jsem tam poprví před 14 dni a to jsem měl řidičák týden! A pohoda stačí znát pravidla a není co řešit ;) Co mají říkat řidiči MHD když tam jedou s 18 metrovým autobusem a teď když se tam mota nějakej vul který nezná pravidla! To je potom blbý. S osobákem není co řešit.

Datum: 25.08.12 16:03

Kdybych dělal papíry s autoškolou po Hradci, tak jsem taky borec největší, protože tam autoškoly jezdí pořád, aby je to naučili a s týden mokrýma papírama bych se moc nevytahoval... Člověk musí jezdit několik měsíců než se základně vyjezdí a nikdy nebudeš nic umět, protože já se učím každý den znova a znova, protože když vidím, co dělají ti mladí machýrci na silnicích, tak bych nejradši chodil příkopama a je zajímavé, že starší řidiči se nechovají na silnicích jako dobytek... Stačí se do těch Audin a Passatů, BMW a dalších podívat co tam sedí za borce, když tě na přehledném úseku v protisměru málem zabije... Potkávám se s tím denně... Není mi ještě ani 30 let, ale zjišťuji, že každým dnem jezdím pomaleji a obezřetněji, protože když to vidím...

Datum: 25.08.12 16:14

@barthomer plně souhlasím,v jednu chvíli jsem si připadal že jsem to psal já, jen s jedním detailem,mě je 41

Datum: 25.08.12 23:49

Tak já jsem dělal závěrečky na B i C taky v HK. Jeden kluk od nás ze třídy na tomto kruháči při závěrečkách na C vyhořel, protože si nevšiml červené a instruktor mu to zašlápl. Když tímto kruháček projíždíte, nedívejte se na to jako na kruháč, ale jako na více jednoduchých světelných křižovatek, které jsou jen netradičně poskládané u sebe. Všechny dopravní situace se tady musí řešit samostatně jako každá samostatná křižovatka. To je asi nejlepší rada, jak tento kruháč co nejlépe projet.

Datum: 25.08.12 15:57

No právě že tam jezdíte často, tak Vám už nepříjde moc složitý, ale když tam pojedete párkrát, tak je to o něčem jiném...

Od: buss®
Datum: 25.08.12 16:23

Ta "rarita" byla, nevím zda je ještě v Ostrravě.

Datum: 25.08.12 21:54

Že jo? Nevybavím si, který kruháč to přesně byl, ale jel jsem z Orlové do Frýdlantu a jel jsem přes něj! Ostatně na Slovensku to mají také, v Polsku je jich nepočítaně, tam jsou kruháče i hranaté. Mnohdy si říkám, že ty, kteří si stěžují na kvalitu místních silnic, bych poslal na stáž právě do Polska, aby museli třeba 14 dní jezdit po jejich okreskách

Ono není se co divit, dnes, v době kdy stavitelé dokáží razit tunely s tím, že se proti sobě trefí na milimetr, tak poláci se dokázali při stavbě dálnice minout o 5 kilometrů. Myslel sjem, že je to novinářská kachna - omyl, jel jsem tudy a nechápal jsem...

http://zpravy.idnes.cz/konce-…A070104_154429_zahranicni_miz

Datum: 25.08.12 23:01

Tím kruháčem v HK občas jezdím a docela pohoda. Ale je fakt, že je to nezvyk, takto řešený kruháč nikde jinde nepotkávám. Ale co by měli říkat na Britských ostrovech, kde mají kruháč, který se skládá z 5 menších kruháčů a jednoho velkého. Navíc se tam z našeho pohledu jezdí v protisměru.;)

Datum: 25.08.12 23:17

*palec*Dík za odpověď, to by mě z toho šlehlo,to bych si nechával auto před okruháčem přešel pěšky a za okruhášem měl připravené další.*placni*

Datum: 26.08.12 19:41

Ale nešlehlo itane.Angláni jsou velmi tolerantní a i kdyby jsi na takovém kruháči vyráběl chybu za chybou,klidně počkají a dají Ti přednost.Jo,ale nesmíš tam potkat čecháčka nebo Poláka.

Od: pepr®
Datum: 26.08.12 04:43

Světelné kruháče loni byly tři, viz tento blog http://eprofa.blogspot.cz/201…afor-na-kruhovem-objezdu.html

Podle Google Maps jsou už jen dva. Ten zde zmíněný v Hradci a pak taky v Ostravě http://www.google.com/maps?q=Hav%C3%AD%C5%99ov&hl=cs&ie=UTF8&ll=49.789452,18.413172&spn=0.003747,0.014656&sll=49.784187,18.256402&sspn=0.004731,0.011362&t=h&z=17

A ještě jeden "neplnohodnotný" :Dhttp://maps.google.com/?ll=49…7&spn=0.00186,0.0032&t=h&z=19

Semafory nejsou na vjezdech, ale na okruhu před kolejema.

Ovšem musíte si dát Street View. Při náhledu zvrchu tam semafory nejsou. Asi staré mapy *nevi*

doplněno 26.08.12 05:02:

A ještě jsem našel jednu Pohádku o kruhovém objezdu. http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007081501

I když se to nezdá, tak je to taky k tématu Světelný kruháč*smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.