Omrzlá přísada rajčat

Od: Datum: 18.05.12 09:07 odpovědí: 4 změna: 20.05.12 13:55

lze nějak zachránit přísadu rajčat, která je vysázená na záhonu a teploměr ukazovat 0 stupňů. Některé mají jinak zelené vršky. - Omrzly. Vtáhne se to třeba jako u tulipánu? Pomůže polít rostliny vodou? Díky za rady

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 18.05.12 09:19
Předmět: RE: Omrzlá přísada rajčat 
Můžete to zkusit,ostatně,za to nic nedáte,ale mně se to stalo loni,a to i s okurkami,a vše šlo takříkajíce do háje.Musela jsem koupit nové,a začít tzv.od piky.Je to nemilé,ale vzhledem k tomu,jaké je roční období,nemusíme se bát,že se úrody nedočkáme
doplněno 18.05.12 09:24: Letos je mám zatím v malých květináčích,a večer,šup s nimi na chodbu
doplněno 18.05.12 09:24: Letos je mám zatím v malých květináčích,a večer,šup s nimi na chodbu
doplněno 18.05.12 09:25: Letos je mám zatím v malých květináčích,a večer,šup s nimi na chodbu
doplněno 18.05.12 09:25: Letos je mám zatím v malých květináčích,a večer,šup s nimi na chodbu
doplněno 18.05.12 13:33:

Omlouvám se za X té doplnění,toto dělá prosím pěkně mobil:D

Ohodnoceno: 0x

Od: viky®
Datum: 18.05.12 09:48

Dobrý den. Rajčátka můžete polít vodou, můžete ostříhat omrzliny a uvidíte, zda je rostlinka živá, nebo z ní teče voda. Na teplotu se musíte dívat v místě, kde jsou rajčata, okurky apod. Také jsme na teploměru měli 0, ale u země jsou -2. Jsou pruhy, kudy jde mráz. Večer, před mrazem, je dobré vše zalévat.Rajčata co měla na sobě textilní folii, všechna venku přežila.

Datum: 18.05.12 09:49

Pokud je mráz úplně nespálil, ale jen nachladly, tak se vzpamatují, jen jim to bude déle trvat. Možná bych koupile novou přísadu. Já jsem se letos vyjímečně nesplašila se sázením, mám rajčata stále v kelímcích pod střechou a jsem tomu moc ráda, ti "zmrzlí" prostě přijdou každý rok spolehlivě.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.05.12 13:55
Předmět: RE (2x): Omrzlá přísada rajčat 

Dávám hlas Limetce.Mám zkušenost,že zmrzlé sazenice rajčat,nebo okurek či dokonce dýně je lépe vykopat a vyhodit a vysadit nové.Ty zmrzlé,nebo jen vystavené teplotám do 2 st,se zastaví a 14 dní se nehnou.Proto svoje sazeničky mám doma a přes den jdou na balkon.Rajčata se vyplatí vysadit až v druhé půlce května a ještě během noci do krytu.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů