Cibulky tulipánů z Holandska

Od: Datum: 14.05.12 19:34 odpovědí: 10 změna: 12.05.14 14:01

Dobrý podvečer, milí poradci. Mám na vás jeden dotaz. Dnes jsem dostala balíček s cibulkami modrých tulipánů dovezených z Holandska. Mám z nich velkou radost a na dárci mi moc záleží. Tím pádem mi záleží i na tom, aby se s nimi nic nestalo a aby pokud možno v příští sezóně vykvetly. Cibulky jsou krásné, vypadají zdravě, jsou narašené a uložené v perforovaném sáčku (foto přikládám). Jen nevím, jestli je mám nechat v tomto balení až do srpna, kdy se cibuloviny normálně vysazují, nebo je mám skladovat jiným způsobem a nebo je mám vysadit na záhon už teď. Prosím, jestli někdo máte s takovými cibulkami a jejich pěstováním zkušenosti, poraďte jak na to *nevi* Zatím díky ...

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.12 19:59
Předmět: RE: Cibulky tulipánů z Holandska 

I když je biologická doba pro sadbu tulipánů pryč,už bych s nimi do země nepospíchal.Ulož je do chladného sklepa nejlépe do rašeliny a počkej do září.Pak je vysaď na připravený záhon,vyhnojený kompostem.Na jaře už by snad měly vykvést.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: kato®
Datum: 14.05.12 20:37

Já bych je vysadil už teď.;)Rozhodně je nenechávejte v sáčku.To se můžou vysušit.

Od: viky®
Datum: 14.05.12 21:03

Dobrý den. Když se podíváte na cibulky, jak jsou již nyní narašené, vykukují ven základy listů, nebylo by dobré je vyndávat a nechat zaschnout do podzimu, kdy se budou sázet. Takto malé cibulky vám na další rok nepokvetou. Domnívám se, že cibulka by se vyschnutím, vysílila. Udělejte si místo, ne tam, kde byly Narcisy, nebo nějaké cibuloviny, protože se množí a přenášejí nemoci. Nasázejte cibulky do země, 10 cm pod povrch, nechte cibulky, až vyženou listy a z nich si berou živiny a zesílí. Až listy zežloutnou, nechte je ještě nějaký čas v zemi a pak je teprve vyndejte. Cibulky budou silnější. Necháte je oschnout. Před nasazením je dáte do papírového sáčku a na týden je dáte do dveří ledničky, tím jim uděláte klidové období. Pak se mohou nasázet do země, aby na další rok kvetly. Hnojíte jen hnojivem na cibuloviny a česnek, ničím jiným. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.05.12 21:30
Předmět: RE (2x): Cibulky tulipánů z Holandska 

Pokud o ně nechcete přijít, tak okamžitě nasázet.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.05.12 09:45

Ano, nasaďte je už teď, příroda si s tím poradí nejlépe. A nevidím důvod, proč by vám příští rok neměly kvést - jsou to pěkné cibule a vypadají zdravě.

doplněno 15.05.12 09:47:

Hloubku sázení zvolte podle instrukcí na sáčku, je to podle velikosti cibulí a ta se z fotky tak snadno nepozná, obecně menší cibulky (krokusy, atd.) se sází mělčeji, velké cibule hlouběji, měla by nad nimi být vrstva půdy cca velikosti cibule.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.05.12 14:54

I když normálně s Limetkou souhlasím,tak tu nemohu.Skutečně vysadit je teď,znamená porušit"biologické hodiny"rostliny.Vegetační doba se pak o hodně posune a tulipány ti půjdou do květu v listopadu.Co pak s nimi?Jen vyhodit.

Proto znovu doporučuji počkat,dva měsíce cibule určitě vydrží v chladném sklepě a v září se mohou vysadit,aby do prosince zakořenily.

JABRAKA

Od: poiu®
Datum: 17.05.12 15:32
Předmět: RE (3x): Cibulky tulipánů z Holandska 

Před lety mamka přivezla v květnu tulipány z Holandska, krásné cibule. Dali jsme je do země a na jaře už ani nevyrašily. :(

Takže také bych raději se sázením počkal do září.

Datum: 17.05.12 16:41

Já bych tři dala do květináče, čtyři do země a zbytek do sklepa. Ale chodila bych je kontrolovat. *sok*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.05.12 14:11

Dobrý nápad,babko,

Ale před sazením do květináče bych je dal do ledničky,aby se jarovizovaly a pak rychle zakoření.Cibule chtějí před květem zimu!

JABRAKA

Od: tulipanky
Datum: 12.05.14 14:01

Dobrý den, řeším to samé dilema, jaké máte v otázce. Mám narašené cibulky tulipánů z Holandska a nevím, zda zasadit nebo uskladnit. Můžete mi napsat, jak to dopadlo u Vás? Zasadila jste a vykvetly ještě ten rok nebo jste je uskladnila? Díky za odpověď. Liba

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů