Poradna

Léčebna závislostí v Nechanicích

Od: Datum: 26.05.11 15:06 odpovědí: 8 změna: 02.06.11 09:16

Dobrý den, sháním anonimní informace o léčebně v Nechanicích...potřebuju si udělat představu jak to tam chodí a hlavně jestli je to co platné, vím že to záleží případ od případu, ale nějaké info by se mi hodilo.Děkuji za reakce

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.11 15:21
Předmět: RE (2x): Léčebna závislostí v Nechanicích 

Anebo tak:) Proc ja vul sem proste nedam odkaz:D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.05.11 15:21
Předmět: RE: Léčebna závislostí v Nechanicích 

Léčebna návykových nemocí v Nechanicích je detašovaným pracovištěm Psychiatrické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Svůj provoz zahájila 2.prosince 1996 v zrekonstruovaném objektu nemocnice, vybudované za přispění rodu Harrachů v roce 1872.
Léčebna poskytuje dobrovolnou odvykací léčbu pro muže i ženy závislé na psychoaktivních látkách i léčbu nelátkových závislostí (patologické hráčství). Nabízíme střednědobou léčbu v trvání 14-16 týdnů.
Při příchodu do léčebny je pacient umístěn na příjmové oddělení. Detoxifikace by měla být zajištěna ve spádovém psychiatrickém zařízení. Příjmové oddělení LNN Nechanice je určeno k stabilizaci pacienta po příchodu z nechráněného prostředí do léčebny a jeho přípravu na přechod do terapeutické komunity. Slouží taky ke zvládání případných lehkých a středně těžkých odvykacích stavů. Vzhledem k nedostupnosti komplementu v místě léčebny realizujeme léčbu těžkých odvykacích stavů nebo komplikací odvykání na lůžkách Psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové a po stabilizaci stavu dále léčba pokračuje v LNN Nechanice.
Hlavní léčebnou metodou je odborně vedená a cíleně zaměřená skupinová psychoterapie v podmínkách režimové léčby v terapeutické komunitě. Součástí léčby je pracovní terapie, arteterapie, relaxační aktivity, sportovní aktivity. Terapeutická komunita je systém léčby pacientů s podobným problémem (závislost na návykových látkách) s předem stanovenými a obecně známými a prosazovanými pravidly a stanovenými sankcemi za jejich porušení (bodový systém). Pravidla a režimová omezení (kupř. v možnosti telefonického kontaktu, propustek, samostatných aktivit a.p.) mají za účel udržet v léčebně chráněné prostředí bez dostupnosti návykových látek. Na tomto základě pak probíhají standardní psychoterapeutické aktivity s prostorem pro řešení individuálních potřeb pacientů včetně úzkostné nebo depresivní komorbidity (limitováno závažností její intenzity ). Kontraindikací k léčbě je přítomnost suicidálních tendencí, přítomnost psychotické symptomatiky, těžká deprese, těžká úzkostná symptomatika (sociálně fobická, obsedantně kompulzivní..)
Pro abstinující pacienty léčebna nabízí 1 týdenní opakovací pobyty za účelem stabilizace abstinence.
Léčba je hrazena pojišťovnou. Pacient hradí regulační poplatek 60,- Kč za každý den léčby. Osvobozen od regulačního poplatku je pacient, který doloží potvrzení o hmotné nouzi.
Pacient spolu se zprávou od lékaře odešle vlastnoručně psaný motivační dopis a životopis.

Vseobecne je v lecebnach pomerne tvrdy rezim, aby pacienti nevymysleli kravoviny a nemeli chut na svou drogu. Kazda lecba je ale dobra, je to prvni krok, jak se zbavit zavislosti.:)

Ohodnoceno: 2x

Od: alika*
Datum: 26.05.11 20:14

Děkuji za vyčerpávající odpověď, ale měla jsem na mysli spíš nějaké vlastní zkušennosti...O léčebně jsem samozřejmě na internetu četla oficiální stránky, ale přesto moc děkuji

Datum: 26.05.11 20:37
Předmět: RE (3x): Léčebna závislostí v Nechanicích 

Muzu Vam pouze popsat hospitalizaci vzdalenejsi pribuzne po smrti syna (alkohol+deprese).

V den nastupu musela odevzdat vsechny cenne veci, telefony, retizky, prsteny, pasky, tuzky, sponky - proste vse, co muze byt nejakym zpusobem nebezpecne. Prvni tri dny mela tvrdy detox - prirozene ani kapka alkoholu, sileny abstak, musela byt dokonce pripoutana k luzku, i na zachod chodila s doprovodem. Po trech dnech ji zaprahli do programu - budicek v sest, deset minut na hygienu a uz byla kontrola pokoju. Snidane, prvni serie seminaru, pak uklid okoli lecebny. Obed, prace v pradelne, druhy blok seminaru, kontrola moci, zda neberou nejake utajene leky, pak posezeni s psychologem, svacina, pulhodina osobniho volna, zase nejake prace, treti blok, vychazka, vecere, detox kontrola, zda opet nemaji neco v moci, vecerka v devet. Telefony jednou za tri dny pouze za odmenu, za sebemensi prestupek byly prace navic, zadne telefony, za vetsi prestupky proti radu byl vyhazov. Zadny alkohol, cigarety, zadne seznamovani a sex.

Takhle tam byla dva mesice, dalsi tri jako dobrovonik pri sezenich. Pak prijela domu, ted je to zas ta stara znama a snad se ji podarilo vystoupit ze stinu alkoholu. Nasla si pritele, ktereho poznala v lecebne a drzi se uz dva roky. Tak snad:)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.06.11 09:16
Předmět: RE (4x): Léčebna závislostí v Nechanicích 

Já nedám žádnou radu nebo ponaučení, jen bych chtěla napsat, že já strávila v protialkoholní léčebně v Kroměříži 3 měsíce a je to něco podobného. Je to už 5 roků a alkohol jsem úplně vyškrtla ze slovníku. Nemůžu na pobyt v Kroměříži zapomenout, bylo to vynikající a s několika spolupacienty se rádi scházíme a chodíme na setkání přímo do našeho oddělení. Přeji Vám, abyste zvládla pobyt v léčebně a hlavně aby Vám pomohla.

Datum: 27.05.11 16:25
Předmět: RE: Léčebna závislostí v Nechanicích 

Je to smutná zpověď, ale i manžel hledal před pár lety podobnou pomoc. Nechanice jsou od nás asi 40 km, uvažovali jsme o nich. Potom nám radili známí: byla tam jejich příbuzná, už 5 x a neúspěšně. Její manžel - pěkný chlap, úspěšný podnikatel, snažil se jí všemožně pomoci. Dneska je z ní troska, pán se s ní rozvedl. V Nechanicích je to prý dosti benevolentní, nepanuje tam prý takový řád, který je nutný k vymanění se ze závislosti. Tak jsem uvažovala, uvažovala a manžel to nastartoval jedním takovým opravdu pitomým dnem - a než se vzpamatoval,už byl v Havl. Brodě. Týden na detoxu, pak půl roku v pověstné Želivi. Jednali s nimi slušně, pěkně, ale zároveň velice rozhodně a nekompromisně. Rozcvičky, úklid, bodování, jako na vojně. Pomohlo to, aspoň v našem případě. Za půl roku se mi vrátil úplně jiný chlap, dodnes 100% abstinuje a já jsem k němu znovu našla cestu a moc si ho za to vážím. Asi to je nesmírně těžké. Jinak, v Želivi už, bohužel, léčebna AT není /nejsou peníze, jako všude/, přestěhovali se do Havl. Brodu. Léčba bude asi stejná, ale to kouzelné prostředí v Želivi, léčebna spíš penzion se zahradou, soutok dvou řek, lesy, dvě přehrady, kam společně chodili na vycházky - to se s prostředím nemocnice / navíc s nálepkou blázince/ v HB nedá ani srovnat.

Jinak - NIKDY NENÍ POZDĚ A PLATNÉ JE TO VŽDYCKY! Záleží na každém jedinci, jak se k tomu postaví. Znám i případ, kdy vysokoškolský profesor nezvládl ani 6 x léčení a obyčejný krmič skotu abstinuje. Přeji hodně štěstí.

Od: alika*
Datum: 27.05.11 23:45

moc moc děkuji za podporu a odpověď...jedná se o mého syna...moc mě to bolí...děkuji

Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

socialní sítě
RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů