Jak usušit karafiát?

Od: Datum: 28.12.11 12:42 odpovědí: 4 změna: 28.12.11 19:10

Dobrý den,

ráda bych se zeptala,jestli jdou sušit karafiáty a zda po usušení nezmění barvu nebo tvar.Dostala jsem jich pár a má pro mě velkou cenu na to, abych ho vyhodila.Je už na půlce cesty tak prosím o rychlé odpovědi...případně napište i vaše zkušenosti s tímto sušením karafiátů.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.11 12:58
Předmět: RE: Jak usušit karafiát? 

Nejlépe svázat a pověsit na garnýž nad topení. Ale v noci. Ve dne světlo a sluníčko zruší barvu.*jasne*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.12.11 15:13

Hmm, usušit karafiáty se mi nikdy nepovedlo *nevi* Ale možná to jde, pochybuji, že bych na to šla nějak extra sofistikovaně. Co si ho zkusit vylisovat? ;) A co zabere zaručeně: nechat se s kytkou vyfotit :-D

Datum: 28.12.11 15:19

Sušila jsem svatební kytku za karafiátů. Docela se to povedlo, ale trošičku změnily barvu. Ostatně, to snad každé kvítko po usušení změní trochu barvu, ne? Sušila jsem už i růže a taky ta žlutá nezůstala úplně sytě žlutou...

Datum: 28.12.11 19:10

Slyšela jsem, že se dobře květiny suší silikagelem - a to i ty s jemnými lístečky, třeba pivoňky. Proč by tedy nešly usušit karafiáty? Zkusila jsem dát do vyhledavače "silikagel květiny" a ejhle! Je tam hodně článků o různých způsobech sušení květin (nejen silikagelem) a jsou tam i vyjmenované i způsoby, které konkrétní květině nejvíce vyhovují (např. http://kvetinarstvi-anicka.webnode.cz/news/suseni-kvetin/ ). Přeji hodně štěstí a trpělivosti!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů