Grafický rozbor věty

Od: Datum: 30.03.11 17:47 odpovědí: 8 změna: 31.03.11 09:38

Pomozte prosím nevím si rady

Jirka se bude stěhovat s rodičy do nového bytu

Letadlo je rychlí a moderní prostředek dopravy

prosím pomozte je to ůkol na zejtra

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.11 17:58
Předmět: RE: Grafický rozbor věty 

Pomohl bych ti ale nevím co s tím mám dělat (rozvinout do souvětí vyznačit skladebné dvojice)?.

Ale v první řadě zkus opravit hrubky (nápověda, jsou tam 2 a v každé větě jedna)

Ohodnoceno: 0x

Od: jindra1
Datum: 30.03.11 18:03
Předmět: RE (2x): Grafický rozbor věty 

v druhý rychlí-rychlý a v první po č má bejz i a ne y

je to pomět a přísudek a příslovečné určení

pomozte prosím

Datum: 30.03.11 18:00

Takhle to máte v učebnici? Po "č" ypsilon a "rychlí"?

Od: jindra1
Datum: 30.03.11 18:32

Prosím pomozte mi já to musim mít JInak mě úče seseká! prosím pomozte mi

Datum: 30.03.11 18:49
Předmět: RE (2x): Grafický rozbor věty 

Kdyz mi napises, co mam hledat a delat, tak to rada udelam. Ale ty pises nesmysly... co tedy mame udelat? Urcit ten podmet a prisudek nebo co? Pis cele vety a ne nejake nelogicke zkratky. A nemas doma rodice?

Datum: 30.03.11 19:08

1) Věta

Jirka -pods.jméno, se bude stěhovat- zájeno ( spřežka?) s- předložka, rodiči- pod. jméno, do- předložka, nového- přídavné jméno

2) věta

letadlo- pod.jméno, je- sloveso, rychlý-přídavné jméno, a- spojka, moderní- přídavné jméno,prostředek -pod. jm. dopravy- příslovce?

Datum: 30.03.11 19:13

dám ti sem jeden odkaz na internetovou stránku... http://www.adam.websnadno.cz/…ety-jednoduche-vetcleny-.html

tady máš polopatisticky, co to je věta, základní větné členy, v dalších záložkách i rozvíjející větné členy, grafické znázornění. dále ve sloupci vlevo máš i vyjmenovaná slova, hodně okolo přídavných jmen, podstatných jmen, větních druhů...

já už jsem ze školy moc a moc let, toto jsme brali tak před 50. lety, takže ti děkuji,

abych ti pomohl, našel jsem toto, pomůže to i mně osvěžit si zapomenuté... myslím, že v budoucnosti to bude pro tebe pomoc, když si to budeš stále moci otevřít... nezapomeň si to dát do oblíbených položek, pokud ti to pomůže...

Ohodnoceno: 3x

Od: buss®
Datum: 31.03.11 09:38

Pokud ti to někdo udělá, tak je to pro tebe na NIC. Nepochopíš to. Ve škole nečum z okna, nehraj si a poslouchej, otevřít učebnici, když nevím, zeptám se učitele, je za to placen.
Přepokládám, že máš internet, tak si zadej do vyhledávače grafický rozbor věty a máš to, než žádat, aby to někdo vyřešil za tebe. Na seznamu vyskočí jako třetí o tom krááásné pojednání.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů