Střední škola-Veterina

Od: Datum: 06.10.13 18:11 odpovědí: 20 změna: 23.11.13 21:27

Dobrý den,

Chtěla bych se vás zeptat na to,jestli mohu do Prahy na Veterinární školu,když nemám Gymnázium,ale pouze Základní školu?Já velmi miluji zvířata a chci se o ně starat.Už od malička chci být veterinářka,ale bojím se,že na to moje známky stačit nebudou :( Nejde mi hlavně Matika!Mám chvalitebné známky:) Ale matika mi nejde,potřebuju ji tu?:( Bojím se,že budu muset potřebovat Gymnázium a na to já nemám:( ,že ano?Nejde jít na Zdravotní lyceum a z toho potom postoupit až na veterinární kliniku?

Předem Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.13 18:14
Předmět: RE: Střední škola-Veterina 
V prijmacim rizeni se ze zakona nesmi vymezovat typ stredni skoly pouze pozadovany stupen vzdelani tj. Maturita. Takze klidne na veterinu lze jit z prumyslovky, ale musis zvladnout prijmacky
Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.10.13 21:11

Kaculo, pokud nemáš na gympl, tak nemáš ani na veterinu, ta je mnohem těžší.

Od: veterinarka
Datum: 06.10.13 21:42

Kočko,do Prahy na veterinu nemůžeš prostě jenom proto,že tu žádná není.Veterina je v Brně.

Datum: 07.10.13 07:42

Pokud nemáš na gymnásium, jak si můžeš myslet, že máš na VŠ veterinární? Základem je zvládnout SŠ, nejlépe gymnásium, nebo SŠ veterinární. Nevím, jak to je s Prahou, dobrá SŠ veterinární je v Hradci Králové. Kamarád ji studoval. Pokud bys ji zvládla a nešla dál na VŠ, bude z Tebe veterinární technik. Prostě taková zvířecí zdravotní sestřička, která bude pomáhat panu veterináři. Jaga.

Datum: 07.10.13 08:36

Uvědom si, že mít rád zvířátka nestačí. Často narazíš na nemocná zvířata a některá na tom budou až tak, že je bude třeba utratit.

Pokud nemáš na gymnázium, tak bych ani na VŠ nepomýšlela (ano, na VŠ se teď dostane každej i ten co tam nemá co dělat, ale na veterinární ne). Pokud máš jediný problém s matematikou, tak to můžeš zkusit a věnovat matematice víc sil, ale pak musíš jistě vědět, že chceš na VŠ, jinak z tebe nic nebude.

Důležité je také zvážit uplatatnění: http://www.poradte.cz/skola/8…u-na-vysokou-veterinarni.html

Od: kacula
Datum: 29.10.13 16:14
Předmět: RE (2x): Střední škola-Veterina 

Také že já je nemám pouze ráda.Od malička se snažím zvířatům neustále pomáhat :) Je to můj sen.

Zvládla bych je utratit,protože bych si řekla,že takhle to bude lepší..,že jim to pomůže a nebudou se trápit:) a bylo by to vše ok.

Já bych tu matematiku možná zvládala,kdybych neměla nejhorší učitelku,která vůbec nic nevysvětlí.Každý to od ní nechápe-.- Děkuji za odpovědi.

Datum: 29.10.13 17:11
Předmět: RE (3x): Střední škola-Veterina 

Na učitelku se nevymlouvej (ale chápu, že je to první na koho jde dobře hodit vinu). Nevyhovuje ti učitelka - zařiď si doučování, uč se samostudium. Možnosti jsou.

Od: dikipiky
Datum: 20.11.13 18:09
Chci se zeptat jake musim mit znamky na zakladni skole abych mohla na stredni skolu veterinarni.Dopredu dekuji za pozornost.Dekuji...

Datum: 20.11.13 19:22

Podívej se na podmínky přijímacího řízení na webu školy kam chceš jít.

Od: dikipiki
Datum: 21.11.13 15:54
Diky za radu,ale na tyznamky jsem se divala a tam to nikde neni, nevi to nekdo z vas prosim.dekuji dopredu...Dekuji..

Datum: 21.11.13 15:57
Předmět: RE (3x): Střední škola-Veterina 

Víš, ona to každá škola může mít klidně jinak, takže nejlépe napiš konkrétní školu.

A pokud to tam není a jsou tam podmínky přijetí, na známky se ohled nebere.

Datum: 22.11.13 13:00
Předmět: RE (4x): Střední škola-Veterina 
Ja jeste nevim kde chci jit chtela jsem jit do Hradce Kralove nebo do Kromerize,ale fakt nevim poradili by jste mi nejakou dobrou stredni skolu prosim?

Datum: 22.11.13 18:01
Předmět: RE (5x): Střední škola-Veterina 

Kroměříž: http://vetkm.cz/prijimaci-rizeni/ (zatím loňské podmínky)

Hradec (loňské): http://www.sosvet.cz/index.ph…?nav1=2&nav2=5&nav3=1&cont=19

Letošní podmínky budou napsané v lednu.

Datum: 23.11.13 16:19
Předmět: RE (6x): Střední škola-Veterina 
Jj diky ale porat nevim jake musim mit znamky aby jsem se tam dostala.pochpila jsem to dobre ze muzu mit znamky spatne a oni me tam vemou?

Datum: 23.11.13 18:28
Předmět: RE (7x): Střední škola-Veterina 
Co nejlepsi. Spocitas prumer a prevedes ma body.
Spocitej si o kolik bodu prijdes i pri jedne dvojce.

Datum: 23.11.13 19:41
Předmět: RE (8x): Střední škola-Veterina 
Prumer mam pocitat na vysvedceni?jedna jednicka jeden bod?na skolu sa beru vysvedceni od sedme tridy nebo az od osme?diky ze mi odepisujes..DIKY MOC

Datum: 23.11.13 20:17
Předmět: RE (9x): Střední škola-Veterina 

z jakých předmětů a jakých ročníků se počítají průměry, to je v těch podmínkách, co na ně byly odkazy, napsané, stejně tak je tam napsané třeba i to, za jaké předměty jsou body navíc. spočítat si podle toho průměr a body za známky by pro žáka, který pomýšlí na střední školu s maturitou, neměl být žádný problém *nevi*

Datum: 23.11.13 21:27
Předmět: RE (9x): Střední škola-Veterina 

Zapni hlavu, nauč se vyhledávat - pokud to nezvládáš - na veterinu a jakoukoliv střední školu s maturitou zapomeň.

Stačí umět vyhledávat a číst:

Kroměříž:

I. Hodnocení předchozího vzdělávání (85%)

1. Hodnocení uchazeče na vysvědčení z předchozího vzdělávání

Průměrný prospěch za 1. pololetní 8. ročníku, 2. pololetí 8. ročníku a 1. pololetní 9. ročníku z vybraných předmětů _ Český jazyk a literatura, cizí jazyk, Matematika, Fyzika, Chemie, Přírodopis, Dějepis, Zeměpis, Občanská výchova, Tělesná výchova.

Maximální zisk je 100 bodů při průměru z uvedených vysvědčení 1.00

Pody počítáš trojčlenkou

100 bodů... 1.0

x bodů,,,,,, tvuj průměr

A použiješ přímou úměru.

To je 85% bodů, tj, známky jsou celkem důležuté, že? Ale záleží na tom, jaké známky mají ostatní, nikde - na jakékoliv škole nenajdeš - bereme všechny co mají takévé nebo makové známky. 15% bodů je pak za přijímací zkoušky.

Podmínky se mohou lehce měnt, výtaně to však nebude.

To je to vážně tak těžké?

Datum: 20.11.13 20:15

A víš tom, že veterina není jen o malých zvířatech a že můžeš zkončit klidně u krav? Že i když nakrásně vystuduješ pouze SŠ nebudeš žádný veterinář ale jak píše Jaguš budeš jen "držet háky", že i přesto, že vystuduješ VŠ budeš jen v soukromé ordinaci pana doktora co má peníze dělat pomocné práce? SŠ veterinární není pouze v Brně, otevři katalog škol(má ho na ZŠ každý výchovný poradce), možná že ho najdeš i elektronický a hned víš kde všude škola je, co musíš splňovat a kolik na soukromé studium stojí. Nechci tě zrazovat ale veterina je dřina a není to mazlení se zvířátky. No a tu matematiku potřebovat budeš, jak jinak bys nadávkovala injekce, spočítala kolik čeho a na jak dlouho při narkoze...

Od: ranf
Datum: 21.11.13 10:05

Uplatnění je širší, nejenom " poskok veterináři" a jestli vás to fakt baví a z biologie máte pořát za 1, můžete pak na VŠ http://www.szstrebic.cz/page_obor_vet_prevence.asp

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů