Poradna

LYONESS- podvod?

Od: Datum: 12.11.09 00:16 odpovědí: 100 změna: 05.02.10 00:04

Lyoness podvod? v praxi, setkal se s tímto někdo?

je opravdu možné do dvou let vydělat z vložených 64 000 Kč 530 000 Kč?

Tak trochu jsem počítal a zřejmě to bude ekonomický zázrak.*andel*

Ovšem mohlo by to vylepši bilanci státního rozpočtu. *ee*

stát by vložili pouchých 64 milionů a získal přes pul miliardy, nebo jsem to spočítal špatně? *smich*

pokud by vložil 640 milionu získal by přes 5 miliard :D

aby se ČR oddlužila musel by náš stát vložit pouhých 128miliard 2x zasebou aby se hned vyhospodařili

a byl pokrytý celý státní rozpočet *slunce*

Lze tedy považovat Lyoness za geniální myšlenku a nebo za podvod?

děkuji za odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: alf®
Datum: 12.11.09 08:28
Předmět: RE: LYONESS- podvod? 

je to geniální myšlenka. Šel bych do toho hned. *smich*

http://www.poradte.cz/spolecn…s-jaky-je-system-vydelku.html

Od: avok*
Datum: 12.11.09 18:48

Také jsem nabídku dostala,moji známí co maj peníze tak je tam vložili,ale ted neseděj na zadku a Nečekaj že se jim za dva roky peníze okotí,ale makaj,domlouvaj fa , služby a OCentra,aby měli klienti kde tu Lyoness kartu uplatnit.Znám paní co to rozjížděla před 6ti lety,ukazovala nám na svém ůčtě,jak se jí vrací kačky za lidi pod sebou a dokonce i od těch nepřímých,z jiných států.
Mě se to líbí,ale že budeš profitovat na těch rohlíkách, co soused sní,to by žádná sláva nebyla.To musíš nakupovat opravdu cíleně a velké částky.Takhle auto či výstavba domu,tak tam je to již vidět.
Datum: 13.11.09 20:18

Pokud si dobře vzpomínám, tak někdy na jaře tady probíhala vcelku dost živá diskuze kde kromě jiných věcí se zastánci Lyoness dušovali, že na podzim vypukne přímo obrovská reklamní kampaň, od novin přes rádio do televize a že budeme všichni co v tom nejsme děsně litovat. No podzim bude za chvilku končit a zatím jsem nikde neviděl ani písmenko a neslyšel půl slova. Ale třeba jsem se přehlíd. Na druhou stranu jsem po tom ani moc nepátral, neb si o Lyoness myslím svý a není to nic pěknýho.
Od: kvaaa*
Datum: 14.11.09 00:44
Předmět: RE (2x): LYONESS- podvod? 

Dobrý den, to samé jsem poslouchal i já v pulce leta, když jsem se jako FA nechal vlakat. kampan mela proběhnout již vlétě, ale přesunulo se to na podzim, no a za pár dní je tu prosinec a stále nic.

Rozvod byl ovšem bolestný. Pravděpodobně máme na celý systém stejný názor. No každyý podniká jak umí a chybama se člověk učí. Upozorňuji, že jsem vyškolen.

Od: paul*
Datum: 20.11.09 20:30

Milý jenyku!

Tak tady ti bohužel musím dát za pravdu, že zastánci LYONESS se dušovali chybně a nepostupovali seriózně. Vysvětlím proč.

Každá země má přesně stanovený počet business partnerů, který je nutno dosáhnout, aby byla odstartována celoplošná

reklamní kampaň. V ČR je to konkrétně 6.695 business partnerů. Na podzim roku 2009 je jich pouze něco kolem 3.000.

A celkový počet karet je cca 36.000. Oproti tomu na Slovensku, kde kampaň už od léta běží je karet už 126.000! To je ovšem

skvělá zpráva pro všechny, kteří by chtěli v ČR do LYONESS naskočit a na svém nakupování ušetřit několik tisíc Kč ročně! Věnuji

všem kartu LYONESS a to zadarmo! Není to skvělé?

S přátelským pozdravem Paul

Datum: 18.11.09 09:33

Pyramida nebo letadlo, na názvu nezáleží. Tak asi první dva nebo tři něco vydělají, ale další jsou rádi, když neprodělají. Lidí, kteří se zapojí je jen velmi omezený počet. Buď proto, že se už s podobným systémem potkali a nebo jim to myslí. Většinou větší profit než dvě procenta je podvod asi jako kilowatt solární elektřiny za dvanáct korun. Na to doplácíme všichni.

Datum: 20.11.09 20:15

Milý leraku!

Lyoness ti svým binárním zúčtovacím systémem může připomínat letadlo, ale je zde jeden podstatný rozdíl! Tohle "letadlo"

tankuje za letu marže od obchodníků a pouští je do systému! Proto i kdyby ode dneška nepřibyl ani jeden nový klient, tak

LYONESS poletí dál! :o)

S přátelským pozdravem Paul

Od: pearmonik*
Datum: 22.01.10 00:03

je to typicka pyramida,berou jen ti nahore,ti dole maji smesne procenta z nakupu a sponzoruji ty nad nimi. Navic to funguje jen ve velmi malo obchodech, ktere nemaji zdaleka nejlepsi ceny. At tady schvalne vlozi nekdo kolik berou ti co s tim zacinaji a kolik musi vlozit usili at jim to neco malo zacne vynaset . Ma to nektere pekne myslenky jen kdyby brali procenta i ti nize a ne jen promile pokud vubec :) vsechny zisky maji jen ti vyse, na vas pak zamavaji radostne z ferari jak budete u more na dovolene

Datum: 20.11.09 19:57

Milý kvaaa!Při prezentaci ti pravděpodobně někdo zatajil důležitou skutečnost, že nic nepadá z nebe a každá lidská činnost vyžaduje určité

úsilí... :o) A ty máš několik možností se rozhodnout! Nakupovat musíš... A to můžeš buď u Lyoness partnerů, kde dostaneš své

peníze částečně zpět ve slevách, nebo kdekoli jinde, kde povětšinou nedostaneš nic.. A o této jedinečné možnosti můžeš říct i

svým známým(druhá možnost)! O to budeš mít pozice vyhospodařené rychleji. Pokud se stále obáváš rizika, které je

mimochodem nulové, jsou to stále jen tvoje peníze a tvoje záloha na budoucí nákupy, můžeš pouze používat kartu, kterou ti rád

pošlu. A to ZADARMO! Mimochodem rakouská obchodní komora zvolila LYONESS jako podnikatele roku 2009 v Rakousku (před

Red Bullem...). Myslíš si, že firmy jako je např. SHELL, OMV, TESCO, INTERSPAR, BAUMAX, KIKA, Bata, Sportisimo by

dlouhodobě

spolupracovali s někým, kdo není seriózní?

S přátelským pozdravem Pavel.

Od: mrepak
Datum: 20.11.09 22:57

Je docela zajímavé, že vyhledávač na stránkách Rakouské obchodní komory výraz "Lyoness" nenajde ač tam byla tak vysoko oceněna ... Asi bude správce webu lajdák. Nebo spíš žádné takové ocenění nebylo, ona tahle ecenění se udělují obvykle až po skončení kalendářního roku.

Asi to bude informace stejně důvěryhodná jako:

Lyoness podporuje samotná Evropská unice (ev. Rada Evropy) a musí se zavést všude po Evropě než půjde do Ameriky.

Lyoness (ev. binární systém) byl oceněn Nobelovou cenou.

Sportovní jednotě dáme 50 karet zdarma a vynese jí to i 100 tis. ročně (ano pokud každá karta zaregistruje další alespoň 4 a každý utratí přes Lyoness 100 tis. za rok).

A informací téže důvěryhodnosti a pravdivosti uslyšíte a přečtete si od zastánců spousty.

Od: nono*
Datum: 21.11.09 09:04

Ahoj Paule, napiš jim email a zjistíš jak to je. LYONESS tam pouze nakupuje ty poukázky a dál je sám prodává. Já jsem napsal a ty emaily mám všechny a jsou od všech stejné. Nejtvrdší distanc od Lyoness si drží právě Tebou zmíněné TESCO > to jim ani nepovolilo používat jejich logo! Všichni jim opravdu prodávají jen poukázky, nikterak do sytému nepřispíva´jí jako jiní obchodníci tím 1% a to je fakt! Lyoness si u těchto řetezců tvoří slevový systém sám a to je holý fakt. Tak nejdřív si zjisti informace a pak piš. Nejspíš Ti něco uteklo, nebo Ti to na školení neřekli, ostatně, to by se moc hezky neříkalo. Pa

Datum: 23.11.09 21:56
Předmět: RE (3x): LYONESS- podvod? 

Čau nono!

Lyoness opravdu u těch velkých nakupuje poukázky a sám je prodává, to je pravda. Ale musíš se zajímat za kolik je nakupuje, to

je to podstatné! Můžeš to taky vyzkoušet úplně stejně! Dej Tescu nabídku, že od nich nakoupíš např. za 100.000 EUR poukázky

a hned uvidíš, jakou ti udělají cenu! A že není samolepka na dveřích? Není to produkt Tesca, tak proč by to tam mělo být?

Důležité je, že to funguje. Pa!

Od: bobb
Datum: 24.11.09 00:09
Předmět: RE (4x): LYONESS- podvod? 

Lyoness... hmm.. kde jsem to uz videl..ze by Herbalife, AmWay a ... asi tak milion dalsich stejnych pyramid/letadel. Prosim Paule, to co tu predvadis si nech na "skoleni" pro dalsi bandu hlupaku, kteri ti nacpou prachy. Tady v teto diskuzi se evidentne jeste najdou lidi, kterim to mysli, takze tady ti asi psenka nepokvete.

A co se cashbacku tyce, nevidim v cem by byla horsi napr Tesco karta..cashback podle jejich webu davany vsude, kde je akceptovana platebni karta (takze vsude) a navic bez nadechu podvodu a pofiderni firmy jako Lyoness.

A pro ty, kterym tu chybelo Tesco logo tak i s logem Tesca *smich*

Datum: 24.11.09 08:10
Předmět: RE (5x): LYONESS- podvod? 

Milý bobbe!

Dám ti jednu prostou otázku: Zkusil jsi s Tesco cash back kartou nakoupit někde jinde? Třeba u všech obchodních partnerů

Lyoness? Je u všech akceptována? Dá ti někdo u Tesco nákupů 0,5% provizi od lidí, kterým to doporučíš? A kolik můžeš

u Lyoness "prodělat", když ode mne dostaneš kartu ZADARMO?

Milý bobbe, až budeš znát správné odpovědi na mé otázky, pak se teprve můžeš relevantně zapojit do diskuse! Do té doby,

sbohem! :o))

Od: qwert*
Datum: 24.11.09 08:26

Argumentac e stále stejná, jen názvy společností se mění. "Nedávno" se podobným způsobem diskutovalo na těchto stránkách o Edbussy a kdeže loňské sněhy jsou?

Nechte rozum pracovat a VŽDY si držte odstup. Nic nepodepisujte v euforii na schůzce a chtějte další rozhodnutí i čas na rozmyšlenou. Nepodléhejte nátlaku a počítejte. Počítejte.

Datum: 24.11.09 16:51

Milí vymýtači ďábla a odpůrci až za hrob všech systémů, které jen trošičku zavánějí MLM, mám pro vás toto sdělení:

Včera ve zprávách jsem se málem kvůli vám, českým uplakánkům, potrhal smíchy při sledování finále americké fotbalové ligy!

Hráli tam proti sobě týmy Los Angeles Galaxy (s Davidem Beckhamem) a Real Salt Lake City! Na penalty vyhrál Real, takže

David byl smutný... A ptáte se jistě, proč pro mne ta zpráva byla tak veselá? LA mělo na dresech HERBALIFE a Real měl na

dresech XANGO! Takže oboje MLM jako prase... :o)) Super reklama! Už teď jsem zvědav, koho bude sponzorovat

za pár let Lyoness... Že by stáj F1? Necháme se překvapit, co Hubert vymyslí... Čau!

Datum: 24.11.09 18:54

Jojo, jak je na něco někde reklama tak je to hned hodno 110% důvěry. Btw: Paule, jak je to s tím oceněním Wirtschaftskammer Osterreich za rok 2009 pro Lyoness? Nějak jsi tu ten svůj výmysl zakecal.

A nepleťte "Cashback kartu Lyoness" a cashback na platební karty. To druhé je možnost výběru hotovosti na pokladně např. Tesca při nákupu nad určitou částku. Klient ušetří poplatek za výběr hotovosti v bankomatu.

A nepleťte "Cashback kartu Lyoness" a věrnostní kartu např. Tesco. U té druhé máte jistotu, že vám na ni z nákupu v Tesco něco připíší a půjde to využít. Tu první vám vezme málokdo a ještě není jisté, že z toho něco budete mít (pokud obchodník částku nepoukáže Lyoness tak nic).

Datum: 24.11.09 19:58

Ale to víš, že jsem na tebe nezapomněl s tím oceněním!

Vůbec nic jsem nezakecal, jen jsem se zeptal svého švýcarského doporučitele a ten mi poslal tento odkaz:

htp://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20090724_OTS0041

A ještě se tam píše i o nadaci Lyoness Child and Family Foundation, která byla založena r.2008. A první projekt byl financován

od LYONESS částkou70.000 EUR na výstavbu sirotčince v Tanzanii. Takže se milý mrepaku můžeš přede všemi taky klidně

pochlubit, kolik jste u vás v práci vloni poslali na charitu. A pokud jsi OSVČ, může to být klidně i o něco míň! :o))

Od: mreoak
Datum: 24.11.09 22:48

Jaja, Paul, Sie haben recht. Nur eine kleine Bemerkung. Der Wirtschaftsbund ist nicht das gleiche wie die Wirtschftskammer. Kdybyste si to neuměl přeložit: oficiální Rakouská obchodní komora se jmenuje Osterreichische Wirtschaftskammer. Wirtschaftsbund je sdružení zastupující politické zájmy malých a středních podnikatelů. Zdánlivě nevýznamný rozdíl, že?

Jinak ten sponzoring na děti v Africe patří mezi klasické maskování podvodů. Edbusy taky sponzorovaly Anděly v roce 2008. Proč nedat promilíčko ukradených peněz na charitu, udělá to dojem. Inzerují 530 tis. členů, kdyby v průměru měl každý jednu pozici za rok tak mají v nádrži cca 80% z 25 mio. Tzn. obrat klientů ccA 500 Mio, z toho 1% pro Lyoness = dalších 5 Mio. 70 tis, je z toho méně něž 5%%. Já dám na charitu 1% svého daňového základu každý rok. Kolik dáte Vy?

Datum: 24.11.09 23:22
Předmět: RE (6x): LYONESS- podvod? 

Tak to není zas u tebe takovej šlágr, 1% z daňového základu, ne? Víme, co všechno je zvykem do nákladových položek v ČR

nacpat,že? :o) To u LYONESS je to 1% z toho jejich 1%, tzn. abys v tom neměl zas hokej a nevyšlo ti 100%, je to 1% ze všech

marží od obchodníků, o které je Lyoness zkasíruje. Takže oproti tobě bez nákladových položek! Takže větší pašáci! A hlavně mi

neposílej tvoje daňové přiznání, to už by mi fakt z tebe hráblo! :o)

Pokud chceš přejít na němčinu, klidně můžeme, ale to tvoje slovíčkaření mne fakt už nudí. Chceš mi říct, že der Wirtschaftsbund

má za úkol vyhlásit největšího rakouského loupežníka roku and the Winner is... ten, který ukradne nejvíc peněz? Máš to fakt

takhle hozený? Argumentuješ jako malé dítě... Lyoness tady je a bude, milý mrepaku, i bez tebe, to je fakt, i kdyby ses třeba

pos... Pardon! Nikoho k ničemu nenutí! Kdo chce např.ode mne kartu, dostane ji ode mne ZADARMO a dostane slevu u cca

1.700 obchodníků v ČR(zatím, to číslo stále roste!). Karta platí i ve velké části Evropy a tam dostaneš slevu taky! To je pro tebe

nevýhoda? Kdo to chce dělat jako byznys, může jít na info a zjistit, jaké jsou možnosti. A rozhodnout se svobodně! Tak kde je

problém? Ber nebo nech být, stejný jako v životě! Tak si dej nitrák pod jazyk, půl putny ostatních prášků a dobrou!

Pa Paul!

Datum: 25.11.09 00:16
Předmět: RE (7x): LYONESS- podvod? 

Je mě vcelku fuk, kdo a kolik procent a z jakýho základu platí. Mě by zajímalo, že teď tady tvrdíš, že slevu u cca 1.700 obchodníků a v odpovědi ze 20.11. jsi psal kromě jiných věcí toto:
Každá země má přesně stanovený počet business partnerů, který je nutno dosáhnout, aby byla odstartována celoplošná reklamní kampaň. V ČR je to konkrétně 6.695 business partnerů. Na podzim roku 2009 je jich pouze něco kolem 3.000.
Takže na podzim 2009 (který teda mimochodem stále je), to bylo 3.000 partnerů a teď to je 1.700? Nebo jsem to blbě pochopil?
Datum: 25.11.09 09:05
Předmět: RE (8x): LYONESS- podvod? 

Jenyku, to Ti vysvětlím i já, laik a odpůrce.

Lyoness Business Partner: ten, kdo panu Friedlovi nasypal do kešeně dobrovolně 64 tis. a více Kč, věří, že z nich vbrzku bude mít 530 tis. nebo víc a sám sebe nazývá investorem (ve skutečnosti na firmě nezískal nejmenší podíl).

Partner Lyoness: obchodník, který

a) používá Lyoness za provizi k distribuci svých poukázek (proč ne, ten, kdo si poukázku zakoupí za ni u konkurence nenakoupí)

b) věří, že když si dá na dveře nálepku Lyoness a za to, že u něj lyonesák nakoupil pošle část své marže na konto Lyoness (skutečný efekt té nálepky posuď každý sám - Lyoness klidně nasmlouvá vás i toho konkurenta odvedle).

Od: massik
Datum: 15.12.09 12:45

Paul psal toto: ...Každá země má přesně stanovený počet business partnerů, který je nutno dosáhnout, aby byla odstartována celoplošná reklamní kampaň. V ČR je to konkrétně 6.695 business partnerů. Na podzim roku 2009 je jich pouze něco kolem 3.000.

Kdybyste alespon dobre cetli a nenapadali alespon ty veci, ktere si sami spatne prectete, tak by diskuse byla mozna plodnejsi.

Takze pro ty, co to spatne pochopili: 3000 co Paul psal, byl pocet business partneru, 1700 byl pocet obchodniku v systemu Lyoness (tedy tech firem ci spolecnosti, u kterych klienti (zakaznici, kteri u nich nakupuji) maji slevy.

Uz je alespon toto jasne? Ja myslim, ze ted by to pochopil i blbec. (nic proti Vam Jenyku, tim blbcem nemyslim Vas)

Datum: 25.11.09 08:55

Paule, líbí se mi Tvoje fanatické zaujetí pro věc. Dobře, odsouhlasím Ti, že percentuelně dávám stejně jako Lyoness. Nějak nám na jejich straně vypadly příjmy od business partnerů. A pro mě opravdu mezi komorou a svazem rozdíl je. Btw ani na oficiálních stránkách toho Wirtschaftsbundu nelze Lyoness nalézt, zkuste si to.

Ale vidím, že jsem konečně narazil na odborníka, který mi vysvětlí, kde dělám chybu:

Například působí v zemi s 5 mil. obyvatel, zapojí se 5%, měna €, průměrný rabat od obchodníka po odečtu 1%-2x 0,5% bude 5%, průměrná útrata člena 300 € za měsíc.
Do systému pozic tedy nateče měsíčně
250 000 * 300 = 75 000 000 * 5%= 3 750 000 €
Vznikne první pozice ve větvi, na její "vyhospodaření" je třeba, aby v systému bylo minimálně 70 * 50 € = 3 500 €. To není problém. Pak přijdou na řadu její horní a dolní pozice. V systému musí být tedy minimálně 7 000 €. Pak jejich horní a dolní, je třeba 14 000. A tak dál a tak dál. Až jich bude na řadě 2 048 bude třeba v systému minimálně 3 584 000 €. Nic, počká se měsíc, Pak jich už ale bude 4 096, počká se 2 měsíce. Pak 4, 8, 16, 32, ...
Prostě doba "vyhospodaření" se bude prodlužovat geometrickou řadou ať do něj přiteče peněz kolik chce. Ty pak budou na kontě firmy čekat, až se nějakou pozici zase povede "vyhospodařit". A to čím dál tím delší dobu.
Je snad v té úvaze chyba? V postupu, ne v číslech.

Datum: 25.11.09 20:12

Borci,

opravdu jsem nezareagoval na vaše poloinformované bláboly proto, abych vás přesvědčil, to opravdu ne.

Mistr mrepak to má matematicky spočítáno dobře, ale nepočítá s proměnnými veličinami jako např. množství lidí a tím zároveň

i množství přitékajících peněz. Vy si myslíte, že jich bude čím dál míň, naopak já si myslím, že jich bude čím dál víc! Jak lidí, tak i

firem, které budou poskytovat rády slevy, protože to opravdu funguje. Nebo vy snad čtete letáky ze schránky? To byste patřili

k tomu cca 1% staromilců, které ještě tato forma osloví! :o)

Takže mílí věštci a vizionáři katastrofických scénářů, nebudu již na těchto stránkách s vámi polemizovat a nejpozději do roka a do

dne se vám ozvu s mými konkrétními dosaženými výsledky za první rok u LYONESS.

Do té doby čau! A kluci, myslete pozitivně! :o))

Datum: 25.11.09 20:52
Předmět: RE (9x): LYONESS- podvod? 

Paulíku Ty už jsi to skoro prokoukl. Jen Ti nikdo nevysvětlil, že počet zapojených nemůže růst donekonečna a nikdo z nich nemůže utratit víc než vydělá. Za rok budeš shánět nové ovečky v Africe a za dva na Marsu. Mister Freidl to trochu přehnal s tím zdevítinásobením při "vyhospodaření" a 35 pozicemi "nahoře a dole". Takhle se mu motor zadře docela brzo. Kdyby nasadil pomaleší tempo moh letět dýl jako třeba Madoff.

Ale neboj, až kpt.Freidl opustí nad Bahamami letadlo nastartuje pro vás dychtivé pasažéry někdo nové.

O nás se nestrachuj, pozitivně myslíme. Ale pro sebe a ne pro Freidla a podobné vykuky jako jsi Ty.

Od: mexa3
Datum: 08.01.10 21:03
Předmět: RE (10x): LYONESS- podvod? 

Podľa mňa je L. systém, ktorý môžu vyzžívať rovnako bežný ľudia ako aj "investori". Máš pravdu s tým matematickým modelom, postupom času sa to začne spomaľovať. Ale keď mi vrátia v obchode v Senci 1% za spojovací materiál, za CO2 v Trnave tiež a v Hlohovci za hutnícky materiál (využívam len občas, mám lepšieho dodávateľa mimo L.), nejaké kanc.potreby Tesco, Office Land a nafta na Hypernove, tak to niečo hodí (musím zdaniť, využívam na živnosť). Okrem toho 2x0,5 % za registráciu svojej živnosti (ako klient, nie ako partner). Tých pár šupov mi hodilo za rok 920 E.

A to že L. spravuje milióny z pozícií? To ma vôbec netrápi. Beriem to ako nejaký doplnok k dôchodku. Aká bude situácia o 15-20 rokov ma netrápi. Možno zmenia obchodné podmienky, možno NIEČO iné.

Počítač si si asi nekúpil, pretože každú chvíľu sa predáva výkonejší. Tak prečo kupovať teraz, keď čoskoro za tie isté prachy kúpim lepší?

Datum: 08.01.10 21:30

Ale ak máš na mysli ľudí "Zadlžím barák a kúpim 10xBP" lebo o pol roka budem mať 5 mil, máš pravdu, mali by sa spamätať. Ale v tom im nezabrániš, chcú byť rýchlo milionári. Ja osobne mám zakúpené nejaké preddavky, časť som aj vybral (a to mi veľa L. neschvaľuje), ale venujem sa svojmu fachu. Aj tu by to malo byť o osobnej zodpovednosti. Ale nechce sa mi tu vypisovať ako uvažujem, každý rozmýšľa inak.

Niekto cez vodu prepláva (lebo vie), iný sa prebrodí (možno vie kde je brod), niekto sa snaží postaviť most (lebo to vie a chce pomôcť aj druhým - Hubert). A ten čo nič nevie, stojí na brehu a kričí - NECHOĎTE NA MOST, tam je mýto (chleba pekár pečie za účelom zisku, ale nielen preň), NEPLáVAJTE, NEBROĎTE SA.

Nebudem ale tiež ľudí nahovárať JEDINNá CESTA PO MOSTE. Ak sa niekto spýta na cestu, ukážem mu možnosti, ale nie som INFORMáTOR, živím sa niečim iným.

Takže vážení fanatici jednej aj druhej strany - Repák vždy bude proti, Paulík vždy za. Vy si nájdite cestu sami, registrácia vás nič nestojí (ZAREGISTRUJEM ZDARMA :-D ), vytiahnutie karty tiež nič. Objednávka poukážok trocha času, to je na vás, či sa Vám to oplatí (mne áno, môjmu bratovi nie).

A pri preddavkoch - zvážte reálne koľko môžte, nezabúdajte, že čas vám nikto nezaručí. Nech vám napr. sponzor ukáže tzv.matrix a koľko pozícií mu pribúda.

L. je dobrá vec, ale aj dobrého veľa škodí

Od: coffin*
Datum: 08.01.10 22:27
Předmět: RE (11x): LYONESS- podvod? 

souhlasím.

Datum: 25.11.09 21:25

Pavlíku, proč neodpovíš jak je to s tím počtem obchodníků?

Ono se blbě odpovídá když Lyoness takhle hloupě a průhledně lže, nebo je to snad jinak?

Datum: 08.01.10 21:56

V čecháh neviem , na Slovensku okolo 1900 z toho viac ako 1000 na kartu. Je síce pravda, že niekoré firmy sú tam viac krát, niekto keď má napr. autoservis tak je osobitne aj ako predajca náhr.dielov. Tie čísla sú aj tak orientačné, lebo je nerovnomerné plošné pokrytie. Ale napr. v Pezinku bolo cca pred rokom 5 firiem (3 aktívne) a dnes je tuším 35.

Karta je zadarmo. A prečo som za aby sa ľudia registrovali? Viac zaregistrovaných = viac obchodníkov = väčšie možnosti = väčší obrat = väčší zisk (nielen pre L. , rejpáku). Pretože je rozdiel ak Môžem kúpiť napr. auto so zľavou, a môžem kúpiť auto, ale aj tankovať, ísť s ním napr. do Bešeňovej do termal parku, dať si Pizzu, kúpiť topánky či okuliare, zaplatiť elektrinu a zo všetkého mať časť peňazí späť. Samostatne možno 1 %, ale keď sa to dá dokopy, už je to troška viac.

Možnosti je tam veľa, vypočul som si, vybral čo je pre mňa vhodné a za tým si stojím. Čo je pre Vás vhodné si musíte vybrať sami, v tom vám Pavlík ani Mrepák nepomôžu.

Keď niečomu nerozumiem, postupovať sa dá takto : Beriem len to, čomu rozumiem (alebo dokážem ovplyvniť, príp.zrátať)

Ak tomu nerozumiem, ale mám dôveru voči tomu, čo mi to odporúča a vyzná sa vo svojom fachu, idem do toho (nemyslel som práve L., skôr perfektného tesára , teda majstrov vo svojom fachu.

Datum: 09.01.10 23:53

jak to má vědět , nikdo znás neni zamestnanec, tak proč nenapíšeš firmě ... Já se taky neptám lidí co nakupují v globusu , kolik prodává globus věcí, nebo kolik má globus dodavatelů.

Datum: 26.12.09 21:38

Těm dvěma co tady píšou to nemá cenu vysvětlovat, ti tady psali už na jaře.

Určitě ten kdo diskuzi založil, tak chtěl slyšet názor od lidí co již využívají Lyoness a ne od lidí co nejsou nejspíš ani pojištění jelikož i v pojišťovnách pod sebe registrují zaměstnanci další zaměstnance a zákazníky a mají provize z jejich uzavřené smlouvy. Takže i taková pojišťovna využívá principu MLM.

Velice se směji rychle odpovědi " Pyramida, letadlo" na všechno kde se vydělávají peníze jinak než s lopatou v ruce. A přitom stačí počítat na jedné ruce. Mimochodem Herbalife není ani pyramida ani letadlo jen využívá binarního systému, který mimo jiné využíval i Microsoft na začátku své kariéry a taky se mi nezdá že by to byla podvodná organizace... :-D nebo že by ano?

Mimo jiné do Lyoness se nevkládá žádný vstupní poplatek, takže nevidím ani ty peníze o které se tady každý bojí.

Paule měj se fajn a neztracej tady s níma čas, já tu ztratil před půl rokem dost času a pořad mě to mrzí :-D . Tak Pa

Datum: 25.11.09 01:22

Ahoj kolego,

co si myslíš o mé odpovědi Paulovi?

I ty jeden nepravdo!

Pokud je Ford Charouz zapsán 3x protože na každou věc poskytuje 3 různé typy slev také je to jako 3x obchodník.

Koukal jsem na toto v Karlových Varech. Je zde 77 obchodníků, z toho Ford Charouz zabírá 3 pozice.

Takže ten pořet obchodníků neodpovídá realitě! Zase lžeš.

Kolikrát je v celorepublikovém systému například Tesco?

Počet obchodníků je zkreslen. Nepočítá se dle jejich Ič nebo ID ale dle mne záhadného klíče.

Jedno ti však povím Ford Charouz má ve Varech jen jednu prodejnu, ale v součtu obchodnáků to je jako by byl 3 obchodníci v KV.

´Jsem zvědavej na tvou ódpověď , co to zase bude.

Pa Paule! A nenervuj se. Lyoness je prostě TUNELADLO tedy letadlo a tunel...

A s tím musíš žít i když v tom máš balík.

Datum: 27.12.09 03:03

Paula nemusis přesvědčovat jeslti to je podvod ten si dokázal že to funguje.

A vůbec, krom toho plácání co tady čtu jsi zatím nic chytrého neporadil tomu kdo zde založil diskuzi .. Pořád dokola nesmysly o podvodech. :-D ... Hele tobě Lyoness nikdo necpe a věř nebo nevěř fungovat bude i bez tebe Kdyby jsi místo psaní do diskuze zašel na veřejnou prezentaci, po skončení by ses zeptal referenta na nedostatky a pořešil to snim a poté bys tady psal negativní posudky, tak bych to bral.. Ale psát o něčem, o čem nemam páru ... Stejně tak nebudu psát o dovolené v Chorvatsku, když jsem ještě na dovolené v Chorvatsku nebyl...

A stejně když vám odpovím na vaše dotazy, tak to bude "lež".Házet hrách na stěnu nemíním. Dobrou noc ;)

doplněno 27.12.09 03:08:

a ještě k tomu jsi diskuzi založil ty a sám si na ni odpovídáš :-D Směju se.

Proč tedy zakládáš diskuzi když se tu stejne sejde parta lidí co s Lyoness nemá nic společného a všichni si tady navzájem utvrzujete že jde o podvod :-D Směju se ti (vám) :-D

Datum: 25.11.09 01:21

I ty jeden nepravdo!

Pokud je Ford Charouz zapsán 3x protože na každou věc poskytuje 3 různé typy slev také je to jako 3x obchodník.

Koukal jsem na toto v Karlových Varech. Je zde 77 obchodníků, z toho Ford Charouz zabírá 3 pozice.

Takže ten pořet obchodníků neodpovídá realitě! Zase lžeš.

Kolikrát je v celorepublikovém systému například Tesco?

Počet obchodníků je zkreslen. Nepočítá se dle jejich Ič nebo ID ale dle mne záhadného klíče.

Jedno ti však povím Ford Charouz má ve Varech jen jednu prodejnu, ale v součtu obchodnáků to je jako by byl 3 obchodníci v KV.

´Jsem zvědavej na tvou ódpověď , co to zase bude.

Pa Paule! A nenervuj se. Lyoness je prostě TUNELADLO tedy letadlo a tunel...

A s tím musíš žít i když v tom máš balík.

Od: arimas*
Datum: 04.01.10 15:23

nemusi to byt vylozene podvod ale taky to neni neco na cem zbohatnete. totiz kdyz se podivam na vyber obchodniku v mem okoli tak je to dost k nicemu. snad mozna jen ten interspar clovek pouziva pravidelne! ja bych do takovych veci rozhodne neinvestovala! nakonec totiz utratite vice nezli se vam vrati a O TOM TO JE!

Od: migelee
Datum: 04.01.10 16:56

Pravda, práce je tu stále dosti, ale obchodníci přibývají a je stálé před kampaní. Po ní to bude jako na Slovensku kde už se situace obrátila a už mnohým obchodníkům řekli NE. Nejde tu o zbohatnutí jde tady zejména o šetření . Většinu rodin posílí ten 13-tý plat na konci roku. a pokud jen tu kartu využíváte tak, že místo globusu zajdete do tesca a nakoupíte přes poukázky které máte poslané před lyoness, tak toho lze krásně dosáhnout. a o tom to je .. v ostatních případech to je i tak že nemusíte ten obchod měnit jelikož už vám tam zavedly čtečku tohle je cíl. podle mě . Taky využívám kartu, nejsem žádný zaměstnanec ani nic jiného, nic jsem nepodepisoval , jen využívám a profituji jako další milion klientů. a hlavně jsem to dobře pochopil ...

Od: haida
Datum: 09.01.10 23:10

pokud ma nekdo zajem rad si s nim sednu vysvetlim karticku dam zdarma.
Novy bor
Datum: 09.01.10 23:31

pokud by měl někdo zájem rad si s nim sednu vysvětlím kartičku přidám zdarma.

728 456 057 - sms nereaguji
Novy bor

Od: pilot*
Datum: 16.01.10 12:50

Ctu si zdejsi diskuze, a nestacim se divit. Takze si to hezky shrneme:
1) Lyoness je hra typu letadlo. Nehraje se tu ale s primymi vklady, ani s provizemi pojistoven, ale ze zacatku jen se "slevami" vybranych obchodniku.
2) Clenstvi neni bezplatne - zaplatit za vas musel ten, pres koho jste do systemu vstoupili, a vy budete muset take platit za novacky (pokud jeste nejaci budou), abyste videli drive vic nez 1% vlastni slevy.
3) Sleva sama je diskutabilni, vraci se zanedbatelna castka u maleho spektra obchodniku, jejichz zbozi byva casto predrazene o vic, nez cini celkovy vraceny rabat, a prima vernostni karta je vyhodnejsi.
4) Penize z rabatu system jednak blokuje (nejdou volne investovat), druhak zadrzuje (musite cekat, az pod vami geometrickou radou naskoci mnozstvi dalsich pozic, ktere pak budou cekat jeste dele).
5) System je zradny v tom, ze novacka presvedcuje o bezplatnosti a nezavaznosti. Nezavaznost se pritom tyka jen pocatecniho pasivniho konzumu, ktery neni z duvodu 3) nijak zvlast vyhodny, a z duvodu 4) uz vylozene nevyhodny. Jakmile se v nem vase blokovane rabaty, jiz vas nuti pokracovat, jinak o ne prijdete.
6) Kupovani pozic a platba za novacka je jiz vylozenym rysem podvodne hry typu letadlo, a nehraje roli, zda plati posledni clanek, nebo vas doporucitel.
OPAKUJI - NEKDO MUSI PRACOVAT A VYTVARET HODNOTY. NENI MOZNE, ABY VSICHNI BOHATLI TIM, ZE SI BUDOU VZAJEMNE PRODAVAT KORUNU ZA DVE KORUNY. LYONESS NIC NEVYTVARI, DOSTAVA JEN PENIZE OD OBCHODNIKA, Z VKLADU PREDPLATITELU POZIC A REGISTRACNICH PLATEB. TEDY JAKYKOLI ZISK JEDNOHO JE PODMINEN JEHO VLASTNI A PREDEVSIM ZTRATOU MNOHA JINYCH, A NASLEDNE DALSICH, CO BUDOU MUST KRYT JEJICH ZTRATU.
Pro pripadne rozhorcene reagujici - seminar Lyoness jsem navstivil, nemusite mne na nej zvat. Povazuji za svou povinnost rici celou pravdu o tom, jak tento mechanismus funguje, a jak je jeho skutecna uzitna hodnota. Vydelat muzete jen tak, ze budete lanarit dalsi ucastniky nebo vkladat penize, vyhospodarene ztratou jinych. Trosku vas Lyonessaky lituji, protoze mate jen dve moznosti - priznmat si, ze vas napalili, a nad zadrzovanymi penezi v systemu mavnout rukou, nebo cekat, az je za pomoci jinych hejlu vyhospodarite - a nebo do toho namocit dalsi ovecky, kteri vam v tom pomohou.
Dekuji identite M.Repak za neunavny boj s vetrnymi mlyny lidske blbosti a chamtivosti. Mozna jim to nakonec patri, ale - musel jsem se ozvat.

Datum: 16.01.10 13:05

Myslím pilote, že jsi to shrnul pěkně. Líp bych to nenapsal. Už vidím, jak se na Tebe vrhnou!

Datum: 16.01.10 13:23

:-D chudáčku, podívej se, když jsi tak chytrý, vezmi si lopatu a běž kopak příkopy, tam dostaneš peníze na ruku a víš za co. Mě se lyoness využívat vyplatí, doma z toho máme dosti tučný příjem,a šetříme také stále(od benzínu až po rohlíky) , takže mě o nějakých nesmyslech, co vymyslela vaše finančně negramotná hlavička , přesvědčovat nemusíte. to že si neumíte spočítat 1 a 1 nebo si to nechat vysvětlit od člověka který tomu rozumí je váš problem..

Vážně se mi líbí jak tady všichni spekulující kteří to proklínají neviděli ani webové stranky společnosti, nebo jako pan Pilot byli na jednom Semináři a znají lyoness dokonaleji než lidé kteří již tam jsou déle a dělí se zde o své zkušenosti.

Pane Pilot, váš neúnavný boj, léčení mindráků, že váš soused profituje, apodobně skončí stejně marně .. klinetů do společnosti přibývá denně několik tísíc takže jestli tady zmaříte šanci pár lidem, vám úspěch nepřinese. ;)

Přeji pěkný den, všem co profitují. Popřípadě kdo ještě neprofituje z běžných nákupu,popřípadě má zájem zhodonotit své peníze na základě primárních nákupu, jsem ochoten nasměrovat ho kde se otom může dozvědět více, nebo mu to vysvětlit a zaregistrovat. PS: Pořád říkám, že je to jen pro chytré lidi.

;) čau

doplněno 16.01.10 13:37:

Ale vcelku je mi jedno , je to váš názor, Jde tu jen o princip , aby člověk nepodával špatné informace když o tom vlastně nic neví, popřípadě nešpinil jmeno prestižní firmy, která se pomalu ale jiste dostává nahoru. O tom svědčí že třeba lyoness dostal od hospodářské komory v rakousku rating A , ve srovnání komerčka má A- , nebo česká spořitelna A+ .. Přeji pěkný den

Od: as*
Datum: 16.01.10 19:33

Prosím o nějakou pochopitelnou informaci ohledně Lyoness. Včera mi někdo volal a nabízel mi, ani vlastně nevím co. Podle nich je to velký přínos do rodiny. Co mně ale zarazilo, hned chtěli po mně číslo mého účtu. Samozřejmě, že ho nedostali. Chtěla jsem vědět, na co a oni mne odkázali na nějaké wwwstránky, které ovšem nejdou spustit. Moc bych chtěla vědět, co to vlastně je a jak to funguje. Jen jsem pochopila, že mně to nebude nic stát. Ale já si myslím, že pokud nic nevložím (nemám co), nemůžu tedy ani vydělat. A čas na nějaké shánění klientů vážně nemám. Tak jak můžu rodině něco přinést? Děkuji moc za odpověď

Datum: 16.01.10 20:03

Dobrý den. v Lyoness nemusíte hledat nové klienty. ale jsou lidi , kteří to mají jako práci a ty se tím zabývají trochu jinak. pokud chcete být jen klient, který nakupuju a chce z toho něco mít tak vám stačí jen lyoness karta a používat jí při každém nákupu.

ale pokud chcete vědět víc tak si udělejte čas zajděte si na info a uvidíte

Od: t75
Datum: 17.01.10 02:37

Dobrý večer, nebo spíš ráno. Občas rád sleduju diskuze. Diskuze, která je hádáním je diskuze hlupáků, sorry. Objevují se tady lidé, kteří chtějí znát vaše zkušenosti a ne poslouchat (číst) vaše hádky a urážky. Dejte jim je. Já odpovím té slečně nebo paní a začnu trochu hlouběji. Od 18ti mě zajímal business a všechny jeho formy. Setkal jsem se taky s MLM. Dokonce se mi podařilo naivně nastoupit do letadla PSM z Olomouce. Od 24ti jsem zastával manažerské pozice a v 26ti se stal obchodním ředitelem. Dnes je mi 33, jsem stále obchodním ředitelem, mimo to jsem spolumajitel další společnosti. Z jedné z těchto činností mám průměrný hrubý příjem cca XXX.XXX czk - za mravenčí a intenzivní práci. Proč to říkám? Nejsem manažer ČEZu, ale jsem spokojený a o penězích uvažuji jednoduše. To je asi základ úspěchu. O Lyoness mi řekl můj kamarád v létě 2009. Udělal mi prezentaci a já se hned nechal registrovat. Můj problém však byl, jak jsem záhy zjistil, že o systému skoro nic nevím. Tak jsem kartu nechal ležet. Nedalo mi to a v prosinci 2009 jsem si o Lyoness a systému zjistil maximum informací. Jsem typ, který musí věc rozebrat do šroubku a složit zpět. Moje vstupní devizy v L..ss byly, že měsíčně utrácím X czk, mám obchodní myšlení a kontakty. První týden jsem nezměnil nic, stále žena nakuouje v Tesco, tankujeme u Shell na Euroshellcard, chodím do stejných restaurací a spím ve stejných hotelích. A to vše dělám v ČR, SR a Polsku. Rozdíl je v tom, že nyní se mi vrací peníze. 1%+ zbytkový rabat (průměrně 6%) + přátelský bonus (s ohledem na vytvoření struktury při vlastní registraci). Lyoness se pro mě stal od začátku zábavou. Zaregistroval jsem si pár lidí (za každého zaplatil 64,-) a teď se zájmem sleduji pohyby na svém kontě. Někteří jen nakupují a s některými tvořím business. Co mi pekelně vadí(vadilo) jsou poukázky. Jejich objednání a používání. Ty, ale časem nahradí CashBack karty. Je velmi důležité systém pochopit a prokalkulovat si ho. Faktem zůstává to, že rabaty, které dá obchodník 5-26% dává z peněz za naše nákupy. My systém živíme. Na tom je to postaveno, to je dle mě v pořádku. To snad nikdo nepopírá. Zakladatel myšlenky na tom vydělává? Ano! Proto to snad dělá, mrzí mě, že to rozjel on a ne já. Mi se líbí, že je systém spravedlivý. Já si za prosinec a leden vydělal víc než můj kamarád, který mi L...ss doporučil. Taky jsem do systému vložil zálohu 64 tisíc, dobrovolně a dokonce 2x. Proč? Obklopil jsem se kolegy, kteří chtějí dělat taky business. 1x týdně se sejdem, občas si zavoláme a vyměňujeme si obchodní nápady. Je to o spolupráci. Každý si dokáže spočíst kolik musí utratit, aby se mu vytvořila 1 pozice v ET1. Je to cca 32 tisíc nebo si na pozici složíš zálohu 1600,-. Vím kolik peněz z nákupů, kolik pozic je potřeba k vyhospodaření 1 pozice v ET1 nebo 7 zálohových pozic v ET1. Čas návratnosti a vyhospodaření až na 530 tisíc si můžete ovlivnit sami. Mimo tuto skupinu mám registrováno pár lidí z rodiny, kteří si jen tak nakupují sem tam to doporučí. Lyoness je propracovaná myšlenka generující všem peníze. Neznám nikoho, kdo v tomto přišel o peníze. V podstatě ani v diskuzi nebyl nikdo, kdo řekl L...ss mi ukradl peníze. Když se už někdo rozhodne vložit do systému zálohu pozic 64 tisíc, tak proto, že má své obchodní záměry nebo chce s L...ss budovat kariéru. L...ss výhody se dají geniálně propojovat - vymyslete jak, já si svou strategii vymyslel a už ji rozbíhám. Víte udat někomu modrou kartu je banální procedura a je fakt, že jsem se za tu krátkou dobu setkal s klienty (majiteli modré karty), kteří by prodali matku, aby někomu vrazili modrou kartu. Já tomu nerozumím, většinou se pak jedná o neaktivní klienty = efekt 0. Já preferuji užší tým s obchodním duchem. Pokud by jste chtěli vědět něco o našem týmu a popř. se k nám přidat a máte obchodní zájem zavolejte mi 724 183 420. A zkuste Vy příznivci i nedůvěřivci diskutovat slušně - respektujte své názory. Layoness je 1 systém, ale každý se na něj může dívat odlišně. Mějte se dobře.

Od: repak*
Datum: 18.01.10 13:34

Fantastické! Další systém JEN PRO CHYTRÉ LIDI! Coffine, je to alespoň tak dobré jako Rentier PIL (Produkt pro Inteligentní Lidi) od Edbusy? Nebo je snad ještě daleko lepší?

Datum: 18.01.10 16:06

Je tam pár docela patrných rozdílů. nejaké Edbussy určitě nemělo více jak 1mil. klientů. Nebylo podpořeno reklamní kampaní( což v rakousku, madarsku a slovensku už byla nebo ještě je reklamí kampan co se týče lyoness), netuším na jakém principu EdBussy fungoval. Také věřím že Edbussy neměl více jak 18 tisíc obchodních partnerů, jelikož obchodníci povětšinou poznají dobrý bizniss a zajímají se o bizniss a URČITĚ BY NESPOJILi své jméno s nejakou podvodnou organizací. Baťa tiskne logo lyonessu na poukázky, nebo take OMW v rakousku. Hm? také si vemte průhlednost sytému, Prezentace dělají zamestanci lyoness nikoli náhodní investoři kteří chtějí zvětšit svuj bizniss, majitel je veřejně znám a ted v prosinci byl uveden v časopisu v polsku , který se točil kolem nejakých významných lidí( byl tam obama , papež atd... ) a právě tam byl i uveden Hubert F a mohli by jsme hledat dále, nakonec by jsme stejně zůstali u jediné stejné věci a to je doporučování nových klientů formou "jedna paní povidala". na tom ale přece nic není, denně si doporučujeme kadeřníka, levné zboži, benzín kde je levnější a firmu na základě doporučování postavil i Microsoft, Herbalife a další.. a dnes to jsou firmy s miliardovými obraty.

Vemte si to takhle, když jste to nezkusil, neplanujete to zkusit a navíc otom nic nevíte krom pár domněnek, tak to nechte plavat. přece vám to nikdo nenutí Navíc když mám neco zadarmo a mohu natom něco vytěžit tak beru. Sice je dobré o tom hodně vědět, ale zase nehledat vtom mouchy jako pes blechy v kožichu. Já budu jen rád, když se společnosti Lyoness vyhnete. Věřím že člověk jako vy slevy nepotřebuje a hřeje ho slušný pasivní přijem. Pěkný den přeji.

Datum: 18.01.10 16:59

Coffine, můžete mi prosím sdělit odkud máte informaci, že Microsoft začínal jako MLM? Už jsem to četl od více "Lyonessáků".

Datum: 18.01.10 21:12

Nikde jsme to nečetl, mam strejdu v Californii a v 90. letech mu na zvonek zvonili lidé ohledně počítačů a s tímto spojených produktů .. ale dá se to najít na internetu.. Ovšem to už si musíte najít sám

Datum: 19.01.10 08:30

No, asi na tom Internetu neumím hledat. Historii Microsoftu jsem našel a tam o tom není nic. Naopak její popis dokládá, že MLM nebyl nikdy využit. Taky je to nesmysl. Firma vyrostla na dvou základních milnících: Basic pro Altair a MS DOS pro PC platformu.

Tohle tvrzení patří mezi "legendy Lyoness", které nejde potvrdit a těžko se vyvracejí:

- Microsoft vyrostl na MLM

- "binární systém" či MLM byl oceněn Nobelovou cenou

- Lyoness má rating či byl oceněn Rakouskou obchodní komorou

Seriózní systém nepotřebuje používat polopravdy a nepravdy.

Datum: 19.01.10 10:01

To už je vaše věc. Mi to své ovoce přináší a přinášet bude. Taky nechápu proč to třeba nenapíšte rovnou na vedení, že jste našel takové nejasnosti, oni vám třeba odpoví

Datum: 19.01.10 10:35

Uvedené argumenty používají zastánci Lyoness (jako třeba Vy) k lákání nových oveček aby "jim to přinášelo ovoce" jak říkáte. Není nic proti ničemu upozornit na fórech podobných tomuto na klamavost těchto tvrzení a doplnit ta fakta, která lákaným nesdělujete.

Musím ale přiznat, že z "letadel" je toto nejméně amorální pokud nemluvíme o lákání "business partnerů". Ale u těch bych budoucí ztrátu bral jako daň z blbosti a hamižnosti. Kdo nepochopí, že na jednu vloženou korunu jich nemohu vyplatit více než devět aniž bych ji uvnitř systému zhodnocoval, si nic jiného nezaslouží. Že to někomu nese teď nic neznamená do budoucna, úspěšné letadlo musí chvilku vydržet letět než spadne.

Od: am*
Datum: 19.01.10 19:12

Microsoft nevyrostl na MLM, ale na OEM - nezávislí externí partneři. Žádný z nich neměl automatické právo vytvářet pod sebou strom dalších prodejců. Vždy musel provádět jen přímý prodej koncovým zákazníkům. Ono se to tak jeví, protože v jedno období neměl MS v každé zemi své zastoupení, prodejem pověřil nějakého místního distributora, ten mohl vytvářet další prodejce, ale ti opět museli prodávat jen koncovým. To co se jeví jako MLM je jen přeprodej.

Binární systém nebyl oceněn Nobelovou cenou. Naopak binární strom je největšímn problémem Lyoness. Protože při ustáleném stavu -. nenarůstající počet klintů, nenarůstající počet a objem obchodů se může "vypořádání pozice" prodlužovat exponenciální řadou.

Jestli byl oceněn nebo ne, není žádná záruka solidnosti, nebo úspěchů.

Všechny tyto a další bláboly jsou jen lži a obchodní manipulace, které používají pitomci. Nicméně existují důvody proč být v L. Jaké? )

Datum: 19.01.10 20:44

Bohužel Vás musím opravit. Ale lepší než kdyby to hned využili "Lyonessáci".

OEM je zkratka pro výrobky, které jeden výrobce vyrábí pro druhého, který je pak prodává pod svým jménem. V branži PC hojně využíváno. OEM SW licence je SW licence vázaná na konkrétní počítač.

A důvod proč být v Lyoness? Podle mne vidina zbohatnutí a vytvoření "pasivních příjmů". Prostě ideál uctívačů Kiyosakiho a jemu podobných.

Datum: 19.01.10 21:04
Předmět: RE (12x): LYONESS- podvod? 

:-D Gratuluji, dostali jste mě do body, kdy mě přestalo bavit vám odpovídat na dotazy :-D . vše co se použije proti vám, je bez jakýchkoliv pátrání označeno za lež nebo podvod. Evidentně jsem se setkal s největšími všeználky. :-D ... Doufám že vás ve fabrice platí dobře. ;) práci zdar

Datum: 19.01.10 21:39
Předmět: RE (13x): LYONESS- podvod? 

Malinko Vás opravím, Coffine.

Za lež označujeme to, co tvrdíte přestože je to v rozporu s obecně známými fakty nebo je to naprosto nedoložitelné - např. o Microsoftu a MLM.

Za podvod označujeme tvrzení, že všechmy pozice mají stejnou šanci na "vyhospodaření" - to se dá matematicky velmi jednoduše odvodit.

To, že máte v TV reklamy nebo už 1 mil. oveček nikoli, to bereme jako pravdivá tvrzení.

Datum: 19.01.10 22:01
Předmět: RE (14x): LYONESS- podvod? 

V každém MLM (vlastne v každém obchode nebo reklame) se prehání. V MLM zvlášť, znáte treba Tichou poštu? Na druhé strane systém MLM dává obyčejným lidem možnost neco dokázat. Tvrdí se, že je stejne spravedlivý pro všechny. Ale to je na dlhší diskusi, tech výhod a nevýhod oproti klasické práci je mnoho, zrovna tak mužeme srovnávat a zatracovat treba podnikání a klasické zamestnání.

Ted k L. Vy jste jeho zaprísahlý odpúrce (ale odsuzujete neco co znáte). Napište mi, zda je to systém opravdu nevýhodný pro všechny lidi, nebo ne. V prípade, že tomu tak není, pro koho je výhodné vstoupit a na co si má dát bacha.

Jasne, matematicky se to po čase musí spomalit a to exponenciální radou s koeficientem 2. Jenomže stejne jako pri predvádení MLM to nejde podle školních príkladú, u nekoho se spomalí - zastaví príliv hned na začátku. A teď druhá otázka - za jak dlouhou dobu predpokladáte že se systém začne výrazne spomalovat.

Za odpovede díki.

Mexa

Datum: 19.01.10 22:46
Předmět: RE (15x): LYONESS- podvod? 

Slušný dotaz, slušná odpověď:

Lyoness je dobrý pro toho, kdo ocení "přímý bonus" 1% v některých obchodech, přičemž se smíří s tím, že v těch "hlavních" (řetězce hypermarketů) bude nakupovat přes jejich poukázky (nevěřím, že se to změní: velkodistributorovi poukázek řetězec slevu 5% a více dá: zákazník je jistý, ale přes věrnostní kartu, která platí i u konkurence?). Pokud se Vám podaří zblbnout těsně pod sebe desítky dalších může nějaké drobné hodit i 0,5% "nepřímý bonus". Jen je nutno si uvědomit, že na každých 1000,- Kč pro Vás musí být obrat 200 000,- Kč, tj. např. 40 lidí po 5000,- Kč (za jak dlouho to utratíte Vy osobně v hypermarketech?).

Systém pozic jednoduchým příkladem: na Slovensku je registrováno cca 130 tis. lidí, z nich cca 4000 "obchodních partnerů". Předpokládejme, že každý utratí měsíčně u partnerů L. 300€. Při průměrném "zbytkovém rabatu" 5% je na jednu pozici třeba obrat 1000€, Za měsíc tedy vznikne v průměru 39000 pozic, k tomu pro začátek 28000 pozic "o.p." Pokud se optimálně seřadí do "binárního systému", bude mít ten systém "hloubku" cca 16 ( 2 ^ 16 = 65536). Aby se "vyhospodařily" i ty poslední z nich musí se systém "prohloubit" o minimálně 5 úrovní (suma (2 ^ n) n=1..5) = 63). Čili jich musí přibýt (2^21 - 2^16) = cca 2 mil. Takže buď se počet členů zpětinásobí, nebo stávající počet musí utratit pětinásobek nebo to potrvá pětkrát déle. Jenže pak se budou chtít znovu "vyhospodařit" i ty poslední. To už ale znamená vznik (2^26 - 2^21) = cca 65 mil. pozic ... Pro ty poslední z nich pak stačí. když jich přibude cca 2 miliardy ... To, že se teď pár jedinců chlubí kolik jim to vyneslo moc neznamená. Systém je na Slovensku relativně v začátcích, spoustu jedinců zblbli na "business pakety" a těmi to jde relativně rychle. Těch cca 28 tis. pozic o.p. se dá srovnat do 15 úrovní a "vyhospodařených" z toho bude prvních cca 11, čili i u několika desítek L-áků bude pravda, že ze 2000€ mají 18000€. Ti další si holt "malinko" počkají.

Od: vivi*
Datum: 18.01.10 11:06

Dobrý den.Po přečtení vašeho příspěvku na Lyoness mám pocit ze vám zřejmě nebyla dostatečně vysvětlena myšlenka tohoto geniálního plánu.Samozřejmě že nic není zadarmo.Když vložíte 64tis. a nebudete dělat vubec nic tak nejaký zisk s toho bude ale rozhodně ne tak rychle.Podstatou je nakupovat u Lyoness partneru a rozšiřovat tuto myšlenku mezi své známé.Nyní se otevírá i možnost zapojit se do zahraniční sítě Lyoness a tam už to bude opravdu o velkých penězích.Pro pořádné pochopení je lepší navštívit info se skušenými lidmi kteří už mají Lyoness vyskoušeny na vlastní kuži a peněženku.Máte li zájem dozvědět se víc pište na bosakova8@seznam.cz.S přáním krásného dne Věra Bosáková

Datum: 19.01.10 22:49

Je to podvod. Jednou mne na to nalakali, v Brne prisel na prezentaci pan, sedivej, v bilem saku - opravdovy milionar co zbohatl na Lyoness.. *smich*

Vyslechl jsem si prednasku, v pulce jsem chtel odejit, ale vydrzel jsem, protoze mne pak zacalo bavit poslouchat ty bachorky co tam do lidi tlacili. Mezi nama sedeli nejake babky, ktere podstive psali poznamky, na vsechno se horlive ptali a tvarili se, ze jsou tam ponekolikate a jak jim to jde a jak se jim sypou penizky na ucet.. Vsichni takove ty suverenni typky, sileny..*bzum*...

Pak o prestavce nekdo rozsvitil svetlo a prisel za mnou ke stolu jiz zmonovany pan v bilem a ted jsem si vsiml:

-jeho oblecek nebyl bily ale sedy - snoseny,

-stara kosile se spinavym limcem,

- kozenkovy pasek z vyprodeje u vietnamskych obchodniku... totalni nevkus ...

- levny kozenkovy mokasiny..

- neumyte zuby *blee*

ale blb "za vodou" jak se tam, prezentoval.

Hned na tri otazky co jsem mu dal nebyl schopen odpovedet a behem dvou minut jsem ho dostal, ze pochopil, zeu mne mu psenka nepokvete..

Mam silene moc znamosti, bylo by to teoreticky kde nabidnout, (myslim tim kdyby to byl dobry produkt. Na100% ale vim,kdybych to ja nabidnul nasim zakaznikum, by mne asi vsichni narotovali "nekam". Navic mezi (troufam si rict, ze 80% znamych je univerzitniho vzdelani) bych se s timto produktem mezi nema totalne spolecensky znemoznil.. heh

(Bylo me uprimne lito rodiny s detma co tam byli na te prednasce, bylo videt ze maji hluboko do kapsy a ohromne je to nadchlo. Rodice tech deti vypadali ponekud "pomalejsi" a myslim si, ze je na to dostali a pripravili tak tu ubohou rodinku o cast svych penez - i kdyz jak tvrdili v prezentaci, nemusite investovat do toho ani korunu, ale kdyz chcete rychle rust v pomyslne pyramyde, tak zainvestujte).. hahahaha... *haha*

Jak tvrdi, maji smlouvy napriklad s Intersparem... Videl nekdo z vas na intersparu na vstupnich dverich LYONESS? Nebo se zeptejte pokladni v Intersparu jestli akceptuji karty lyoness? Hmm, Budou na vas nechapave koukat... Mejte lidi rozum a nenechte se zblbnout ... *modla*

Datum: 19.01.10 23:23

... No když to říkáš ty.. a soudíš podle šatů člověka... Jinak jde vidět že jsi prezentaci moc dobře neposlouchal, a spíš jsi pozoroval lidi kolem, protože v každé oficiální prezentaci se uvádí že v intesparu se nakupuje pres originální poukazy objednané přes lyoness.

JInak stále tady píšou lidé co bud byli jednou na prezentaci nebo to slyšeli kdesi. ale ještě jsem tady neslyšel stěžovat si člověka co již je registrovaný a přišel o nejaké peníze nebo na něho byl spáchán podvod... hmm? ach jo, pořád dokola. :-D Samé hypotézy a spekulace od lidí kteří se dívají na věc skrze plot. Těžko soudit z takového místa dům jak vypadá zevnitř, když nepřekročím hranici plotu, i když jsou vrátka dokořán.

Datum: 20.01.10 09:39

Ale to už jsme tu taky napsali, že každé letadlo se musí trochu proletět, aby se vyplatilo.

Hezky to říkáte s tím domem. Když zvenku vidím, že má slabé nosné zdi a střešní trámy, nepolezu dovnitř a slušně upozorním ostatní, že to spadne až se to zatíží.

Datum: 20.01.10 23:06

coffine.. vazne?

Bata, Kika, Interspar, Sportisimo, OMV, Baumax, Marks & Spencer. To je vsechno co mate nasmlouvane? Ja mam vybrane obchody kam chodim nakupovat a aby mne takhle nekdo smeroval do Lyonessem nasmlouvanych obchodu? Zapomente na to. Nakoupim v Intesparu za 2000,- Kc zbozi a dostanu lyoness slevu AZ 1%! .. *smich*. To same zbozi (navic kvalitnejsi - maso, pecivo...) nakoupim v Globusu za 1850,- Kc. Kdo usetril vic? - ja bez lyonessu nebo ty s nim? Do globusu to mam navic 3 km a so interparu 16 km (jedna cesta) NIKDO MI NEBUDE VNUCOVAT POMALU TY NEJDRAZSI OBCHODY PRO NAKUPOVANI! JA SI VYBIRAM KDE NAKUPUPIM! ROZHODUJE DOSTUPNOST, KVALITA SLUZEB, CENY, PROSTREDI ...

Dalsi: GE-Zarovky, Bazeny nadrze polman, pila nepomuk, hotel u pramenu, fenix reality, lekarna koruna, cafeidoskop kavarna, cafe@restaurant tri stoleti, china fusion, akvarium-terarium nachod, u krkavcu... Kdo chodi do techhle podniku? Kde vubec jsou? Kdyz nekdo tedy chodi do nejake restaurace - jak casto tam chodi aby se mu to vyplatilo? (zajiste, pokud je to v miste bydliste, majitelvam da rad slevu 1%, pojedete tam 10 krat - protoze mate slevu 1% ... pokazde tam nechate v prumeru 450,- Kc... proc ne? - i kdyz vedle bude restaurace kvalitnejsi a mozna levnejsi...;))

Nepojedu 130km na nakup do interparu do Pelhrimova abych dostal slevu (myslim ze jedine Pelhrimovsky Interspar mate nasmlouvany.. ) haha

CASHBACK? Vite vy vubec co je to a jak vypada sluzba cashback?

Byl jsem na ty prezentaci asi pred rokem - kdyby se rozvijel takovym tempem jakym to bylo prezentovano, tak dne ma lyoness nasmlouvano 95% prodejnich mist v republice! Ve finale podle stranek lyoness.cz mam pocitt, ze je tam toho mene nez pred rokem..

Navic, kolik lidi ma ve svem meste vsechny tyto typy prodejen? Kolik krat za rok nakupujete treba ve sportisimu? Mate skutecne nasmlouvane vsechny cerpaci stanice OMV v republice? (Nebo jenom tri u Pelhrimova?)

Tak tedy... jediny rozumny duvod, proc jit do lyonessu? NE NE NE ... *stop*

Mne by na takovou blbost nikdo nenalakal...

Ta vase pyramida se mne proste nelibi. Jestli nekomu ano, at zkusi.. *bzum*

doplněno 21.01.10 00:49: coffine a mimochodem... byla to oficialni prezentace a to, "ze v intesparu se nakupuje pres originalni poukazy objednane pres lyoness" tam nepadla ani zminka.. Nebo se jedna o tzv. vouchery? Takhle se sparu zavazat, ze tam pojedu nakupovat - NE dekuji!
Prave naopak, poslouchal jsem velice pozorne, hlavne jsem se nenechal vtahnout do euforickeho stavu, (co je latentnim cilem techhle sofistikovane strukturovanych prednasek) a zaroven jsem si ty vstupy "prednasejicich" a tu jejich "levnou" prezentaci z PC (ktera byla mimochodem fakt mizerna), snazil v mysli okamzite implementovat do svych realnich podminek a aplikovat takovy "podnik" do meho zpusobu zivota... Proste tam nebylo nic co by mne oslovilo . A to si myslim, ze nepatrim mezi nejak extra vybocujicich lidi z bezne populace.
V dnesni dobe byt hlupakem je hrozne tezky - konkurence je totiz obrovska. A to si "nelajznu"...
Od: cofinnn
Datum: 21.01.10 14:17

tak nenakupujte. stejne kartu lyoness nemáte tak o co vam jde? Uklidním vás, na tom systému pracují obrovské kapacity, kterým nesáháte ani na po kotníky, takže vaše názory beru s humorem. :-D.. doma jsme v lyoness nakupovali za 40K před zimou ve sportisimu, takže nám se to vyplatí... a to že podstatu věci jste doposud nepochopil, nemusíte tento produkt označovat za blbost ach jo... Proc nakupovat u partneru lyoness už nebudu vysvětlovat na to nemam čas v tuto chvíly a šanci to pochopit jste měl na prezentaci, pokud to referent špatně vysvětlil, za to nemůžu, mě to referent vysvětlil skvěle. mějte se hezky.

Datum: 21.01.10 17:27

Je zajímavé sledovat jak zastánci různých "systémů referenčního prodeje", nejčastěji těch podvodných, používají shodné argumenty. Coffin tu předvedl jednu z perel - "na tom systému pracují obrovské kapacity, kterým nesáháte ani na po kotníky". Samozřejmě bez uvedení bližší specifikace těch kapacit. Ano, pracují na nich kapacity - v oboru "maximalizuj svůj zisk bez ohledu na to, co to bude stát ty druhé".

U nákupu sportovního zboží lze zcela určitě ušetřit výběrem správného obchodu nebo pokud vím co chci tak i-shopu. Něco jiného ovšem je když věřím na "vyhospodařenou pozici".

Mimochodem je zajímavé, že jakmile někdo uvede argument proti takovému systému založený na výpočtu, nikdo ze zastánců není schopen uvést jiný výpočet nebo argument, který by to tvrzení vyvrátil. Jediný protiargument je "vy jste to vůbec, ale vůbec nepochopil". Jeden z výpočtů je ode mne i na tomhle fóru. Ještě se ho nikdo ani nepokusil vyvrátit.

Datum: 21.01.10 21:17

Repaku, ten coffin nebo cofinnn..hmm, nebo jak se jmenuje, je dobrej ze? Nikdo nic nechape, dokonce tady nazval nekoho "chudackem" Nevim nevim, jestli by na jeho IP nemel dat admin ban. Dival jsem se na ty vypocty, je to presne tak.. Argumentovat pochopitelne nemuzou, protoze nemaji cim. Presne tak jak rikate: Coffin argumentuje tim, ze inzultuje oponenty a okamzite prechazi do kontraverze... sikula to.. *bzum*

Navic, nejedna se v lyoness o pravidelnou vydelecnou cinnost a nepodleha toto zdaneni? Zitra zavolam na danovy a zivnostensky urad, poptam se a dam mozna i podnet... heh

Ve vsi ucte, coffine - dokazu se bavit take s "jedodusimi jedinci " ale s vama se opravdu bavit moc neda. Vsechna cest Repakovi, ze vas jeste nenarotoval nekam...

Datum: 21.01.10 22:16

Jestli Vás to trochu zajímá: na http://www.lyoness.ag/CZ/agb.htm jsou jejich Všeobecné podmínky, tam na povinnost danit příjmy a povinnosti další (živnost, pojištění) upozorňují.

Zajímavé to bude s DPH, hlavně u těch Cashbacků pokud zákazník nakoupil zboží se sníženou sazbou. Lyoness těžko může fakturovat prodejci službu se sníženou sazbou (viz jejich seznam v zákoně o DPH). Jako slevu to uplatnit nemohou, Lyoness není kupující. Takže rozdíl mezi výšemi DPH by Lyoness musel platit ze svého.

Taky se nikde nepíše, zda se ty zpětné náhrady a bonusy počítají s cen s nebo bez daně. Pokud z cen s daní tak tu DPH musí doplácet Lyoness z toho svého 1%.
To, že to "zapáchá", je zřejmé už jen z toho, že firma si nechává 1% z obratu u smluvního obchodníka. Z toho ani nezaplatí svou režii - platy, HW a SW, přenosy dat, ...

Jinak dobře zastánci perlí na http://investujeme.cz/clanky/…m-velkych-zisku/nazory/39439/ , zvláště nějaký Massik. S Coffinem si mohou podat ruce.

Prostě se smiřte s tím, že my dva jsme tupci, kteří jim závidějí jejich budoucí tučné zisky *plac*.

Od: massik
Datum: 31.01.10 10:35

pane repaku, pisete o necem, o cem vubec nic nevite a deelate ze vite vse

nikdo, alespon ne ja, tu nepise o tucnych ziscich, to je jen vase predstava

ja jsen system znam, nakupuji a prinasi to penize zpet

ale vratim se na inbestujeme.cz, tam je to perleni od vas fakt skvele

Datum: 21.01.10 22:20

:-D ... nic vic jsem ani nečekal...

Datum: 21.01.10 22:32

Co taky lze čekat od hlupáků, kteří nedoložili svou inteligenci vstupem do Lyoness, že? I tuhle perličku jsem na jednom fóru četl: "Že jsem inteligentní vidíte z toho, že v Lyoness už jsem."

Coffine, pokud ale jsem takový hlupáček, tak lze lehce vyvrátit můj výpočet, ne? Ale matematicky prosím, ne tím, že jsem ho nepochopil. Nebo uveďte svůj, dle Vás správný.

Datum: 21.01.10 22:44

To že nejste registrovaný v L. je mi úplně jedno, jen se vám tady celou dobu snažím říci, že nemáte až tak velkou pravdu s tím co zde píšete, jelikož všichni co zde napsali kladný příspěvek jsou toho důkazem, stejně jako já, pozice se mi vyhospodařují, procenta z nákupu dostávám a celkově profituji. To zda se někdy v budoucnu lyoness zpomalí, mě zatím nezajímá, jelikož už využívám a co bude za 5-10 let netuším. Toť vše Přeji pěkný večer

Datum: 22.01.10 01:44

Jasně, že nemám pravdu. Tak ten můj výpočet z 19.1. vyvraťte a nahraďte jiným. Jinak ji mám.

Datum: 22.01.10 03:30
Předmět: RE (12x): LYONESS- podvod? 

to jim to nevyvratis,oni chrani svoji investici, my tady vidime ze to splnuje vsechny podminky pyramidy, ti na nejnizsich pozich z toho nemaji nic, a ti na nejvyssich miliony. Kdyby to bylo opravdu poctive,tak by i ti dole meli aspon tisice a nahore by jim stacily desetitisice, kdyz to je tak vyhodne *smich* Ja si radeji nakoupim v levnem kvalitnim obchode s velikym vyberem nez v nejakem zaprodanem lyonesu

Datum: 21.01.10 23:37

Težko mrepaka mužete obvinit z neznalosti systému, zná jej lépe než mnoho lidí, který mají BP (7-3-3). To není jen tlachání typu je to Pyramída, nebo Všechno je Pyramída.

L. vám ručí za vyhospodárení pozic. Ne za čas. U nekoho za 5 mesícu, u jiného za 5 let a u dalšího za 500 let. Tu taky platí platí kdodrív prijde, ten drív mele. Repak a jeho zastánci tvdrí ovšem že meleme z mouky, kterou donesou další, neli rovnou z kradené. Nebo že v mlýne hodne mouky zostává (to je pravda).

Vy zase, že si odneseme nejenom mouku, ale taky koláče - a mnohem víc.

Já si myslím, že je lepší dát zrní zemlýt, ať si mlynár nechá jeho podíl (a není to 1 %! ). Ale budu mít mouku, když budu chodit mlýt časteji nebo odporučím mlýn známým budu dostávat koláče (a nekteré i v dobe, kdy už nebudu vládat péct).

Mlynár mlyn zavre a s moukou uteče! Ne, mlynár nám bude dávat koláče!

Pravdou podle mne je, že Mlýn musí mlýt (nebo se poví mlét? ), to je v zájmu všech. A že nekterý budou mít koláče drív, jiný pozdeji a nekterý se jich nedožijí - ale tak je to všude, ne?

Dobrou noc.

Datum: 21.01.10 22:50

Nekteré prijmy podléhají zdanení, nekteré ne. Z L. na požádaní Vám pošlou rozepsané které ano, které ne. POZOR. Jste li registrován jako podnikatel pres IČO veškeré prijmy podléhají zdanení ( tedy i to 1 % a vyhospodárení pozice) protože jste nakupoval z nezdanených penez.

Máte-li nejaké inteligentní dotazy, rád odpovím (nemíním ovšem nahrazovat info večer, nebo hodnotit prednášejíci). Myslím, že Repák má problematiku zvládnutou a stejne jako ze mne nikdy nebude verící (i když znám a vážím si hodne verících) z neho nikdy nebude Lyonessák. Je to pro nej dobré nebo špatné?

Datum: 22.01.10 01:25

No Zákon o dani z příjmu moc neznáte. Vůbec nezáleží na tom, zda už máte IČ nebo ne. Pokud provozujete pravidelnou činnost za účelem zisku, za což minimálně podíl na provizích z obratu jiných osob považovat lze, jste povinen příjem zdanit. Zda jde o živnost se všemi důsledky nebo ne posoudí příslušný ŽÚ. Jejich nadřízeným orgánem je MPO. Řekl bych, že kdyby měl Lyoness CZ vyjádření MPO neváhal by jej zveřejnit na svých stránkách. Dosud se Lyoness ve svých VPO zříká veškeré odpovědnosti a upozorňuje své "členy" na jejich odpovědnost vůči státu (daně apod.). Proč asi? Mimo jiné - jaký máte s Lyonessem právní vztah? Ve VPO sami uvádějí, že ŽÁDNÝ. To je opravdu základ pro vzájemnou důvěru.

Datum: 22.01.10 08:44

K zákonu o dani z prijmu - nekteré primy (1 %, vyhospodareni pozice) se nezdanují. Ostatné ano. (0,5 %, medziprovize, prátelský bonus ) - tedy provize z obratu ano.

Systém múže být výhodný i když nakupuje sám - kdysi jsem si prepočítal že treba v H. reálne získá zhruba další 1 % na pozicích z celkového jeho obratu. Nekdy zduvodním proč a jak - nemužu a nechci trávit hodiny diskusí. Verím, že L. má budoucnost, že to není Letadlo ale prodej určité služby - jedna karta, X obchodú. Tesco kartu, American blu nebo Triangel autokartu mužu také napadnout že jim nejde o slevu pro zákazníka ale o úroky cca 1,5 - 2 % když včas nezaplatí (a po čase vetšina lidí včas nezaplatí) - to už je jiná diskuse.

Vám odpovídám proto, že poukazujete na slabiny systému. I když kritizujete i myšlenku jako takovou.

Vaše príspevky jsou k veci, podkuté znalostmi které tady nemá nikdo ze zástancú L. (Proto jsem uvádel mail, protože chci vedet o vás víc. Zatím se nechystám podnikat v Čechách, ale kdyby neco ... A MLM nedelám, L. v podstate také ne, spíš ho využívám.)

19.1. jsem pripustil geom.radu 2. Mýlil jsem se a vy taky. Zamyslel jsem se nad tím a zjistil jsem že je to jinak.Ta postupnost je výrazne nižší.

Skusím to takhle - Treba pozice v tretí úrovni stromu, kde jsou 4. Celkem je v systému 7 pozic. (Nakreslete si je) Ta nad ní (v 2 urovni ) má 2 pozice pod sebou - tuhle a tu vedle ní. V prvé urovni má pod sebou 6 pozic. (3+3). Na to aby mela každá pozice v druhé úrovni za sebou 6 pozic není treba 2x6 pozic, ale jenom 2x4, teda 8. Kombinátoriku jsem nepoužíval cca 20 let, ted nemám čas se nad tím zamýšlet (úkol pro vás ). Nematematicky je to nejak tak, že když se naplní za první pozici 35/35 v druhé rade je udelána už polovina práce (17/17), v tretí štrvrtina (8/8) a tak dále.

Takže systém jako takej môže bežet hezky dlouho.

Spíš je na míste otázka pomeru vzniku pozic z nákupu a z preddavku. Jak jsem uvedl, pro mne je L. zajímavý, hlavne když dokážu promenit preddavkovou pozici na pozici z nákupu.

Snad koncem ledna napíšu víc, bude li treba (radeji na mail).

Datum: 21.01.10 23:16

Nejdrív bych rád mel vaší mailovou adresu ( moje je mexa2@atlas.cz - jestli chcete psát po česky ).

Pokusím se napadnout matematický model, ale nejdrív pár vet k matematice ( a treba i k ekonomice). Jak investují banky, pojišťovny a pod? Jak funguje akciový trh? Nadávno jsem pár vecí vysvetloval cca 17-19 letým klukum a holkám. Stručne rečeno cena akcií není na trhu stanovena jen jejich reálnou hodnotou ale taky poptávkou a dopytem po nich (lakotou, hamižností?).

To platí taky v L. Když si koupím tzv. pozice v HK1 (50 E), doplatením 665 E dostanu poukázky Hypernovy za 715 E. Za 2-3 mesíce to minu na naftu (kvalitná i levná napodiv). Takže když si koupím 1 - 3 - nebo 10 tzv.preddavkú , je reálna šance získat investované peníze spet v reálne dobe. V HK2 je ten doplatek 3 x vyšší, v HK3 8x. Takže ty jsou pro mne nevýhodné z tohto hladiska.

Mohl ( a snad nekdy taky budu psát tady o nekterých výhodách L - 1%, 0,5% ze zakázky nebo z "cizích " penez, pozice ze zateplování a pod), ale taky o negatívach (ne v myšlence ale v provedení - proč Tesco, Hypernova, Interspare, Kika nebo Baumax do roka a do dne nebudou mít terminály do roka a do dne Kéž bych se mýlil!)

Možná taky nematematicky skusím ukázat proč jsou výhodné a kdy nevýhodné preddavky (po opetovném prečtení obchodných podmínek), proč dávám životnost L. více než 20 let (a za jakých podmínek méne), ale mám dost jíné práce, takže v prubehu 2-3 mesícú.

A teď to hlavní - Jste si jist, že se jedná o geometrickou postupnost s kvocientem 2 v radení pozic? Já ne. Spíš se mi zdá že ten kvocient je 0,0285. Nejsem si jist výpočtem a názvem, takže pri nerostoucím obratu ne 2,4,8,16 ... mesícu ale 1*1,0285 mesíce.

Proto jsem se ptal na váš odhad trvání L.

Prvá pozice dostala 35 a 35 pozic. Ale druhá má za sebou 17 a 17, tretí taky. Takže čekají príliv né 70 a 70 pozic, ale jenom 36 a 36. Tedy ne 2x tolik (140) ale jenom o cca 3% víc (ze 70 na 72). Takže to Letadlo bude mít dlouhej dolet.

Zase nekdy, snad stručneji (podrobne spíš mailem, nechci to tady zahltit).

Datum: 22.01.10 01:36

Mexa3: to, že cena čehokoli je dána poptávkou a nabídkou nás učili už v Občanské nauce v roce 1971. Prý to tvrdil nějaký Marx v první polovině 19.století a možná ještě někdo před ním.

A s tou geometrickou řadou v nárůstu počtu pozic k "vyhospodaření" jsem si jistý na 200%. Musíte jít dál než za úroveň 1, tam platí 70 pro nultou (to není nesmysl, 2^0 = 1) úroveň, dalších 70 pro první. Pak už ale 140 atd ...

Jinak tomu dalšímu textu moc nerozumím a není to jazykem, v tom jsem dost tolerantní. Možná postačí jednoduché: pokud má být systém pozic výhodný pro všechny, tak musí být výhodný i když bude mít jen jednoho člena. Jste sám sobě schopen vyhospodařit VŠECHNY pozice?

Datum: 22.01.10 09:15

70x1,0285 na 0, pak 70x1,0285 na 1, 70x1,0285 na 2 ...

Vyhospodarit sám všechny? Ne. Docílit sám, abych získal víc než 1%? Jo

Od: vivi*
Datum: 20.01.10 08:53

Bohužel pán který si stěžuje na to jak vypadal přednášející na prezentaci,má pravdu v tom že čluvěk který mluví za takovou firnu jako je Lyoness a chce přesvědčit lidi o tom že je to skvělá věc tak by taky měl vypadat aspon trošku na urovni.První dojem dělá opravdu hodně a spousta z nás by dopadla jako tento dotyčný a vubec by neposlouchala o čem je řeč.Já měla štěstí a setkala se s velice slušnými a příjemnými jidmi a pocopila že je to geniální věc,hlavně pro ty kteří nečekaj až jim něco spadne bez práce do klína.A i kdyby někdo neměl chut se honit za penězma a nabízet Lyoness jiným lidem,tak proč nebýt jen pasivním spotřebitelem.Mit u sebe kartu a použít jí když to jde.Není to na zbohatnutí ale korunka ke korunce se sejde a za pár měsícu máte bez práce třeba na dovolenou.

Datum: 22.01.10 03:19

to spis po dovolene,zbozi nakoupene pres Lyongsgs je prave o ty korunky drazsi nez jinde, takze neusetri vubec nic, jen da vydelat tem co ho k tomu presvedcili, kdyby byl Lyonsadcs opravdu tak dobry a vyhodny,tak nabidnou zisk i tem co do nej prave prijdou, tim by ukazal ze to neni jen pyramida. Ale oprak je pravdou, kdo prijde nevydela nic doud nenabali par lidi pod sebe. A ja neminim nalhavat lidem ze vydelaji kdyz to neni pravda, si radsi vydelam poctive. Takhle proste ti na nejnizsich pozicich, kterych je necekane nejvic vydelaji velike h... Jsem videl uz jejich tabulku odmen a ti dole jdou akorat do minusu, protoze zbozi z jejich obchodu neni vubec nejlevnejsi,takze dostanou od Lyonsdfs nake halere ale koupi si o 500kc drazsi pracku mozna s nakou vtipnou slevou *smich*

Od: soon
Datum: 25.01.10 12:24

Pracoval jsem u "pani podnikatelky" ktera provozuje (mimo jine) tento druh podnikani.

Jeji zbozi melo dvoji ceny. Pro ty kdo nejsou Lyon. normalni cena prizpusobena konkurenci. Pro naverbovane Lyon. bylo zbozi samozrejme drazsi (i se slevou pro Lyon. vychazelo taky o neco draz nez normalne). Kdyz jsem se na to ptal, odpovedela, ze prece nebude ztratna. A samozrejme nezapomnela na tradicni kazdodenni proslov o tom jaky je to super kseft a ze nechape proc se nechci zapojit. V tehto "kejklich" se moc nevyznam, ale prijde mi to jako, ze zadna sleva neexistuje. Je to pouze smycka na naverbovance aby meli dobry pocit. Ze zacatku vsichni, ktere naverbovala poctive dochazeli...po case ovsem nespis zjistili jak to doopravdy funguje a prestali nakupovat. Pani podnikatelka zacala mirne panikarit, obvolavala vsechny sve ovecky a shanela je do stada. Na firme pak zacaly jakesi "posezeni" kde se sefova snazila temto lidem vtlouct do palic, ze jejich nazor je omyl a pokud opet zacnou nakupovat jeji predrazene zbozi tak je to cesta k zbohatnuti vsech zucastnenych. Myslela samozrejme hlavne na sebe, ze. Taky nahaneni novych obeti bylo pekne ostre. Kazdy kdo bohuzel strcil nos do obchodu byl ihned odchycen a "informovan o super nabidce, ktera mu zmeni zivot". zpusob jakym obeti lanarila se lisil podle toho jak byl dotycny vzdelany, nebo chytry. "Hloupejsim" lidem lhala uplne, na ty chytrejsi sla oklikou.

Musim ovsem podotknout, ze tahle pani je primo prototyp podnikatelky vhodne pro tento druh "bysnysu", vic bezohlednou, hrabivou a lakotnou osobu jsem snad jeste nikdy nevidel.

Datum: 25.01.10 19:01

L. Vám dáva možnosť. Jednanie obchodníčky je totálne neseriózne nielen voči L. ale aj voči zákazníkom. Zo skúsenosti zo Slovenska viem, že sa s podobnými rozviazali zmluvy.

Ďalší s ktorými bola ukončená spolupráca boli predajcovia typu : Vy ste z L.? Tak ja vám to dám o tie percentá lacnejšie. Tu je to výhodné aspoň pre zákazníka. Hoci ja ak by som s niekým podpísal zmluvu, že členom nákupného spoločenstva, sružstva, organizácie a pod. dám nejaké výhody a zaplatím aj províziu tomu družstvu, dodržal by som to. Je to vec povahy a morálky.

Kartu L. môžte mať a používať ju sporadicky. Ved ak si dokázem vyjednať lepšie podmienky u predajcu, tak si ich vyjednám a nepoužijem ju.

Osobne som kupoval knihy a vodoinštalačný a elektroinštalačný materiál výhodnejšie (napr. pri vodičoch za,69 E, cena inde 1,19) ale nebudem tvrdiť že napr. pri počítačoch je to to isté. Stavebniny vo firme, ktorá má cca 16 predajní na Slovensku.

Platí u nich karta, ceny porovnateľné s inými ale hlavne sortiment, nemusím všetko zháňať osve.

Čo sa týka 1 %, keďže nás matka vychovávala troch sama (učiteľka), každá koruna sa musela zvážiť. Beriem to tak, že dnešné 1 % mojich výdavkov v budúcnosti môže byť 10-15%. Nemyslím zhodnotenie, ale to, že niekedy môžem mať príjem 10 x menší. Aj preto sa mi páči myšlienka, že časť zľavy sa uloží do pozícií.

No, ešte 5 minút venujem niekde inde skritizovaniu nejakého L. nech je rovnováha v prírode.

Od: palev
Datum: 25.01.10 18:01

Čtu si tvůj příspěvek a docházím k závěru, že nemáš dostatek informací, abys tohle mohl hodnotit. Plno zásadních věcí ti uniklo, jestli chceš rád ti to všechno řeknu.

Datum: 25.01.10 18:24

Proboha a co mu mohlo uniknout? On ty dvojí ceny viděl jako PRODAVAČ, ne jako "klient Lyoness".

A přestaň tu verbovat, reklama je tu zakázaná.

Datum: 25.01.10 18:33

tak mi rekni kolik vydelam kdyz nikoho nezlakam, a budu si kupovat predrazene vyrobky od firem co delaji s lyonesem? Napis mi to cerne na bilem cisla, potraviny jsem slysel ze pres to kupovat zatim nejdou (jestli ano napiste kde,jsem z ostravy), takze bych pres to nic moc nekupoval. Kolik "vydelam" napr na pocitaci za 10000 kc (ktery je samozrejme v obchode nespadajici pod lyones levnejsi)? A vse pocitejte pokud nezlakam nikoho a budu jako bezny lyones nestastnik, zadne bonusy za 100 nebo 10000 ziskanych lidi me nezajimaji ale kolik z toho ma obycejny smrtelnik. Nejspis pujdu do minusu co? :) Me zajimaji takoveto fakta, ne ty ktere vam vyhovuji, me zajima kolik na tom prodelam a ne jen "vydelam *smich* Kazdy neni vul co jak vidi na obchode slevy az 99.99999% tak tam bezi, chce to znat vsechna fakta

Datum: 25.01.10 19:26

Kolik vydeláš ti nenapíšu, ani kolik prodeláš. I u L. partneru závisí s kým se sejdeš. Známá cez L. kupovale Pežot 206, tenktát meli nákou super akci. Prodejce ji rekl, že libovolné jiné ji pres L. prodá, ale tohle ne, akciová cena byla daná "zhora". Tak ji jako "omluvu" namontovali autorádio.

Obycejný smrtelník z toho má 1%, argumentace, že když má Tescocadr (úverovou kartu) získá ho taky, neberu. Protože môžu použít obe.

Procenta na tzv. pozice beru jako "duchodové sporení".

Ovšem agrument - radeji to koupím pres L. za 500, než bez L. za 450 Eur je snad blbost i pro fanatického zástance L.

Protože si múže koupit tovar i pozici.

Myslím, že obe strany zapomínají na to, že LYONESS JE MOžNOST, NE NUTNOST.

Howk

Datum: 26.01.10 01:03

nevim jak zcela presne to funguje,pokud registrace nic nestoji nebo se mi se zarukou hned vrati, napr koupi auta, tak pak rekneme ze se to da, ale jestli se za to plati vic jak 100kc a navratnost v konktretne dohledne dobe nikde,tak to nema cenu. To zas nejsme tak bohaty abych takhle setril

Datum: 25.01.10 19:12

Podľa mňa nič, napísal ako to robila jeho šéfka. Chceš snáď tvrdiť že takto to je v L. všade? Tak sa spoj s ich centrálou v čechách a skús sa spýtať.

Ak si si istý, že máš dosť informácií, skús vyvrátiť matematický model odporcu repáka. Mimochodom, v osobnom matrixe nie je správny, v medzinárodnom čiastočne. Som zvedavý, koľký z vás poznajú systém natoľko, že to dokážu.

Niektorým vadí, že Hubert a ľudia okolo neho zarábajú státisíce. Ja dúfam, že zarábať budú milióny a aspoň 20 rokov. Pretože aj Gates a ľudia oklo neho zarobili a Windows nie je najlepší, len najrozšírenejší (u McDonalda som bol raz).

Datum: 26.01.10 01:00

Hele vy Lyon. jste vsichni stejni. Melete jak kafemlejnky porad to svoje dokola. Presne tohle co jsi napsal mi odpovedela sefova. Samozrejme, ze dostatek informaci se mel jako zazrakem dostavit az bych to "podepsal", coz jsem bohudik neudelal.

Napisu ti to jeste jednou vodorovne aby jsi to pochopil: Ja jsem ty ceny videl, sam jsem je navadel do PC.

A ani to neni ojedinely pripad. Ten mantak co do toho navezl nasi sefovou ma pro zmenu hospodu a dela to taky. No a jeho do toho asi taky naverboval atd...takze se vsadim, ze je to bezna praxe. Ale zaslepenci samozrejme budou dal argumentovat tim, ze tohle jsou cerne ovce firmy jinak ciste jak lilium. Jak jinak.

Jeste jedna perla, tihle lidi (Lyon.) si dokonce lzou i mezi sebou, vzdycky kdyz se jich slezlo vice tak s kazdeho lezly numera o vydelku, ktere kdyby byly pravda, tak ti lide uz davno maji svoje soukrame tryskace. Dokonce se tam parkrat obevil bouchac, ktery tvrdil, ze ma na uctu cca 25 melacu s Lyon. a jedine co mu brani prijet nejnovejsim medvedem a mit na sobe oblek od Armaniho je jeho vrozena skromnost! No k smichu.

Datum: 26.01.10 22:14

Dalo by se od Vás zjistit na základě jakých dokladů jste jako obchod L. slevy zasílali? Vaše dobropisy? Faktury od L.? Jinak?

m.repak@seznam,cz

Datum: 03.02.10 12:32

"Dalo by se od Vás zjistit na základě jakých dokladů jste jako obchod L. slevy zasílali? Vaše dobropisy? Faktury od L.? Jinak?"

Pokud to byl dotaz na me, tak vam bohuzel nemuzu pomoct. Popsal jsem tady jen to co jsem videl na vlastni oci. Jelikoz jsem nebyl "naverbovan", tak me pak uz k tomu nepousteli. To ze jsem navadel ceny do pocitace byla vicemene nahoda, mel to delat jiny pracovnik (odchyceny Lyon.) ktery byl nemocen.

Datum: 04.02.10 12:26

Díky za odpověď i za zkušenost z praxe "druhé strany". Fanatici L. bohužel nevěří ačkoli je to už druhý obdobný případ na který jsem na netu narazil. V žádném případě ale tento jev není zaviněn samotnou společností Lyoness, ale hamižností a neseriózností konkrétního "smluvního obchodníka".

Od: dedek*
Datum: 04.02.10 23:51

ahoj repaku,vrátím se k Tvému zasvěcenému propočtu vyhospodařování pozic ,jsem starší člověk ze školy si toho už moc nepamatuji,zakalkuluj do toho ještě pravidlo-,5/5,10/10,15/15,20/20 přestupy z NM z EM zhodnoť předpokládané obraty

západních států Evropy které budou podporovat vyhospodařování pozic těch"tupců"ze srdce Evropy a fanaticky odrazuj co možná nejvíc lidí aby náš stát vybral co nejméně peněz na obratu který by se bez L vůbec neuskutečnil! Věru hochu držím Ti palce,snad tím že bude zase o kapičku peněz ve státní kase míň a nebude už co rozkrádat zbavíme se těch chytrejch poslanců v závěsu vladařů,kteří používají stejná matematická pravidla jako TY a bohužel nevědí co do nich dosadit za konstanty.Až to hochu spočteš tak dej vědět, já Ti ještě nějakou tu konstantu přidám.Nebo si ji zjistíš sám?Víš před 30ti lety tu taky byla vysoká ekonomická a o ekonomii se tu nedalo hovořit a z té školy padali ing.jak z běžícího pásu a dneska ...víš kde seděj? No přece před chvilkou jsem o nich psal.Tak zatim ahoj rejpáku pardon repaku.

Datum: 05.02.10 00:04

No, dědku, tak si ze školy osvěž pojmy aritmetická a geometrická řada. Peněz v "systému pozic" bude po "nasycení", tj. zapojení klidně i všech lidí na Zemi, kteří přes Lyoness utratí veškeré své peníze (včetně rozpočtu ministerstva obrany Spojených států) přibývat vždy stejně za jednotku času, čili aritmetickou řadou, i kdybys zavedl pravidlo, že s každou pozicí jich vznikne hned 5 dalších. Pozic chtějících býti vyhospodařena bude bohužel přibývati řadou geometrickou, čili se jejich počet bude zdvojnásobovati.

Jen zapněte tomu letadlu forsáž, o to dřív si ověříte, že "vyhospodaření" těch svých pozic se nedočkáte.

Stačí selský rozum: jak zajistit, aby systém za KAŽDOU vloženou korunu vyplatil korun DEVĚT. Ale Tvoje brilantní zde předvedené argumenty jsou přesně to co vás od téhle selské úvahy má za úkol odvést.

Dávej mi na mail vědět jak se Ti budou pozice "vyhospodařovat", s potěšením budu sledovat jak se čas nejdřív možná i zkracuje a pak nenávratně roste. Přečti si něco o letadlech, pyramidových hrách a HYIPech. Každé úspěšné (pro své tvůrce) letadlo se musí na začátku hezky proletět aby hejli nastoupili.

Od: trixie*
Datum: 30.01.10 14:34

Dobrý den. Já jsem už zaregistrovaná, myslím, že dobře chápu systém, pozice, alespoň základní binomický strom. Doporučil mi to kamarád, který to nedělá dlouho a už na tom vydělává poměrně slušně na to, že je to student. Začala jsem počítat kolik bych musela utratit, kolik bych musela mít přímých linií...aby se mi zůčtovalo třeba prvních 70 pozic po 1600Kč...(pořítala jsme s nejčastějším rabatem 6%z nákupu na poziční konto).Vyšlo mi, že bych přes kartu Lyoness musela nakoupit za 1 800 000Kč (já a moje celá lifeline), i kdybych měla 20 přímých doporučených, tak by každý musel nakoupit alespoň za 90 000Kč, což mi připadá zatím dost nemožné, dokud se používají ve většině obchodech, kde se utratí nejvíce peněz pouze poukazy, ale vím, že to vydělává, proto by mě zajímalo jak jinak se do toho dá investovat a dostávat z toho peníze, aniž by podemnou nakupovalo 100lidí denně za 1000Kč. Děkuji předem

Od: cofinnn
Datum: 30.01.10 14:40

No, odpovědi jsou už zde v diskuzi, ale lepší bude když se zeptáš svého kamaráda, který už vtom má přehled a jasno.

Datum: 30.01.10 15:22

Podle toho co jsi napsala nevěříš slepě tomu co Ti napovídali a přemýšlíš, zda je to reálné. O tom, že systém pozic nemůže dlouhodobě spravedlivě fungovat je tady napsáno dost, nikdo ze zastánců systému nic z toho matematicky nevyvrátil. Jen stále melou, že my odpůrci nemáme dost informací. Asi nejobsáhlejší diskuse je na

http://investujeme.cz/clanky/…-slibum-velkych-zisku/nazory/

bohužel ji tam teď zaplevelil svou sebechválou a naprostým OT jeden troll. Jsou tam odkazy na články na serverech zabývajících se ekonomikou i na články v seriózních novinách. Ode mne je tam odkaz na oficiální prezentaci od L. ze které charakter pyramidové hry nepozná opravdu jen slepec nebo zaslepenec.

Jinak pozice si můžeš i koupit neboli "předplatit budoucí nákupy". To už se ale opravdu zapojuješ do pyramidové hry v její nejryzejší podobě.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

socialní sítě
RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů