Jaké křestní jedinečné jméno pro dítě?

Od: Datum: 09.11.10 22:28 odpovědí: 58 změna: 20.01.11 13:53

Jsme hrozně nerozhodní lidé. Čekáme vytoužené miminko, pohlaví vědět nechceme, bude to překvápko, ale vůbec se nemůžeme rozhodnout pro křestní jméno, natož pro dvě.. Poradíte, které jméno je to nejkrásnější? Chceme jedinečné jméno, které nemá každé dítě, ale zase nechceme mít nějaké exotické jméno, které bude dítěti činit problémy...

Tak tedy, líbí se nám:

pro holčičku- Natálie, Eliška (v porodnici v této době samé Natálky, Elišky, proto pravděpodobně ne), Ela (je už lepší a můžeme jí říkat podobně jako Elišce), Leontýna, Justýna, Kristýna (krásná, ale zase nám přijdou dlouhá vzhledem k delšímu přijmení), Liliana, Amálie... VŮBEC NEVÍME! Přemýšleli jsme i o kombinaci dvou jmen - Ela Sofie, ale zase nevíme, jestli to není moc extravagance.

pro chlapečka - mám představu jména Petr, Richard (to se moc líbí mně, ale manželovi tolik ne), Lukáš (ten se zas líbí manželovi ale mně to přijde takové moc měkké jméno a představuju si hubeňourka - asi proto že takového kluka s tímto jménem znám), Wiliam, Alex (zase moc asi nezvyklé jméno), Viktor (není zase moc měkké? Ale to se nám líbí docela dost, říkali bychom mu Vítku), Adam, Matěj (dneska každý druhý chlapeček se tak jmenuje, takže to ne), moc se nám líbilo zasvobodna jméno Michal, ale bratránek nám ho přebral a nechceme dávat stejné jméno..:(, také jména Radek, Radim, Šimon se nám zdají pěkná, ale nejsou moc obyčejná? :) Zase jsme přemýšleli o kombinaci třeba Petr Max, Richard Max, ale nevíme, nevíme...:(

Fakt to je těžké vybrat jméno. Alespoň pro nás.. Poradíte, které jméno se Vám nejvíce líbí? Nebo, které byste nedávali? Rozhodnout se budeme muset stejně sami, ale tak něčí rada nám pomůže...:) Děkujeme.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: iku®
Datum: 09.11.10 22:31
Předmět: RE: Jaké křestní jedinečné jméno pro dítě? 

Kmila,Denis

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.11.10 22:39
Předmět: RE (2x): Jaké křestní jedinečné jméno pro dítě? 

Hlavně si to jméno říkejte i s příjmením.

Pro holčičku je moc hezké - a ne moc užívané - jméno Luisa.

Ohodnoceno: 1x

Od: lujs®
Datum: 09.11.10 23:25
Předmět: RE (3x): Jaké křestní jedinečné jméno pro dítě? 

Hlavně prosíííím neee to samýýý pro kluka!.!.! *zed*

Ale pro holku luisa je v našich končinách taky neobvyklýýýý.

Doporučoval bych vám si vzpomenout si na léta jeslí, školky, školy a učňáku nebo střední školy se kterýma máte zkušenosti.

Na ty různý jména a jejich následný přezdívky.

Petr, svetr, kilometr a podobný hlášky. Teď už mě zrovna jiný nenapadaj.

Od: pu®
Datum: 09.11.10 22:40

Moje kamarádka má malou dceru Amálku. Tedy Amálii. Říká jí všelijak a všechno je krásné, nejkratšeji "Amu!" a i to zní z úst maminky fakt moc hezky. Tak bych Vám za sebe doporučovala tohle jméno pro holčičku. Co se kluka týká, tam nemám vůbec ponětí - osobně se mi líbí Martin a Daniel, a ani jedno není ve Vašem výčtu, tak asi nic Jinak ta uvedená dvojjména bych asi nedávala, jedině kdybych měla v rodině někoho, na jehož počest bych dala jeho jméno jako druhé křestní svému dítěti. Ale zrovna ta Ela Sofie zní hezky...jen si myslím, že by stejně převážilo jen jedno z nich a říkali byste jí tím, co by Vám "líp sedlo". Na stranu druhou se zrovna s té Ely Sofie dá udělat krásná Elsie (/elsí/), což může být výhoda, pojede-li dítko v budoucnu do zahraničí. Hm. Tak to jsem asi moc nepomohla, co? :D Ale víte sama, byť je to klišé - hlavně aby se narodilo mimi zdravé. Mimochodem, lze již i v Čechách počkat se jménem až po porodu? Jedna moje kamarádka (ta ale rodila mimo ČR) říkala: "Tak jsem se nemohla rozhodnout a raději jsem počkala, až se narodí. No a hned jak jsem ji pak uviděla, věděla jsem, že to je..." Tak ještě to je možnost, pokud to jde. Ať tak nebo tak, držím pěsti, ať vše dobře dopadne a dobře vyberete. Krásný večer, Pů *slunce*

doplněno 09.11.10 22:41:

Jo, a sarusinek moc dobrá poznámka - kombinovat jméno s příjmením, pravda. Je fakt, že samo o sobě může být jméno ťipťop, ale v kombinaci s příjmením pak někdy tedy zní strašně.

Od: radi®
Datum: 09.11.10 22:44

Dejte Eva nebo Vašek, s tím myslím uspějete

Datum: 10.11.10 23:21

Ti už jsou za zenitem, teď jsou jiné nejpopulárnější dvojice.

Od: durancea*
Datum: 10.11.10 23:48

Třeba Genzer a Suchánek, co? *smich* ... pardon, ale nedalo mi to *hi*

doplněno 10.11.10 23:49:

(Reakce na Kartagince - viz výše)

Datum: 09.11.10 23:07

Vy chcete , abychom MY cizí lidé poradili VAM , jaké dát jméno Vašemu dítětí? Tohle je jedna z nejlepších legrací , které si tady z nás lidé dělají *zed*

Maminko, a přoč se jmenuji XXXX , to vím muj milovaný XXXX poradili nám to v poradně.cz LOL *zed*

250 lidí bude mít 250 oblíbených jmen, takže tohle je zbytečná filosofická otazka. Lepší by byla, které jsou moderní, které jsou fraškou ...

Každé jméno v kalendáři je pěkné, proto ty jména rodiče dětem někdy v minulosti dali, a ty nejčastější se do kalendáře zapsala. Nemyslíte, že vy byste měli vědět jaké se vám jméno líbí? Ják My můžeme vědět jaké by to mělo být?

Jen nezapomeňte , že s tím jménem bude muset žít celý život, jako miminko, jako puberťák i jako dospělý doktor kandidít věd ( například ) , tak mu nedávejte směšné jméno, nebo složité jméno v kombinaci s příjmením. Nenapsali jste nám vaše příjmení, nemůžeme to prokombinovat.

Ale sám vím, jak je těžké jméno vybrat, a když už nějaké najdete, zjistíte, že ho nemůžete použít.

Co třeba : napište každy 10 krásných jmen, které byste připustili, pak je proberte a nechte jen polovinu z nich, a pak tech 10 jmen každý den používejte a kombinujte a vyjde vám jedno, které se vám bude nejlepe vyslovovat s vašim příjmením, bude vám znít nejlahodněji ... nam to vyšlo přesně tak ...

Datum: 09.11.10 23:24
Díky za obyčejného Radka. Hlavně nedávejte jméno, které končí pismenem, kterým začíná příjmení. Pak se to špatně vyslovuje. Jinak za mě Kristýnka nebo Monika. R.

Datum: 09.11.10 23:29

Kristýnka je móóóc pěkný jméno.

doplněno 09.11.10 23:30:

Jak už to kdysi zpíval Walda Matuška.

Datum: 09.11.10 23:31

H: Karin, Laura, Agáta, Katrin, simona, Ester, Agnes

K: Izmael, Kristian, Kryštof, Michael, Matyáš

Mě osobně se nejvíc pro holčičku líbí KARIN a pro chlapečka IZMAEL *smich*, ALE KOMUKOLIV TO ŘEKNU TAK MI ŘEKNOU ŽE BY MĚ ZA TY JMÉNA PAK TY DĚTI NEMĚLI RÁDY :-D

Datum: 09.11.10 23:38

To je právě to vo čem mluvím s tou oprátkou.

Od: luckapucka*
Datum: 09.11.10 23:55

Mám dceru Lauru měla to být Monika ale na poslední chvíly jsme se rozhodly pro Lálu :)

Datum: 10.11.10 00:01
Předmět: RE (4x): Jaké křestní jedinečné jméno pro dítě? 

Laura je moc pěkný jméno

Datum: 10.11.10 00:10
Předmět: RE (5x): Jaké křestní jedinečné jméno pro dítě? 

Prosííím jenom nééé LAURIN!.!.!

Od: abdul*
Datum: 10.11.10 00:32

Co Jidáš? Zatím ho v ČR nikdo nemá a tak by si kluka každý pamatoval.

Ohodnoceno: 2x

Od: rob*
Datum: 10.11.10 07:06

mně se hrozně líbí Vendelín :)

Od: as*
Datum: 10.11.10 07:15

Mi se líbí Adolf, Rudolf.

Od: nesppkojenyurednik
Datum: 10.11.10 07:45

jeden (původně) zemědělec s přijmením Stoklasa dal svému synkovi jméno Sedrick...SEDRICK, to je originální:-P

Datum: 10.11.10 08:30

Každé jméno je hezké když se pěkně říká. Já jsem Lidmila a říká se mi Liduško, Dunko, Liduš, Lidy, dcera je Zuzana a jinak než Zuzičko jí neřekneme a má dnes 30 let, vnučka je Kateřina povím vám to jsem tedy nadšená nebyla a ještě má r v příjmění ale dnes už jsem si zvykla a říkáme jí Katuško, Katy, Kačenko. Manžel je Zdeněk a i když má pře 50 tak je to Zdeníček, Zdenda, manžel od dcery je Pavel doma mu říkají Palošu to víte vesnice tak to jsem odmítla a říkáme mu Pavlíku chvilku to trvalo než si zvykl. Hlavně ne Francoa Novák a podobně to zní komicky. Kristýnka je moc hezké a mě osobně se líbí Šimon a Jakub. Dvě jména bych já nedávala. Tak hodně štěstí a hlavně ať je mimčo zdravé a zahrnujete ho láskou.

Datum: 10.11.10 14:04

Vanessa , Tobiáš :)

Od: jita®
Datum: 10.11.10 15:30

Terezka-Kristýnka,Emička-Evička,Vítek-Viktor.Tomáš-Lukáš,

Datum: 10.11.10 16:02

Dobrý den. Jméno pro dítě byste měli vybírat s ohledem na své příjmení. Ono takový Petr Max Votýpka nebo Leontýna Šmudličková opravdu nevypadá dobře. Chcete být za každou cenu moderní a chcete dávat cizí jména, když máme krásná česká? Z Vašich uváděných bych si nevybrala ani jedno.

Datum: 10.11.10 16:09

Já mám dceru Olgu. Já ji říkám Oli, Olinko. Když mě naštve, tak Olinico. Děda jí říkal Olili, kamarádky Olgo. A její manžel broučku. ;) A nejmladšího vnoučka máme Jiřího. A většinou mu říkáme Jiří, občas Jurášku, Jiřinečku, zlatíčko naše.*hi* Když se narodila starší a já jí říkala Kačenko, babička se hněvala, ať jí tak neříkáme, že jí to zůstane. A fakt, zůstalo!;)A ve školce se mi nejvíce líbila Madlenka. Byla křetěná Magda. A příliv Petrů už ubyl. To je také nádherné jméno. Dítětem je člověk na chvíli a zbytek života poslouchat, jak mu říkají Paťko, to je pak těžké.

doplněno 10.11.10 16:37:

Hodně si važte této doby. Toto zažijete snad už jen jedenkrát v životě. Ale už bez té pohody, protože bude vyvádět ten, který se má narodit. Je to nesmírně krásné období a vy si ho užívejte. ;) Hodně štěstí vám, všem třem *jasne*

Datum: 10.11.10 19:22

Miloslava Knappová - Jak se bude jmenovat (vychází posledních asi 20 let, obnovované, poslední tak před 5 lety, Academia Praha), v každé knihovně... tam seznam všech povolených jmen u nás (pí Knappová je v ČR asi nej odbornice) s výkladem významu, překlady do jiných jazyků i seznamem domáckých podob jmen.

Ale hlavně - na začátku popisuje, co je a není vhodné při výběru jmen - NAMÁTKOU vzpomínám na sladění jména a příjmení (nejde posl. písmeno jména a stejné první v příjmení PetR Racek, RicharD Dvořák), aby to znělo akorát (ne tvrdě nebo moc nejasně -Petr Richtr, Miloslava Kálalová), moc krátkost či moc dlouhé (Ivo Ort, ...) ... pak smyslem - hrdinské či cizí a k tomu typicky české (Wiliam Ovečka, Esmeralda Vopičková - a holky se vdávají!) ... pak vypadá hloupě třeba Zlatuška, je-li holka razantní a silnější ...

Někdy se hledí na datum narozek - jméno se dává jakoby v druhém půlroce (zimním dětem letní atd),. aby neměly oslavy moc rychle za sebou (to jsme dost zvoraly já i sestra, obě máme dceru slavící svátek zač. prosince, pak Mikuláš, Vánoce, a obě v 1.půli ledna narozeny, moje druhá dcera má vše srpen a září a je to fakt nemilé, že slaví vždy jedna dvakrát za sebou, druhá pak)

Dáváte přednost jménům trošku nevšedním - pokud nemáte nějaké "divné" příjmení, myslím, že Ela, Ella i Elen jsou hezká, osobně se mi líbí i Ela Sofie a jak píše Pů - i my tu máme Amálku, dřív bývaly Amálie často (moje prababička) a je to OK, frčí častěji Amélie (asi dle filmu), ale na vílu Amálku nemá ).

U kluků jsem přízemní - líbí se mi Petr, Viktor, Adam, Matyáš nebo Matouš (ne Matěj), Michal, Radim (u Šimona je blbé Šimi, Šimíku) ... ale určitě ne Petr Max, Richard Max.

Ohodnoceno: 3x

Od: klaraajosef
Datum: 10.11.10 21:56

Bohužel, přijmení je takové blbé no... :( Kotoučkovi, takže holčička Kotoučková, chlapeček Kotouček... Jaké byste k tomu jménu dali jména? Už fakt nevíme, hlavně já mám pocit že jakékoli jméno je špatné...:( Asi se rozhodneme až po porodu,jinak nevím...:(

Datum: 10.11.10 23:43

Je to na Vás, Vy se s ním budete mazlit, budete ho někdy muset okřiknout ap. *slunce*(s napomenutím mám nemilou zkušenost s jinak krásným jménem Anna).

Kotoučková je dost dlouhé (ale roztomilé) - vyhnula bych se té Ele Sofii, i když v dnešní době je možné cokoli, jsme už "evropští", přece jen ta Kotoučková k tomu moc nesedí (byť se mi právě Ela Sofie taky líbí - leda tak Eliška Žofie ... ) ). Ne, vážně: Asi ta Ela, nebo je hezké Ema. Prostě kratší určitě, ať si chudák neupíše ručičku už v 1.třídě, i to líp zní k Vašemu příjmení, je-li kratší (třeba dvouslabičné). Amálka by byla taky romantická, i když dlouhá, to záleží na Vaší povaze, jací jste, hezké to je. On je i rozdíl délky ve výslovnosti a psaní - třeba Kristýna je 3slabičné, Natálie se napíše rychleji,ale je na výslovnost 4 slabičná (i když jí všichni řeknou Natálko nebo Naty).

Z chlapečků tam právě nejde Radek (s tím K na konci), ani ta cizokrajná mi tam nejdou Max Kotouček ap., jinak mně osobně zní hezky Petr Kotouček, Adam Kotouček, Radim Kotouček , asi i Šimon Kotouček zní dobře , i když ve školce to bude na výslovnost Šimonek Kotouček, takové delší než Péťa, Ráďa (nepamatuju, co jste ještě psali)... I ten Richard by šel zvukově k příjmení, akorát je to takové významově malinko hrdinské (Richard Lví Srdce), tj. ke Kotoučkovi tolik ne, totéž Viktor, ale to je fakt věc vkusu a hlavně srdíčka.

Napsala jsem víc, než jsem měla, JE TO NA VÁS - napište si lístečky, jak ta jména s příjmením vypadají dohromady, zkuste vymyslet domácké podoby, něžné i důrazné oslovení, mrkněte na kalendář (Adámek je už v prosinci, měl by toho asi dost, pokud máte před porodem, Šimon je taky prosincové jméno), zahrajte si hru na bodíky od každého z Vás, nebo se bříška zeptejte ) ... Jinak Vám radí fakt ta pravá ) - obě jména mých dcer mají svou historii a pasují do výše uvedeného popisu jen tím, že jsou krátká a tvrdší (máme příjmení dlouhé, měkčí) - Iva a Hana - ale třeba Ivi přišla ke jménu úplně jinak než jakýmkoli vybíráním, šlo o symbol data, dle jistého důležitého data v našem životě jsme našli jméno Ivana a my ho po čase zkrátili ) ... i tak to jde, ale Vy už jste na půli cesty k výběru - a asi se nic nestane, když si dáte do zálohy jména dvě a dítko pojmenujete třeba až ve chvíli, kdy se na Vás poprvé podívá, v porodnici se snad zlobit nebudou:)

doplněno 10.11.10 23:45:

P.S.: Nejsem příznivcem dávání jmen po rodičích, ale ta Klára K. nevypadá taky zle! *hej*

doplněno 10.11.10 23:52:

A naposled - když ta Leontýna se Vám líbí, je povolena i varianta Lea (mám příbuznou jménem Lia, jen nevím s tím příjmením, je to dost exotické, i když i to by znělo zvukomalebně). U Kristýnek je kamenem úrazu zkracování na Kristo, příp. Kíťo.

doplněno 11.11.10 00:00:

Opravdu poslední pozn. - pročítám rady přede mnou a trošku omluva, dost věcí už tu zaznělo.

Od: medourek
Datum: 11.11.10 20:55

Napadl mi Benjamin Kotouček*slunce*

Od: jirkazhane
Datum: 13.11.10 17:03

To je Rosťa Kotouček jak vyšitý *smich* a Sylva Kotoučková taky mi nezní špatně. Já bych se s tím zase tak moc nepáral.

Od: mej
Datum: 01.01.11 18:12

Vaše přijmení vůbec není špatné,ale opravdu popřemýšlejte o kombinaci jména s přijmením.

Já osobně bych k delšímu příjmení dala krátké jméno.

Navíc:každé jméno je hezké,když se hezky vysloví.*slunce*

Datum: 11.11.10 15:20

Mě zní VIKTOR KOTOUČEK hezky a holčička VANDA KOTOUČKOVÁ.

Od: patronka*
Datum: 11.11.10 20:17

Právě jsem prolistovala jsem výše zmíněnou publikaci Miloslavy Knappové "Jak se bude jmenovat" a toto jsou výsledky:

1/ příjmení je delší ( 3 slabiky pro syna a 4 pro dceru ) a je spíš měkčí.Proto by křestní jméno mělo být krátké, tvrdší.

Pro chlapce :Arne,Beno Borek, Bruno,Cyril,Edgar,Edvin,Elmar,Erik,Igor, Ivan, Ivar,Jorik,Libor, Petr, Ralf, Rolf, Viktor

Pro děvče :Arna, Berta,Birgit, Dana,Dita,Dora,Doris,Erna, Eva, Gina, Gita, Herta, Ida, Ilza, Iris,Irma, Iva, Jindra, Karin, Lada, Laura, Lea, Marta, Nora,, Petra, Róza, Sylva, Věra, Zita, Zoe.

Když vyškrtáte jména nepříjemných známých a sousedovic psů a koček, určitě vám něco krásného zbyde.Jinak vám oběma přeji krásné zdravé děťátko, které vám v životě bude dělat jen a jen radost.

Od: patronka*
Datum: 13.11.10 08:23

Ještě mne napadla taková anomálie.Sleduji to už po mnoho let, a zjistila jsem, že většinou muži se zdrobnělým příjmením jsou fyzicky opační - Souček, Růžička,Větvička, Beránek, Divíšek, Paleček a jiní, bývají chlapi kolem dvou metru výšky a s tomu přiměřenou hmotností.Jak je to u vás?

Od: klaraajosef
Datum: 13.11.10 17:49

No manžel, moc zdatný, svalnaty není...:) Je po otci dost hubený..

Od: charlott*
Datum: 11.11.10 22:12

Čím nezvyklejší jméno, tím lepší :) Mě se z holčičích líbí Liliana. Krátce Lili. Půvabné a neobyčejné. Kristýnu bych nedávala, těch je celkem hodně, co já vím.

Z klučičích se mi líbí vznešená, třeba Maxmilián nebo Wiliam. S takovými jmény se člověk skoro nesetká, což je škoda. Další pěkné je Alexander.

Zkuste se podívat i na tuto stránku, kde jsou jména s povahami http://kachninblog.blogspot.c…008/03/povahy-podle-jmen.html Něco pravdy na tom určitě je, co si to tak pročítám :)

Od: kato®
Datum: 11.11.10 22:32

Kristýnka a Lukáš.*pivo*Liliana-Liánnu nám zprotivil děda.*afro*

Datum: 12.11.10 23:33

Mně se líbí jméno Sára. Sára Kotoučková nezní špatně. Sárinka...

A pro chlapečka Šimon. Třeba Radek Kotouček - tam ta dvě K za sebou prostě drhnou... A Petr Kotouček - to taky není na vyslovení nic moc..

Datum: 13.11.10 16:55

Jestli chcete opravdu neobvyklá jména, tak navrhuji pro holčičku Ňufra a pro chlapečka Mežrůt. A abyste je ještě více ozvláštnila, tak potom už zbývá to jenom prohodit. Myslím, že Vám pak obě děti budou celý život nesmírně vděčny.

Datum: 13.11.10 19:23

V tom případě by se chlapeček měl jmenovat spíše Pafnuc.

Od: magdon*
Datum: 13.11.10 18:17

Krásné a opravdu neobvyklé jméno je v jedné známé pohádce.
Rumplcimprcampr
. S takovým jménem se Vaše dítě určitě v životě neztratí *smich* .

Od: lily*
Datum: 06.12.10 00:13

Pro holku je hezké Anna (ne anička, ale jen Anna mě se to meno strasne libi *slunce*), Ela, Lea nebo Lia, Marta...

Pro kluka Radim, Jáchym, David (ale těch je hodně) nebo Tadeáš...

Samozřejmě záleží na příjmení. Ale mě se líbí tyto jména :D

doplněno 06.12.10 00:16:

Promiňte nepřečetla jsem si všechny odpovědi. Ale docela se k tomu hodí. Radim Kotouček, Marta Kotoučková znějí z těch mích oblíbených nejlépe

Od: polinek*
Datum: 10.01.11 14:45

,mám vnučku ELLA uvažovali jsme o LIA , Laura,Lilien,,,přímo nesnáším jména ,,Kristýnka aTheodora,,myslím,že je moda čím škaredější jmého tak je údajně zajímavé. Anna , Marie-Mařena a řada jiných i když se řekne zdrobněle není to pravda ,že jim to přidá na kráse.,,stále je to Andula a pod..

Radim je hezké jméno ,,jako kluka chtěli Oliver.Petr je pořád aktuální i Hynek je hezké...Luisa je hezké - Lojzka né?

Teď čekají holku opět ..tak nevím jak ji pojmenují,,má dlouhé příjmení tak jedině krátké. Ať je holka při podpisu " neproklíná."

Od: pusinka50*
Datum: 06.12.10 02:59

Navrhuji si sednout s manželem ke kafíčku a ke kalendáři. Oba dva zvlášť listujte kalendářem a pište si jména, holčičí a klukovská zvlášť, která se vám k vašemu příjmení líbí. Nekoukejte si do papíru. Řekněte si s manželem maximální počet jmen, která si napíšete. Pak odložte kalendář, přečtěte si navzájem jmenné seznamy vás obou a jména, na kterých jste se shodli oba, pak dejte dětičkám. Takhle jsme to udělali my s manželem a měli jsme jména vymyšlená za 10 minut! Hlavně, ať jsou zdraví

Od: polinek*
Datum: 10.01.11 14:50

,,na jméně dost záleží náhodou! Ať nemá děcko celoživotní trauma.

Od: paaja*
Datum: 06.12.10 07:38

Můžete mi někdo stručně objasnit pohnutky, které vedou lidi ke snaze o jedinečnost u jména vlastního dítěte?

Od: zima®
Datum: 06.12.10 11:30

Doufám, že se nebudu opakovat. Holka: Mariana, Elen a u kluka bych brala Toho Radima, nebo Lukáše. Nebo je dobré se podívat na významy jmen a vybrat jméno třeba podle toho. Jde koupit přímo kniha, nebo si vyhledat ty významy na netu.

Od: janekkrat*
Datum: 06.12.10 12:22

Náhodou Vaše příjmení je roztomilé. Pro holku bych volil jméno Ema. Pro kluka nevím

Datum: 06.12.10 13:58

Pro chlapce Zetor, pro holčičku Pětiletka. Ne že by se mi to líbilo, ale výjimečné to bude.

Od: knihomolka*
Datum: 06.12.10 20:35

Pro mě jednoznačně: Madlena Kotoučková nebo Kateřina Ktoučková, pro kluka pak Martin Kotouček nebo Vratislav Kotouček :)

Od: ba*
Datum: 11.12.10 10:18

a což tak stejné pro chlapečka i holčičku, kluk viktor/ viki, víta/ holčička viktorie/ viki/

Datum: 11.12.10 10:23

Zkuste třeba jméno Reinhard. Prarodiče to určitě ocení *smich*.

Od: nu®
Datum: 11.12.10 10:34

V ZSSR se v minulosti ve 30 - 50 letech na počest budování socialismu dávali kluků, jména jako "Tráktor", holkám například "Eelektrifijácija", "Kolektivizácija" atd...

V kombinaci s tím čekým to zní hezky, Honza Traktor Novák, Anička Kolektivizace Poláková...To je originální, ne?

Datum: 11.12.10 17:22

Děvče Xantipa nebo Satórie, chlapec Buran. Jistě zcela jedinečná a navíc na Vás budou celý život vzpomínat.

Datum: 11.12.10 17:24

Rosálie

Datum: 02.01.11 00:45

Překvapilo mne, že se hodně lidem líbí jméno Kristýna. Také se tak jmenuji (maminka mě pojmenovala podle písničky Kristínka iba spí, ale na matrice udělali chybu, tak jsem s tvrdým Y :D). Ale co chci říct - je to opravdu krásné jméno, jsem mamince vděčná za to, že mne takto pojmenovala. Nejen, že je to jméno, které hezky zní, ale také často narážím na spisovatele/herce/zpěváky atd., kteří mají různé podoby tohoto jména (od Kristýn přes Kristiny až po klučičí Christophery atd.). Kdyby mě tak maminka nepojmenovala, tak bych přemýšlela o tom, pojmenovat tak vlastní dítě (až jednou přijde), ale vím jaké jsou trable, když se rodič jmenuje stejně jako dítě.

Nepíši to sem, abych se vychloubala, jen chci říct, že ne vždy je dítko se jménem nespokojené. A dokonce je to jméno, které se absolutně nehodí k příjmení (4 slabiky, 2x "r" - jedno na začátku). Na podpis mi jeden řádek nestačí a děkuji pánubohu, že neráčkuji, ale jinak jsem s tímto jménem spokojená.

Jinak dále se mně osobně líbí jména:

Pro holku: Chloe, Zoey, Sophia, Charlie, Robin, Emma, Alex, Lilian (Lili) nebo jméno, které jsem slyšela v jednom ruském seriálu Yelisabeth (Líza/ Lisa)..

Pro kluka: Tom, Leonard, Noah, David, Alex, Viktor, Gabriel, Zachary

Od: kacu®
Datum: 02.01.11 15:55

Mě se líbí pro kluka : Tomáš a Lukáš

a pro holku : Eliška, Terezka, Anička, Petra (Peťa) nebo Kačenka :)

ALE HLAVNĚ SI TO ŘEKNĚTE S PŘÍJMENÍM .. TO JE HLAVNÍ .. ASI UZNÁTE ŽE KDYŽ k TYPICKY ČESKÉMU JMÉNU PŘIDÁTE CIZOJAZYČNÉ PŘÍJMENÍ NENÍ TO ZROVNA VKUSNÁ KOMBINACE .. ;)

Od: lyn®
Datum: 10.01.11 11:35

Ahoj, dceři jsem dala Linda, je jí dnes 10 a je na to jméno hrdá,každý se podiví, jak to zní hezky a přitom nijak cirkusácky, jo taky jí sem tam řekli Linda pinda, ale co, pohotově jim odpoví třeba Lukáš prdeláč a směje se jim, Linda je portugalské jméno a znamená krásná, navíc zní krásně ve všech jazycích. Každý nemá na to odvahu, ale teď v deseti už se jí nikdo nebude smát a všichni jí to jméno budou závidět. Kluk se mi líbí Martin...JUDr. Martin... nebo Martínku neber mu tu lopatičku, nebo miluji tě, Martine... Richard nikdy, vždycky si řeku Ríša, blb, protože pár jich znám. Zbyněk,Zdeněk, trochu chudobná vesnice.. Jméno pro senátora, je i Max..., Maxíku půjdem pá, Doktore Maxi, rád bych vás upozornil, ... Maxi, musíme si promluvit... ale asi už mimi máte, tak hodně zdraví.

Od: fabri
Datum: 20.01.11 13:53

třeba bych doporučil Jasmine anebo kombinace Jasmine Anna anebo Jasmine Alena, atd

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů