Nadmořská výška měst - centrum?

Od: Datum: 17.05.09 23:53 odpovědí: 4 změna: 18.05.09 23:28

Ahoj,

docela by mě zajímalo, z jakého místa se určuje nadmořská výška měst - jestli se na mapě nějak vyměří přesný střed města a tam se to změří, nebo se výška zprůměruje z několika míst, či co...

Bydlím totiž v Rudné u Prahy (378m n.m.) a rodiče v Ústí n.L. (218m n.m.). Přitom v Ústí je vždy větší zima, je kopcovitější a prakticky je to už podhůří Krušných hor, a rozhodně bych neřekl, že je o 160 metrů níže.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.09 00:00
Předmět: RE: Nadmořská výška měst - centrum? 

Od: sam07
Datum: 18.05.09 00:14
Předmět: RE (2x): Nadmořská výška měst - centrum? 

Tam už jsem koukal, ale dozvěděl jsem se jen, že n.m. je vzdálenost jen "určitého místa" od hladiny moře. :) Jenže nevím, jakého místa...

Datum: 18.05.09 20:16
Předmět: RE (3x): Nadmořská výška měst - centrum? 

No přece toho měřeného.

doplněno 18.05.09 20:27:

http://nadmorskavyska.cz/

Podle této aplikace má Ústí nmv 138 m.n.m., není třeba v dolíku?

Od: sam07
Datum: 18.05.09 23:28
Předmět: RE (4x): Nadmořská výška měst - centrum? 

Tak teď už tomu rozumím. Dle Vámi uvedeného odkazu jsem se podíval, kde je ta výška měřená, a místo s výškovým bodem je v centru města - a centrum je samozřejmě ploché, a relativně blízko Labe. A to je pochopitelně níž, než Praha (voda teče z kopce... :) ).

Okolí je ale dost kopcovité, což lze pozorovat na nadmořské výšce ostatních měst. Takže díky!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů