Oprava autolaku

Od: Datum: 14.08.12 14:24 odpovědí: 22 změna: 16.08.12 10:34

Mám dotaz. U felicie jsem si sedřel bok o stříšky ztraceného bednění. Tudíž vznikly 2 "rychlé pruhy". Byl jsem u 3 opravářů a nikomu se do toho moc nechce, tak se o opravu budu muset postarat sám. Mám ale dilema - jak zaretušovat přechod mezi novým a starým lakem? Když to oblepím vznikne hrana - jinak nevím jak by se tomu dalo vyhnout. Můžete někdo poradit? Dík za odpověď Roman

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: golikelik
Datum: 14.08.12 14:28

Zkus zeptat se ještě ňákýho profíka.

Od: golikelik
Datum: 14.08.12 14:29

Můžeš to udělat doma ale nebude to ono (vlastní zkušenost).Zkus to obrousit,odmastit,dát zakladovku a koupit originál škoda barvu(podle kodu)..A Když celý auto pořádně umyješ a vyleštíš tak si toho nevšimneš..

Od: mowla*
Datum: 14.08.12 14:30

Nikomu sedo toho nechce - protože pokud se to udělá pořádně (přelakováním celých dílů), bude to drahé. A pokud se to udělá ´zalevno´, je s tím spousta práce a stejně to nebude ´ono´. A udělat to hodně zalevno - bez tmelení a ´zmizení přechodů´, samo-domo, to si žádnej řemeslník hodný toho jména neudělá...

Nejjednodušší je přelepit to folií - jakybys ty "rychlé pruhy" chtěl úmyslně...

;)

doplněno 15.08.12 18:38:

To Rople: tak to je podle fotek opravdu na tu folii - maximálně...

*smich**smich*

Datum: 14.08.12 14:33

Co to je za opraváře, že se jim do toho nechce? *smich*

Takovej všeuměl by ti to stejně sprznil. Zkus profesionální lakovnu s boxem.

doplněno 14.08.12 14:36:

Bok? Odnesly to jen dveře nebo i blatník a lem? Pokud jen dveře a jsou i promáčklé, tak se vyplatí zajít na vrakáč a sehnat jiné a třeba i ve stejné barvě, jinak nechat nalakovat a bude s tím méně práce, než je rovnat, tmelit,...

Od: rople
Datum: 14.08.12 14:56

Samozřejmě, komplet od zadu -zadní blatník promáčklý =výměna v místě lemu, dveře promáčklé méně a přední blatník trochu líznutý.Sedřený zadní nárazník + krycí lišty dveří (částečně).To je tak když se při couvání čumí kam se nemá. Nikomu to nepřeju, ale to ztracený bednění je "bezva věc". To snad je lepší lehnout do příkopu. Dík za rady.

Od: ar*
Datum: 14.08.12 20:30

Takhle to musí být matné před lakováním. To samé po nalakování takto do matna přebrousit přechod.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.08.12 20:32

A takhle je to po rozleštění.

Datum: 14.08.12 17:21

Pokuď zajede do profesionální lakovny s boxem, tak zase rychle odjede, protože cena opravy se bude blížit ceně auta.

Předběžně bych to viděl celkově na 20tis Kč, pokuď se to udělá, tak jak má.

Datum: 14.08.12 20:21

Bohužel tady není foto, což je v takovémto případě vždy lepší.

Takže, nejprve vyklepat promáčklé plechy, pak vytmelit polyesterákem, nesnažit se nanést co největší vrstvu tmelu a udělat to na jedno kytování. Nanést jen slabší vrstvu a pak přebrousit papírem 100-120 (nasucho). To opakovat až to bude úplně rovné a hladké. Papír vždy na tvrdé podložce a do kříže. Po vykytování opravované místo stříknout plničem a nechat vytvrdnout. Plnič brousit pod vodou papírem a krouživým pohybem, hrubost papíru 1000 a pro metlu 1200. Po vybroušení nesmí být znát přechod mezi plničem a starým lakem. Okolí stříkaného místa se starý lak přebrousí papírem 2000, zase pod vodou, papír nemusí být na tvrdé podložce. pořádně odmastit a přestříkat. Po vytvrdnutí barvy přechod přebrousit papírem 2500, zase pod vodou. Celé broušené místo musí být matné, žádné lesklé tečky (fleky) Pak to celé rozleštit. Já používám pastu Farecla G3.

Ve starších odpovědích jsem dával i foto, tak zkus dohledat.

doplněno 14.08.12 20:25:

Obrázky mám ještě v počítači tak je sem znovu hodím.

Datum: 14.08.12 22:07

Tak to je bomba! Podrobný návod na použití! Tak nějak jsem si představoval radu. Kdysi dávno jsem si stříkal trabanta, ale ty plasty se nekytovaly, pouze přebrousily pod vodu, pak plnič a lak - samozřejmě syntetika. Lesklo se to jak kulky. Nový lak za pár šupů. Na slunci nechat vypálit a jak když vyjede z fabriky. U těch plechů jsem si nebyl jist jak je to s podkladem, jestli se pod kyt něco ještě nedává a pod. Každopádně se do toho pustím. Ostatně, horší než to je nyní, to rozhodně nebude. Když se to povede, tak mě čeká ještě manželky felda, nějakej pražák ji nahnal do svodidel, a pak ještě klukova octáva co mu ujela z kopce a jednomu borci se podívala skrz plot na zahradu. Do vánoc mám co dělat. Prostě když se daří, tak se daří nebo takovej normální rok aneb do třetice všeho špatnýho. Dík moc Roman

Od: bedr®
Datum: 15.08.12 13:43

ještě přidám odkaz na geniální diskuzi lakování - od odborníků - http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=3781

Datum: 15.08.12 18:02

Tak jsem pořídil pár fotek těch "rychlých pruhů" a taky jednu jak to co nejjednodušeji opravit. Hlavně ten zadní blatník. Půjde to jednoduše plastovým lemem spolu s plast. podběhem blatníku. Trochu FESTu-B, karosářského pružného tmelu a polyuretanového lepidla. Co bude vidět, tak se pokusím ošetřit tak jak píšete. Zadní dveře jsou promáčlé pod lištou cca 1-2 mm, asi to jen vybrousím, ozákladuji a dám 2-3 vrstvy plniče aby se to sestejnilo. Když to budu kytovat, asi by to stejně nebylo rovné. Není to žádné vládní vozidlo, ale postrk okolo komína, takže dávno dobré. Kdybych to chtěl mít vše OK bylo by to pomalu na novou kastli. Koroze je pěkně rozbujelá, zadní dveře, přední blatníky, spodky dveří apod. Prostě felicie. Takže udržovat. Ještě se chci zeptat: Když použiju barvu ve spreji, je nutné dávat navrch bezbarvý lak? Je nutné pod polyest. 2složkový tmel použít základovku? Dík za odpověď.

Datum: 15.08.12 18:26

ještě jeden

Datum: 15.08.12 18:27

a další

Datum: 15.08.12 18:30

a zase jeden

Datum: 15.08.12 18:32

ještě mám tři

Datum: 15.08.12 18:33

ještě dva

Datum: 15.08.12 18:36

a poslední

Datum: 15.08.12 20:36

Přední blatník zástřik (jestli ten rez.bolák není durch) , dveře stříknout celé, zadní blatník nejprve vysadit nový lem a pak zástřik.

Od: jokec
Datum: 15.08.12 19:13

Nebo skus http://www.srovnanicen.cz/q/Pero%20na%20opravu%20laku/ , ale nwm na jak velke škrabance to stači .

Datum: 15.08.12 20:55

hmmmmmm. tohle jsem zkoušel na škrábance široké cca 1 mm a nic. vůbec nic - jen vyhozený peníze. . .

Od: jokec
Datum: 16.08.12 10:34

No zaleži jestli jsi měl na všechny barvy nebo jestli jsi měl na určitou barvu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.