Poradna

Parkování - jednosměrka

Od: dorota Datum: 16.03.11 15:13 odpovědí: 7 změna: 17.03.11 13:19

color:black">Dobrý den. Je možnost parkovat v jednosměrce? Nijak tím neohrožujeme ani neblokujeme jiné auta a není tam žádný zákaz. Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.11 15:16
Předmět: RE: Parkování - jednosměrka 

Pokud tam není zákaz stání, zastavení, nebo ta ulice není v "zóně", parkovat tam můžete, dokonce po obou stranách, ale musí být prostor pro průjezd aut min. 3 metry.

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 16.03.11 17:31

A to se ptá řidič?

Ohodnoceno: 0x

Od: binka*
Datum: 16.03.11 17:39
Předmět: RE (2x): Parkování - jednosměrka 

Ne, dorota ...*smich*

Datum: 16.03.11 17:41

doroto, samozřejmě že je možno parkovat v jednosměrce. Musíte ale dodržet zákon 361/2000

"Nijak tím neohrožujeme ani neblokujeme jiné auta" ale to není žádné zdůvodnění...

"a není tam žádný zákaz"" opravdu žádný? Ne jen dopravní značka ale i zákon...

bacha na ty metry, nade mnou je to špatně napsané!

Datum: 16.03.11 18:49
Předmět: RE (2x): Parkování - jednosměrka 

Zákon 361/2000

§ 25
(1) Řidič smí zastavit a stát jen
a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo,
b) v jedné řadě a rovnoběžně s okrajem pozemní komunikace; nedojde-li k ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, smí v obci řidič vozidla o celkové hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg zastavit a stát kolmo, popřípadě šikmo k okraji pozemní komunikace nebo zastavit v druhé řadě.

(3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.

Jednosměrka má jeden směr, tedy mezera pro jízdu ostatních aut 3 metry... Co je na mé odpovědi špatně, Milane?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.03.11 21:46
Předmět: RE (3x): Parkování - jednosměrka 
cocinko, velice se omlouvám, ale přehlédl jsem čárku (, ale), četl jsem Váš text takto:
"...dokonce po obou stranách musí být prostor pro průjezd aut min. 3 metry."
při opětovném čtení jsem jí viděl a již jsem správně přečetl a pochopil Váš text. Omlouvám se za moje špatné čtení, máte pravdu 3 metry. Musím číst pomaleji.

Datum: 17.03.11 13:19
Předmět: RE (4x): Parkování - jednosměrka 

V pořádku. Tu první odpověď jsem psala po paměti, ještě jak jsme se to učili v autoškole. Aspoň jsem se znovu podívala do zákona a osvěžila si to oficiálně :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:
"Parkování - jednosměrka" | Poradte.cz | 2

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

socialní sítě
RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů