Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku.

Od: Datum: 19.04.11 20:09 odpovědí: 31 změna: 31.05.11 13:57
Když tak koukám kolem sebe je opravdu nejlepší žít jen tak na hromádce jako druh-družka.Dnes mi známá z práce doslova se zhroutila tím že ručila svému bývalýmu manželovi-jsou od sebe už 6let a nyní po ní chtějí 360tis,aspoň splátky 3200měsíčně,hnus.Dvě děti,alimenty neplatí,nic si na něm vzít nemůže...co je tedy lepší.Vdát se?nebo žít v partnerství?

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.11 20:26
Předmět: RE: Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

Napadá mne:

Žít jako druh a družka má některé nevýhody - není společné jmění manželů, nelze dědit, majitel bytu může kdykoliv odvolat svůj souhlas s tím, aby tam druhý partner bydlel; když bude v nemocnici, informace o jaho stavu budou podávat příbuznými a nme druhovi.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.04.11 20:32
Předmět: RE (2x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 
Souhlasím.Dnes je spíš trend žít jen tak,nebo singl.Dokonce i moje babička,která je 50let vdaná uznává můj svazek.Říká,že kdykoliv si můžu sbalit tašku a odejít bez vyčerpávajícího rozvodu,který rozhodně není příjemný na psychiku.
Datum: 19.04.11 22:35

ony "nevýhody" můžou být zároveň i výhodami-záleží na úhlu pohledu a situaci...známá z dotazu by jistě nyní ocenila neexistenci SJM(potažmo manželství jako takového)-je to přesně rozdíl mít měsíčně 3200,- a nemít...(po dobu x let),mimoto získání info o stavu druha v nemocnici je stejně "složité" jako zjistit na netu r.č.kohokoli-když jsem trošku šikovný,improvizuji(v případě získání info v nemocnici i výřečný)-tak poměrně jednoduché(a taky se to jakože legislativně nesmí "sdělovat")...,další argument dědictví-existují i jiné instituty jak dědictví "ošetřit"(pokud to dotiční chtějí mít ošetřeno)než pouhé "dědictví ze zákona"...Prostě manželství je závazek,se všemi výhodami,ale bohužel i spoustou nevýhod-ty se ale projeví až vzápětí po jeho skončení(ale o to s větší intenzitou-finanční především)...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.04.11 21:45

Pokud vztah funguje tak opravdu žádný papír nepotřebujete. Ovšem jsem postarší osoba a tak přece jen sňatek upřednostním. Vzít kufr a jít po banální hádce není tak snadné a člověk má čas přemýšlet, děti mají jasno a rodiče mají stejné jméno. Pokud zemře přítel ä byt je psaný na něj tak odcházíte z prázdnou a ani vdovský důchod nemáte, pravda pokud je otcem dítěte tak to sice dědí ale dost možná, že rodina přítele udělá opatření a on naráz bude bez majetku (platí i obráceně když zemře žena). No a pokud ručíte komukoliv a on své závazky neplní tak nastupuje ručitel, to nemá nic s tím zda jste vdaná nebo ne. Pro mě je správné vzít se.

Ohodnoceno: 2x

Od: ency*
Datum: 20.04.11 22:16

Kromě jiného jsem konzervativec a zastávám pevný svazek manželství. Nejlepší rada je ta, na kterou přijdete sáma . Zkusím Vám však dát pár otázek na zamyšlenou... Proč žít na hromádce? Jen proto, že se cítíte volně a nejste ničím svazována? Když to nebude klapat, tak si sbalíte kufry a půjdete? Představte se partnery na "hromádce", určí si nějaká pravidla, mezi kterými bude i to, že pokud už "k sobě nebudou cítít lásku", může jeden z nich kdykoli odejít. Tohle chcete? Jestliže ano? Víte, co to znamená ve skutečnosti? Nechtěl bych žít v takovém svazku. Proč? Člověk jej nemůže prožít naplno. Budete jej mít ráda, milovat jej, bude Vás to něco stát /nemyslím tím peníze/ a pak přijde den, kdy přijdte domů a bude mít prázdný domov. Já osobně bych nechtěl žít v takovéto nejistotě.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.04.11 10:10

Tohle je téměř dokonalá přihrávka na smeč. Jen vaše otázky otočím, případně poupravím.

Proč nežít na hromádce? Protože se chcete cítit svázaná a nesvobodná? Když to nebude klapat, chcete zůstat uvězněná v nefungujícím svazku? Předstate si partnery v manželství, určí si nějaká pravidla, mezi kterými bude i to, že pokud už k sobě nebudou cítit lásku, budou muset projít náročným rozvodovým řízením, budou se hádat o majetek, apod. Tohle chcete? Jestliže ano, víte, co to znamená ve skutečnosti? Nechtěl bych žít v takovém svazku. Proč? Člověk jej nemůže prožít na plno. Budete jej mít ráda, milovat jej, bude Vás to něco stát /včetně pěněz/ a pak přijde den, kdy už toho budete mít plné zuby, ale nebudete moci jen tak skončit, bude vás to stát nesmírné úsilí, nervy a pravděpodobně i mnoho peněz. Já osobně bych nechtěl žít v takovémto vězení nechtěl.

Líbí? Né, že bych se vším souhlasil, ale příspěvek osoby nademnou je prostě volovina na n-tou

Datum: 21.04.11 10:37
Předmět: RE (3x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 
Kamaradčiny rodiče jsou spolu od 17.let rozjely spolu síť hotelů a restaurací po 30ti letech ač se to nezdá bydlí od sebe,každý s jiným partnerem-pomalu válka Roseových.Nesmí se vidět,setkat na rodiných oslavách i se svatbou dcery byl problém.Vnoučata to samé-ke komu půjde na prázdniny,kdy manželka pojede na chatu,až se tam prostřídá manžel s milenkou atd.atd.atd.Rozvést se ani nemůžou,vše co spolu vybudovali by se půlilo a to ani jeden z nich nechce.By se povraždily.Se podívejte na Osvaldovou a toho (plešatýho-teď si nemohu zpomenout na jméno :) )To je ten samý případ...Bohužel za mě,instituci manželství nevěřím.Ano vím,že okolnosti dědictví aj. je vyhoda oproti partnerství...
Datum: 22.04.11 11:11

Vite, tohle muze napsat clovek, ktery se zavazku boji, protoze by ho to v zivote ruznymi zpusoby omezovalo, a voli pro sebe jednodussi cestu. Pokud radne sepisete predmanzelskou smlouvu, nejake hadky o majetek nemusi vubec byt. Ackoli sveho pritele velmi miluji, smlouvu bych samozrejme sepsala, stat se muze cokoli. Narocne rozvodove rizeni? Holt kazda zmena v zivote je narocna, tak uz to je. Nehlede na to, ze vstup do manzelstvi by se mel poradne promyslet, zda to clovek opravdu chce a je to jedna z naplni zivota. Vstupovat do vztahu s tim, ze to stejne jednou skonci katastrofou, tak to radsi nevstupovat vubec.

Pokud jsou ve hre jeste deti, tam uz fakt neni co resit. Kterykoli partner se ve volnem svazku kdykoli muze sebrat a odejit od rodiny, kterou sam pomahal zalozit, proste jen vzit ten kufr a jit... neni to fer. Znama mela dceru s muzem, se kterym zila tri roky. Pak se zabil v aute - ted to zni vypocitave, ale byt samozivitelkou neni zadny med - ona nema vdovsky duchod, dite nema sirotci. Moralni povinnosti. rodicu je zabezpecit dite - i pred timto.

Kdyz nekdo uvazuje o svazku z Vaseho pohledu - kolik to bude stat penez, jednou ji budu mit plne zuby atd - tak se do svazku vazne nehodi. Opravdu milujici clovek nepremysli, co se vsechno muze stat za 20 let, pac bychom se takto nikam nedostali. Ani nepocita, kolik ho to za dvacet let bude stat penez. Pokud pro Vas zodpovedny svazek dvou milujcich lidi znamena vezeni a ztratu penez, tak do nej nelezte. Usetrite nervy sobe a vsem okolo:) Nicmene je to Vase rozhodnuti, a ze ma nekdo jiny nazor neznamena, ze to je volovina. Volovina je, kdyz nekdo neni schopny prijmout jiny postoj toho druheho:)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.04.11 14:07
Předmět: RE (4x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

Zavazku se bát můžu, ale nemusím, jen nevidím jediný racionální důvod, proč si takový závazek na sebe vzít. Ve klasickém uvažování plusy/mínusy je manželství jednoznačně v mínusu a mnoho bodů. Většina žen se urazí v případě, že muž začně mluvit o předmanželské smlouvě, ale i kdyby ne, pořád tu může být nerovnost výdělku během manželství. Kdyby třeba žena vydělávala 100k měsíčně a muž sotva 10k, tak by asi nebylo fér, kdyby odešel s majetkem, který se rovná polovině výdělku obou partnerů dohromady, nebo snad ano?

Není každá změna náročná a nevím, proč by měla být.

Racionálně přemýšlející člověk si nemůže být jistý NIKDY, ani v době, kdy je zamilovaný. Vždycky je tu ta možnost, že to prostě neklapne, že se ten druhý změní, že něco skrývá. Od rodiny můžete odejít tak i tak a alimenty platit musí, pokud je otcem.

Na děti jsem nepomýšlel a ani nehodlám, nechci je mít, ale pokud vím, tak potomek dědí i když rodiče nebyli sezdáni.

Pro mě svazek znamená možné komplikace a je úplně jedno, jak milující lidé ho uzavírají, protože kdo ví, co bude za 5, za 10 let?

Říci, že někdo nemůže prožít vztah naplno, protože nebyl sezdán, to je volovina nejvyššího stupně. To mi nevymluvíte.

Datum: 22.04.11 17:00
Předmět: RE (5x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

Amadee, co na tom chcete vymluvit?:) Takovych dotazu a reakci uz tady bylo... pro me clovek, ktery prohlasi, ze svazek je akorat na obtiz, premysli prevazne nad delenim majetku a penez a deti mit nechce, nedospely a neschopny uznat, ze to tak proste byva:) Holt pro nekoho je vztah krasna vec a svatbou ji utvrdi, pro nekoho je to nepredstavitelne, protoze by si nemohl naplno uzivat, jak uzna, bezstarostne a bez komplikaci.

Vy porad berete vztah z pohledu majetku, nezda se Vam to divne? Nevim, novomanzelum stojicim pred oltarem se v hlave asi honi jine veci nez rozdilne platy a kdo koupil sedacku:))

Uvazte, ze se muz zamiluje do zeny, ktera vydelava mnohem mene nez on. Vezmou se a sepisi predmanzelskou smlouvu. Po deseti letech, cetnych neverach atd. muz zatouzi po mladsi partnerce a bez skrupuli oznami rozvod. Nevim, proc by kvuli takovemu sebestrednemu debilovi mela zena, treba jeste s detmi, zustat s holym zadkem:)

Pokud uzavirate snatek vazne z lasky a parnetra milujete, byva Vam jedno, kdo co platil a kdo dal o 10 000 vic. U Vas mi spis prijde, ze mate misto srdce kalkulacku a nad vsim pocitate, jakou ztratu, omezeni a komplikace to pro Vas znamena. Vztah neni obchod, kde to bude pro jednoho super vyhodne... to zijete malicko jinde. A jak rikam, kdyby se lide meli ridit podle toho, co vsechno se muze stat za 10 let, tak jako lide brzo asi vymreme, pac by nikdo radeji nic nedelal, nic neresil.

Predpokladam, ze pokud mate pritelkyni, take si propocitavate, kdo co dal a kdo dal vic, pripadne kolik Vas stoji. Me zas nevymluvite, ze jste sebestredny frajer, ktery nechce byt nikym a nicim omezovan.:)

Datum: 22.04.11 17:22
Předmět: RE (6x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

martinna. Troufám si tvrdit, že minimálně 80% párů se "bere vážně z lásky a partnera miluje" (tos napsala). Proto, že jsou nyní zaslepeni láskou, nesepíší žádnou předmanželskou smlouvu. No a vezmeme-li v úvahu, že se každé druhé manželství rozvádí, tak je časem čeká martirium v podobě hádek o majetek. Před těmi, kteří se rozejdou jako rozumní lidé smekám a tleskám jim. Ale myslím si, že mě ruce z tleskání bolet nebudou. Je to jen zlomek rozvádějících se.

Všem budoucím manželům vřele doporučuji shlédnout u soudu tak dvě-tři rozvodová stání - řešení majetku. A věřím, že předmanželskou smlouvu budou mít skoro všidhni.

Nevidím nic špatného na tom, smlouvu sepsat. Ubydou pak nechutné hádky a tahanice.

Datum: 22.04.11 18:14
Předmět: RE (7x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

Sebod: ja psala, ze manzelskou smlouvu urcite ano, ze ja ji budu mit.:):) Ctete vyse.

Datum: 22.04.11 21:59

Proč bych měl být nedospělý? Možná je to pro vás příliš složité na pochopení, ale lidé nejsou stejní a ne každý chce mít děti, ne každý rád riskuje bez možnosti zisku.

Pro mě je vztah krásná věc a svatbou bych jej pouze poškodil, žádná přidaná hodnota, pouze potenciální komplikace. Co je na plném užívání, bezstarostnosti a žádných komplikacích špatného? Takže vy si chcete užívat jen částečně, mít starosti a komplikace?

Neberu vztah z pohledu majetku, beru tak manželství, to jen Vy mě špatně chápete.

Žena dostane majetek rovný tomu, co vlastnila před uzavřením sňatku a co vydělala během jeho trvání. Pokud děti zůstanou v její péči, tak i soudem vyměřené alimenty, co jiného by ještě chtěla? Co ji opravňuje vzít si to, na co si nevydělala?

Ve chvíli, kdy se milujete, vám je to jedno, ale když dojde k rozvodu, což se prostě může stát i kdyby na začátku byla láska sebesilnější (vemte si třeba příklad nevěry jednoho z partnerů, která pro něj byla jen nešťastný zálet, ale vy mu to nikdy neodpustíte). Já prostě vidím jen ty nevýhody, proto jsem proti sňatku. Zatím jen útočíte konkrétně na mou osobu, ale jediný dobrý důvod "pro" jste zatím neuvedla.

Předpokládáte špatně. Mám přítelkyni, není to manželka, tudíž je mi s ní krásně, nepočítám, kolik utrácím, protože to utratím i za svoje zážitky a dary pro ni a nemusím se obávat, že by nám to nevyšlo, protože i kdyby se tak stalo, nebudu z toho mít žádné další komplikace.

Také na vás mám svůj názor, ale necítím potřebu ho sdělovat ;)

Datum: 23.04.11 11:20

Bud ho sdelte, nebo to vyznamne neokecavejte;) Kdyz nechcete mi deti ani svazek, ok, ja to beru. Vy jste prvni na nejakou reakci napsal, ze je to naprosta volovina jen proto, ze s tim nesouhlasite:) Tudiz si zamette pred vlastnim prahem, nez nekoho zacnete moralizovat.

Duvodu pro jsem napsala nekolik. Laska, deti, jistota, zazemi. Mozna lidem, co si chteji cely zivot bez nasledku a zavazku uzivat, tohle nestaci. Me ovsem ano:) Ja se ve vztahu nedivam, kdo vydelal vic, kdo toho vic koupil, kdo by mel na co narok - opravdu nemam cas ani chut v krasnem vztahu vymyslet scenare, ktere budou za 20 let. Divam se na to, jaky je vztah samotny, to je pro me nejdulezitejsi.

Samozrejme, kazdy si chce uzivat, co to jde. Jenze pro nekoho jsou naplni zivota treba deti a tak. Nezlobte se, ale i dle vsech psychologu je vyzraly dospely clovek schopny nest dusledky sveho jednani, snazet komplikace a poradit si s nimi. Vy se vse snazite obejit, aby to bylo pro vas co nejjednodusi a aby Vam to nahodou nezpusobilo nejake komplikace. A to je ten rozdil mezi dospelym a nedospelym chovanim.

Ohodnoceno: 1x

Od: pt®
Datum: 23.04.11 14:20
Předmět: RE (8x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

"martinaa", amadeus je dvacetiletý mlaďoch, jeho příspěvky berte s rezervou. V každé době byly svazky takové i makové, ale je fakt, že v minulosti všechny společnosti zanikly zánikem fungování rodiny, ať to byl Egypt, Asýrie, Medo-Persie, Řecko i Řím. Opravdu výstižně to napsala Mařenka. Rozum a kalkul bez srdce není život, ale přežívání. To je můj názor. - stařenka

Datum: 23.04.11 16:35
Předmět: RE (9x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

Pár let mi přidejte, ale mlaďoch, doufám, ještě jsem. To ovšem neznamená, že mé názory už nejsou ustálené. Já upřímně doufám, že se všichni lidé na netu berou s rezervou, jinak bych si udělal nejspíš mnoho nepřátel. No, to, co vy přednášíte jako "fakt" jsem opravdu nikdy neslyšel. V každém případě není možná dát rovnítko mezi slovo manželství a rodina.

Datum: 26.04.11 15:49
Předmět: RE (10x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

Ze jste to neslysel jeste neznamen, ze to tak neni:) Samozrejme, rodinu muzete mit i v pripade, ze nejste v manzelstvi, ale pak jste pro me nezodpovedny sobec vuci detem a partnerce, protoze kdyby se s Vami neco stalo, ona i deti nejsou nijak zajistene, pokud jim neodkazete vse posledni vuli. Zadny sirotci ani vdovsky duchod, o to se stat nestara. Kdyz uz totiz chci mit deti, chci je mit taky zabezpecene, kdyby se neco stalo. Tomu se rika zopovednost.:)

Datum: 23.04.11 16:21
Předmět: RE (8x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

Můj názor na vás přeci není tématem této debaty ;)

Naprostá volovina je sdělit, že někdo nemůže prožít lásku naplno, pokud není sezdán. Já mám zameteno a vy si mějte názor jaký chcete. Kdyby měl někdo názor, že 4+3=9, tak to mám také za volovinu.

Láska a zázemí se svatbou nesouvisí, jistotu vám taktéž nenabídne, pokud manžel bude chtít utéct, tak uteče. Snad jen ten vdovský důchod, ale na to přeci nemůže člověk spoléhat.

S vaším pohledem na svět už mnoho a mnoho lidí narazilo. Já se také na nic z toho nedívám, protože to se vztahem na psí knížku nijak nesouvisí. Mít však uzavřený svazek, tak ano. Sice až při potenciálním rozvodu, ale souviselo by.

Nebudu vám brát váš názor na ne/dospělost. Můj názor je ten, že dospělý člověk přemýšlí dříve, než činí, už nedělá věci, které považuje za hloupé. Já přeci nesu důsledky svého jednání, snáším komplikace a poradím si s nimi, ale nevyhledávám je a nepřidělávám si další, pokud za to nestojí.

Datum: 26.04.11 15:57
Předmět: RE (9x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

Neni, proc se o nem tedy zminujete?:) Nemam rada neucelne placani:) Muj postoj zni, ze kdyz chci na svet privest deti, musim je zodpovedne zabezpecit, k cemuz je tady prave ten manzelsky svazek, kdyby se s jednim z rodicu neco stalo. Deti jsou timto kryte, coz mi rozhodne neprijde jako hloupost. Vam ano? Pokud kryte nejsou, tezko muzete rikat neco o zodpovednosti:)

Holt mame kazdy opacny nazor, ja Vas pro to nezatracuji. Vy vsem tvrdite, ze svatba je volovina... no, nazoru zde muzete cist mnoho:) Jen nedejboze, aby se s Vami neco stalo a Vase deti i partnerka zustali bez penez, protoze nejste sezdani. Ano, ted zas propocitavam ja, protoze ve vychove deti jsou penize bohuzel velmi dulezite. Vas to mozna priserne omezuje, ale Vasim detem to muze zabezpecit lepsi budoucnost.

Dalsi vec, tady jiz mnohokrat zminovana - i ja beru svatbu jako krok, kterym budu stat po boku partnera a uz to neni jen takovy ten vztah, kdy si kazdy dela, co chce a kdykoli muze odejit. Ted premyslime uz jako "my". Vy porad premyslite o potencionalnim rozvodu. Zkuste zit a milovat tady a ted, ne az za deset let, jinak se opravdu nikam neposunete.

Od: pt®
Datum: 31.05.11 13:57

"amadeus", kam Vy chodíte na ty rozumy? Jak čtu Vaše příspěvky, tak vidím, jak je pro Vás, ne pro druhé, složíté pochopit názor druhých. Pořád si melete jen to svoje. Co Vaši rodiče? Měli předmanželskou smlouvu? Nebo se denně hádají, kdo kolik vydělá peněz? Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu, že by Vás tak vychovali? Je mi to jedno, jaké máte názory, ale snažíte se vnutit ostatním, jako ty nejlepší. - stařenka

Od: doctor
Datum: 21.04.11 11:30

Nedá mi to. Silně pochybuji, že manželství vaší kolegině mělo vliv na její současnou situaci... Dle vaší teze by dopadla stejně i kdyby spolu žili tzv. na hromádce. Ručila by stejně a alimenty by neplatil... Manželství na to nemělo pražádný vliv.

Každý si sám odůvodní to co vyhovuje především jemu.

Jinak za mě manželství ano, kdo nechce ať se nežení. Tradiční hodnoty jako je rodiny, manželství... prostě ustupují a je to znát i na celkovém stavu naší společnosti.

Datum: 21.04.11 17:31

Za mě manželství... myslíte si, že kdyby vaše kolegyně žila na psí knížku, že by tomu pánovi neručila? Ručila a byla by možná ještě v horší situaci. Lidé v současnosti nechtějí mít žádné závazky, chtějí být svobodní, proto svobodné ženy rodí děti a vůbec jim nevadí, že jsou svobodné. Asi jsem staromilec, konzeravativec a já nevím co všechno. Ale všechno to souvisí s náladou ve společnosti. Respektive s tím, jak naše společnost upadá. Morálně. Ani svatby, ani pohřby. Lidé nemají potřebu ani svým blízkým vystrojit pohřeb, rozloučit se s nimi důstojně, vymlouvají se na nedostatek peněz. Je to dosti smutné. Ale to je asi jiné téma. Samozřejmě, že když se uzavírá tak málo sňatků, jsou ti svobodní v převaze. A přeci je jasné, že svobodné matky nebudou veřejně žehrat na to, že si je ten jejich po xletech trvajícím vztahu a třech dětech nechce stále vzít. Tak si chválí to svoje žití na psí knížku, jak je to vlastně bezva a že nějaký cár papíru ony nepotřebují...

Datum: 22.04.11 09:12

Pokud dochází k morálnímu úpadku, což nemůžu potvrdit ani vyvrátit, pak to zajisté nemá nic společého s manželstvím. Co je na svazku morálního? Vůbec nic, pokud vím. To samé pohřby. Pokud není výslovným přáním zesnulého mít nějaký druh pohřbu, pak na tom vůbec nezáleží. Já osobně bych chtěl potichu spálit a vysypat třeba do popelnice. Nějaká rakev a kytice a divadlo okolo toho nikomu čest nevzdávají, ani to neusnadní pozůstalým, spíš naopak. Nedávno mi zemřel kamarád, ač hodně mlád. Rodina je poměrně dost majetná, přesto byl obřad pětiminutový, bez řečí, jen odevzdání kytic a vyjádření soustrasti.

Že jste konzervativní staromilec, na tom nevidím nic špatného, každý máme své názory, ale pokud spojujete "úpadek společnosti" s úbytkem manželství a pohřbů, pak není chyba ve společnosti, ale ve vás.

Od: doctor
Datum: 22.04.11 09:24

Manželství není jedna z příčin ale jeden z důsledků...

Datum: 26.04.11 15:25

No nic ve zlém, Amadee, ale pohřeb, rozloučení se zesnulým plné slz, pak rodinné setkání, kdy už je rodina jakž takž schopná se i normálně bavit a dokonce i vzpomínat na zesnulého v dobrém a veselém, patří k vyjádření a prožití a odžití si smutku. To vám poví každý dobrý psycholog. Vzpomínám si na pohřeb svého tatínka, napsala jsem řeč, kterou pak řečník už jen přednesl na pohřbu, vzpomínám si na i na hudbu, která rakev mého otce doprovázela z obřadní síně. A je to opravdu úlevné a nikoliv smutné a bolestné. Bylo to rozloučení se zesnulým se vším všudy, rozloučení, odpuštění apod. Tady vůbec nejde o tu čest, o kytice, no vy jste to evidentně vůbec nepochopil. Každá společnost se nějakým způsobem loučila se svými blízkými zemřelými. Bez toho by asi nebylo možné pak nalézt stopy dávného osídlení, kdyby to naši předkové nedělali, ale jen mrtvolu hodili někam, kde na ni nebude vidět a nebude překážet a zapáchat. Jde o ty rituály, které jsou v životě potřebné. Taktéž svatby - je to vyjádření toho, že dva lidé k sobě patří, určitý milník v životě. No ale v dnešním životě není na nějaké tradice čas. Nerespektuje se nic, na nic není čas, na nic nejsou peníze. Nemyslím si, že je chyba ve mně. Skutečně si myslím, že společnost prostě upadá.

Datum: 26.04.11 15:59
Předmět: RE (4x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

Tak to je, zadne starosti, zadne zavazky, zadne komplikace, jen si uzivat a hlavne, aby bylo vse co nejvyhodnejsi a nejschudnejsi pro me. Mate pravdu, spolecnost se meni. A my, jeste normalne smyslejici lide, kterym zalezi na druhych a nehrabeme jen pro sebe, jsme uz jakymsi prezitkem...:(

Od: habibi*
Datum: 30.05.11 20:14
Předmět: RE (5x): Výhody a nevýhody manželství a partnerství na psí knížku. 

Dobrý den, děkuji za Váš náhled a nýzor na celou věc, do velké míry s Vámi souhlasím. Obevcně rozšířený názor,m že život na hromádce je skvělý, protože člověk se může sebrat a jít bez újmy je tak scestný, divím se, že pořád to někdo bere jako argument. Z každého vztahu, kde dva spolu bydlí, kde jste něco zažili a jsou tu už třeba i děti, nejde nikdy odejít jen tak s kuframa a trpět budou všichni. Je to výhoda jen pro odcházejícího partnera, ten kdo zůstane "na ocet" je vždy stejně zlomený jako by odcházel manžel či manželka. Manželství je holt závazek, který nedokáže dnešní doba unést a názor - pokud něco nefunguje, koupí se nový výrobek, pořídí se nové auto a najde se nový partner - je hodně rozšířený argument. Není moderní se snažit udržet vztah, zodpovědně se chovat a udělat něco nejen pro sebe, ale hlavně pro partnera. Nemluvím teď o vztahu, kde dva spolu chodí, ale o vztahu, kde se mluví o rodině, dětech, o společném životě a budoucnosti. Já se vdávat chci a to kromě velké lásky také kvůli tomu, abych mohla udělat něco i pro jiného a vytvořit mu hezký domov. A spoléhám na svůj zdravý rozum, že si vyberu člověka, co bude tyto hodnoty se mnou sdílet.

Když to shrnu - vztah na psí knížku má všechny nevýhody společného soužití a nemá žádné výhody a zajištění vyplývající z manželství.

Od: ency*
Datum: 31.05.11 13:40

Ano, to je ono. Přeji Vám štastné manželství a krásnou rodinu. A když bude nejhuře - mrkněte na film Fireproof. Skvělý film pro mnohá manželství.

Datum: 22.04.11 17:24
Lidičky zlatý,otázku jsem pokládala,jen proto,že mě milá kolegyně rozhodila-ne,že jen dluhy,ale i to ručení a tchyni,která jí až doteď dělá zle kvuli vnoučatům,příštích 10let bude pořád spjatá s minulostí,ne jen že má sním děti,ale i to že jí bývalý neplatí,prej kdyby 3měsíce neposlal nic tak pak to jde k soudu ale on hajzlík pošle symbolickou 100korunu za 2měsíce a prý podle soudu,že aspoň něco,neustale jí telefonem otravují,zda neví kde pracuje a kde přebývá..Moje máma byla vdaná 2x,neštastně a prakticky žádný vzor spokojenýho svazku nemám.Ani ta moje babička ne.S dědou kvůli alkoholu si užila taky svý...Vemte si že spousta žen končí v azyláku ať jsou vdané,nebo ne.druhá kamarádka po 4měsicích od svatby nachytala manžela s nej.kamoškou.Můj dobrý po 9měsících,že mu manželka chodila za jeho tátou-hnus.To ještě musí žít sněma pod jednou střechou,ani jeden nemá na vyplacení toho druhého,takže se tam řežou do krve... Manželství je jedna velká ekonomika.Nehádejte se mi tady,kvuli tomu jsem tuto otázku nepokládala.Kdo chce,ať klidně před ten oltář jde.
Datum: 22.04.11 20:30

Krkovičko...měla jsem jedno fakt špatné manželství a řekla jsem si, že se už nikdy nevdám a když, tak se sepíše předmanželská smlouva. Ju, za pár let bum a svatba, jen na tu smlouvu se zapomnělo. *smich* V životě se prostě dějí dobré a špatné věci, některé můžeme ovlivnit a některé ne. Pokud se budeme pořád bát a hledat výhody a nevýhody (svatba, dítě, nová práce, nový byt...), tak sice budeme žít v tom co známe a co máme ověřené, že funguje, ale nehneme se z místa. Nic nového neprožijeme, nepoznáme, nevyzkoušíme si. Ale budeme v klidu. Jenže nebude takový život trochu nuda? ;)

Jestli se nechcete vdávat, nedělejte to. Až Vás pořádně střelí Amorek, poběžíte na radnici, ani nebudete vědět jak. V tom případě nebrzděte, ale užijte si to. Žijeme jen jednou, tak hurá do života.

Od: paaja*
Datum: 31.05.11 13:45

Myslíte, že vás život na hromádce zachrání před dluhy partnera? Tak velmi nedávno se tu řešilo něco podobného http://www.poradte.cz/spolecn…ost/11302-svobodna-matka.html

*smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů