Státní příslušnost - co napsat

Od: Datum: 09.10.08 16:55 odpovědí: 10 změna: 29.11.08 07:56

V dotazníku mám vypsat Státní příslušnost,ale všude píšou něco jiného,poradí někdo?Díky.

Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.08 17:06
Předmět: RE: Státní příslušnost - co napsat 

Podívejte se do svých dokladů - například do pasu...

Od: mil®
Datum: 09.10.08 17:20

ČR, například.

Od: axus®
Datum: 09.10.08 18:10

Statni prislusnost (obcanstvi) :CR nebo Ceska Republika

narodnost: ceska

pokud ste teda Ceska

interpunkci si jiz doplnte sama.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.10.08 18:19
Předmět: RE (2x): Státní příslušnost - co napsat 

No, může klidně jít o Čecha, který ale nemá naši příslušnost... ;)

Od: axus®
Datum: 09.10.08 18:58
Předmět: RE (3x): Státní příslušnost - co napsat 

Samozrejme. Proto jsdem uvedl i narodonost.
Do kolonky statni prislusnost se vzdy vyplnuje naqzev statu, jehoz obcanstvi obcan ma.
To znamena napr. CR, SR, USA, UK, ... Lze pouzit jak zkratku, tak ceky nazev.
Ohodnoceno: 2x

Od: veronika28*
Datum: 13.10.08 22:55

To je k jakému státu člověk přísluší - jednoduše řečeno. Takže v kolonce by mělo být Česká republika. Nebo ČR.

Datum: 16.10.08 10:24

mám dojem, že všude píšu CZ, zatím to prochází :-D

Od: lego®
Datum: 20.10.08 23:26

Ono je to asi jedno co tam napises, posledni dobou tam pisu taky furt neco jineho nez predtim (ten stat se furt prejmenovava).

Od: vera78*
Datum: 21.10.08 10:35

Jelikož jsem mněla dvě státní přislušností tak odpivídám že vždy záleží kde máte místo narození. Tj. pokud jste narození v České Republice tak ČR, Pokud v Německu tak DR atd. Národnost se píše podle rodičů. Jelikož jsem z míhané rodiny tak jsem si vybrala krerá se mi libila více. Jinak je to vpřipadě jaké zvyky mají v dáne narodností. Berese to podle otce nebo matky. Lidičky to je snad jasný ne.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.11.08 07:56

dovolím si doplnit k tomu pravidlu "místo narození"

já jsem se narodil v Čechách, po rozpadu Československa jsem si zvolil státní občanství SR, podle tehdejších pravidel ČR jsem přišel o st. občanství ČR, po protestu jsem čekal, ale dříve, než jsem se dočkal rozhodnutí se změnila legislatíva a přiznali mi i občanství ČR. občanku mám slovenskou, potvrzení o st. občanství ČR mám na papíře. můžu mít oba pasy. většinou žiju na Slovensku

a co se týká národnosti: citát z Wikipedie:

Národnost je příslušnost osoby k určitému národu, přičemž národ chápeme jako společenství, na jehož utváření mají největší vliv společné dějiny, společná kultura a společné území.Běžně se určuje podle státu nebo oblasti narození, kde se člověk narodil nebo prožil dětství, nebo podle původu předků. Národnost se může změnit průběhem procesu naturalizace.Obecně je možno říct, že význam pojmu národnost je složité definovat. Měnil se v průběhu dějin a je různý i zeměpisně.Podle definice použité při sčítání lidu 2001 se národností rozumí příslušnost k národu, národnostní nebo etnické menšině. Dále podle této definice není pro určení národnosti v České republice rozhodující mateřská řeč ani řeč, kterou člověk používá nebo lépe ovládá, ale jeho vlastní rozhodnutí. Je možné se hlásit k jedné i více národnostem, nebo také k žádné. (http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodnost)

v čase narození mých dětí se národnost určovala podle místa narození. Manželství je "míchané" , ale děti mají st. příslušnost SR.

lidičky, je to trochu jasnější?

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů