Poradna

Proč mi u amarilis raší jen listy ne květ?

Od: Datum: 15.01.12 16:42 odpovědí: 13 změna: 28.01.12 12:00

Co dělám špatně, zasadila jsem na podzim Amarilis a raší jen samé listy,

co mám dělat aby nasadil stvol s květy? zdenka

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.12 17:33
Předmět: RE: Proč mi u amarilis raší jen listy ne květ? 

Amarilis má přes zimu období vegetačního klidu. Čili měl teď někde v chladnu spát až tak do února. Pak ho dát na teplo a pomalu zvyšovat zálivku. Pak začnou rašit listy a jeden či dva stvoly s květy.

Více zde:

http://www.amarylis.estranky.…ky/pestovani_hippeastrum.html

Ohodnoceno: 1x

Od: zdenka2
Datum: 16.01.12 09:19
Předmět: RE (2x): Proč mi u amarilis raší jen listy ne květ? 

Díky za odpověď, to jsem udělala, ale bohužel ve sklepě paneláku je moc teplo. Takže když začal na vánoce rašit,tak jsem ho přendala do mezipatra balkonu a začala zalévat. Obrovskou rychlostí začaly růst listy, ale žádný stvol s květem.Těd sousedka radí zastříhnout listy, Co dělat?

Datum: 15.01.12 18:16

Zdeničko,Pokud vloni amarilis kvetl,je cibule dost vyčerpaná.Musí se nechat po odkvětu zesílit,nechat co nejdéle vegetovat,hnojit a zalévat.Pak nechat zatáhnout a odpočinout ve sklepě.Když už začal růst,nechám vyrůst listy a opět hnojit a zalévat,aby cibule vyrostla.Jen tak má jistotu kvetení.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: zdenka2
Datum: 16.01.12 14:29

To jsem udělala,ve sklepě je však teplo,tak začaly rašit listy. Asi letos žádné kvetení nebude,zato budu mít sposty listů.

Co nadělám. Příroda je letos zblázněná kolegyně má na zahrádce krásný sněženky a pučící tulipány.pa hezký den Z

Od: hla
Datum: 15.01.12 18:24

ja ji vždy na podzim vyndám po odkvětu z květináče očistím ji od "omladků"(malé cibulky) a zasadím ji do nové hlíny a jen o málo většího květináče než byla před tím,ale zasadím ji jen tak do jedné třetiny výšky její cibule,tak aby byla jakoby nad hlínou.Dostala jsem ji jako maličkou cibulku a dnes už je jak menší pomeranč.znovu v této době má dva listy a třicet cm vysoký stvol a na něm poupata.

Datum: 18.01.12 10:51

Moje kytky odjely z paneláku k babičce na chalupu kde v zimě bývá 16C a i méně, mě amarilis a clivie nikdy nekvetly a tam kvetou jako bláznivé, babi je zaleje občas, hnojivo to neznají vůbec. Vše co mi v paneláku nešlo, tam je krásné.

Od: zdenka*
Datum: 18.01.12 13:32

díky za radu, jdu hledat babičku:) zdenka

Od: viky®
Datum: 20.01.12 00:22

Amarylis i když vyrazí listy, nechce zalévat. Je to jen cibule, která se probudila k životu, nechte ji na sucho, až se objeví květ, pak teprve jí jen roste, nezalévat. Květ bude silný a nebude utíkat nahoru a vytahovat. Cibulky přes zimu, jsem léta dávala v paneláku do krabice s polystyrenu. Všechny cibule vydržely. Nyní bych nezalévala, jen jí dejte někam, kde je chladno a nechte jí co bude dělat. Zatím má vegetační klid. Zde je vše podrobně vysvětleno. Z netu: http://www.amarylis.estranky.…ky/pestovani_hippeastrum.html

Ohodnoceno: 2x

Od: zdenka*
Datum: 20.01.12 13:05

Díky za radu, omezím tedy zálivku a vyčkám, co bude dál zdenka

Datum: 20.01.12 19:50

Dobrý den, co napsat. Mrkněte se na mojí odpověď v téměř shodném dotazu. Na Vaší otázku co děláte špatně, odpovím : zimujete cibuli v teple a neuvěřitelně zaléváte. Jestliže máte ledničku, chladničku, tak můžete cibuli mít v chladničce, v šuplíku, jak se dává třeba ovoce.

Ohodnoceno: 2x

Od: venda1111
Datum: 27.01.12 22:51

Mám letos úplně ten stejný problém. Minulý rok byla moje cibulka Amarilisu narašená, tak jsem jí taky zasadila do půky, prostě vše jak má být a v loni právě jako první mi vyhnaly hned květy, byly celkem 4 velké a krásné na jednom stvolu a pak hned vyrazil druhý stonek zase s květy (tentokrát už byly tři). No, a pak nakonec mi vyrazili listy. Po sezoně jsem je postupně přestala zalévat a jak žloutly,tak pak začaly usychat ,tak jsem je naráz ustřihla. Cibuli jsem sklidila a letos jí mám zase napůl v zemi, přesně jako loni, akorát mi v prosinci začala rašit a hned jako první se mi objevili listy. Těd už jsou listy dlouhé a já stále čekám, ale květ nikde. jak to udělat,aby znova kvetla jako v loni?!...

Datum: 28.01.12 11:11

v jaké teplotě jste zimovala cibuli? jestliže jste zimovala v přílišném teple, tj. nad 10 C tak s tím neuděláte nic, je to prostě příroda a pokud nezachováme určité podmínky, tak se nám cibule nebudou chovat podle našeho přání.

Od: venda1111
Datum: 28.01.12 12:00
Předmět: RE (3x): Proč mi u amarilis raší jen listy ne květ? 

Zimovala jsem jí doma ve spíži, kde je teplota tak 8 stupnů. Když jsem jí ale koupila, už byla trošku narašená, tak jsem jí nechala v krabici a měla ji schovanou doma. myslím, že v pokoji, nebo v ložnici, kde je ale samozřejmě vyšší teplota, než ve špajzu. Mám takovej pocit, jestli už se trochu kvetením nevyčerpala. Minulý rok takové veliké nádherné květy a letos nic.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

socialní sítě
RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů