Koušou svilušky

Od: Datum: 23.09.12 15:01 odpovědí: 5 změna: 23.09.12 16:46

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli opravdu svilušky koušou. Hodně lidí říká, že má pupínky od svilušek, ale jsou to opravdu svilušky? Minulý rok jsem postoupila v biologické olympiádě a tam bylo povídání o sviluškách. Prý jsou parazité rostlin, nebo tak něco:). Když jsem se ptala ve škole učitele, řekl mi, že ještě neslyšel, že by sviluška lezla na člověka. Že prý z toho žádný užitek nemá. Babička zase říká, že do člověka kladou vajíčka, ale to se mi moc nezdá.

Předem děkuji za odpovědi

Maru22

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.12 15:06
Předmět: RE: Koušou svilušky 

Dobrý den. Svilušky nekoušou člověka, ani se na něm nedrží. Škodí pouze na rostlinách.

doplněno 23.09.12 15:13:

Ty bolestivé pupínky způsobuje muchnička. Pokud kousnutí muchničkou doprovází zapálený otok a teploty, tak se léčí antibiotiky.

Datum: 23.09.12 15:08
Předmět: RE (2x): Koušou svilušky 
Lidi si to dost pletou. Obávat se máte muchniček a sametek. :)
Datum: 23.09.12 15:36
Předmět: RE: Koušou svilušky 

Sviluška nekouše protože nemá čím (má pouze sací ustroji) Je to malí neletaví brouček (v dospělosti asi0,5 mm)barvy hnědé až černé

Od: jarmulina
Datum: 23.09.12 16:01
Předmět: RE (2x): Koušou svilušky 

Můžeme prosit o foto?Těch co koušou?:D

Datum: 23.09.12 16:46
Předmět: RE (3x): Koušou svilušky 

Tady je fotek spousta

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů