Pěstování zeleniny ve skleníku nejde

Od: Datum: 01.04.11 12:56 odpovědí: 13 změna: 03.04.11 14:19

Potřebuji poradit se skleníkem. Máme ho postavený už 30 let. Má 18 m2. První roky jsme měli plno okurek i rajčat, že jsme nevěděli co s tím. Časem se přestalo dařit, tak jsme vyměnili zeminu/byla opravdu kvalitní/, ale nic se nestalo. Hadovky vyrostou zakrněné a na rajčatech se objevují rohovité plošky. Přestali jsme je sázet. Loni jsme tam dali jenom papriky. Byly krásné, ale zase je napadly asi molice. Stříkala jsem je, ale nebylo to nic platné děkuji za radu

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.11 21:49
Předmět: RE: Pěstování zeleniny ve skleníku nejde 

Dobry den.rohovite plosky-myslite podelne jakoby jizvy,rajce vypada jako zdrhovadlo?okurky zakrnele,jako ze vyroste slaba casta pak bambule?

doplněno 01.04.11 22:16:

opravuji slovo casta-cast a

doplněno 02.04.11 11:32:

Jeste dodavam otazku,problem je jen na plodech,nebo i listech zaroven?nemyslim na konci ,to odejde vse,ale zarob´ven s temi plody?

Ohodnoceno: 0x

Od: zuzin*
Datum: 02.04.11 14:39
Předmět: RE (2x): Pěstování zeleniny ve skleníku nejde 

Problém je jenom na plodech. Ty plošky jsou rohovité kulatého tvaru. Okurky přesně tak, jak byly Vámi popsány

Datum: 02.04.11 22:41
Předmět: RE (3x): Pěstování zeleniny ve skleníku nejde 

Tak kdyz je to jen na plodech,sazela bych na to,ze je to bud spatnym opylenim,nedostatek samcich kvetu.Nebo pokud dojde k opyleni partenokarpickych odrud okurek,vytvori se v nicích semena a to predevsim na kvetnich koncich.nasledkem toho plody v techto mistech ztloustnou ,palickovite plody.Nebo spatna teplota ma take vliv,bud chlad,vlhko ,nebo prilisne teplo je problem s opylenim.pestujete hybridni-F,nebo jine?to same u rajcat nesnasi vysoke teploty v dobe kvetu,nad 30stupnu uz je spatne-zasychani blizen.Chladne pocasi vlhko,muze zpusobit spatne opyleni,hrudkovitosti pylu ,hrudkovitosti pylu . Jeste se zeptam a to mate na vsech plodech a nebo jen nekterych?jJinak bych se zabyvala slozenim pudy.ja jen vim,ze okurky nesnasi chlor byva v draselnych hnojivech. ;

Datum: 03.04.11 13:03
Předmět: RE (4x): Pěstování zeleniny ve skleníku nejde 

Ty zrohovatělé plošky jsou jenom na některých rajčatech.Rajčata pěstuji hybridní, hadovky kupuju. Ale máte pravdu s tou teplotou. Bude to asi tím, protože jsme tam kolikrát měli teplotu i 40 stupňů i když jsme větrali. Budeme to muset nějak řešit. Já to mužovi stále říkám, že to dělá velká teplota, ale on má svoji hlavu.

Datum: 03.04.11 13:21
Předmět: RE (5x): Pěstování zeleniny ve skleníku nejde 

no jo,tak to nejspis bude dat teplomer,nesmiprekrocitr 30stupnu,ani u paprik v dobe kvetu.vetrat,zastinit sklenik rohozemy,nebo natrit,nechat otevrene i dvere za poledne.rajcata jsou sice samosprasne,ael pri takovych teplotach vam pozaschnou blizny a je to.Pokud sazite i hybridni okurky,cetla jsem ze se stejne doporucuji prisadit normalni asi 10-20 procent.

Datum: 03.04.11 13:30
Předmět: RE (6x): Pěstování zeleniny ve skleníku nejde 

S tím zastíněním je to pravda. I když jsme větrali co to šlo tak to nepomohlo. Vyzkoušíme, díky

Datum: 01.04.11 22:09

Tak na dálku lze těžko radit.Ale řekl bych,že bude nevhodné složení půdy.Není ještě řečeno při nové zemině,že je vhodná pro rajčata a okurky.

JABRAKA

Datum: 02.04.11 14:36

Tak to by se asi musel dát udělat rozbor půdy, nebo všechnu zeminu znovu vyměnit a to je hrozná práce

Datum: 02.04.11 19:21

Molice ve skleníku, tak to je hotové neštěstí. Pokud jste vloni měli pěkné papriky, tak to se zeminou nebude tak zlé. Já bych zkusila na podzim zarýt hnůj, použila dýmovnice na vykouření skleníku proti škůdcům a posypala zeminu dusíkatým vápnem.

Datum: 03.04.11 13:10

To co popisujete všechno děláme. Dostala jsem odpověď a já si to také myslím, že to bude teplotou. S těmi molicemi je to horší, já tedy přesně nevím co to je, jestli molice nebo mšice, ale ono je to asi jedno. Měli jsme tam lepivé destičky a to také nepomohlo. Nechce se mi do toho prát kvanta chemie, tak nevím.

Datum: 03.04.11 13:38

Molice je malý asi milimetrový bílý motýlek, nejradějí má rajčata. Když zahybete rostlinou vyletí jich hejno. Larvy ssají listy a vydělují lepkavou šťávu. Napadené listy jsou šedočerné, lepí se na ně prach. Když zlikvidují rajčata jdou dál na vše co má listí.

Mšice je šedozelená malá muška, která nanese kolonie larev, které ssají lístky a taktéž vydělují šťávu, kterou mají rádi mravenci. Je sladká.

Okurky má nejradějí sviluška chmelová, jejihž larvy taktéž ssají šťávu z listí. Napadení svíluškou se pozná, když je list po obvodu omotán pavučinkou.

Všechny týto potvory jsou již z velké části imunní vůčí postřikům, proto je třeba je měnit. Nabízená biologická ochrana (vosičky, hlistice) nemají válný účinek. Taktéž vykuřování, tabák atd.je k ničemu. Pomůže jen chemie nebo plamenomet.

Datum: 03.04.11 13:42

Take nemam rada chemii,ale pokud to jsou molice,musio se likvidovat v prvopocatku,nekdy i pomuze nechat prez zimu vymrznout sklenik.cetla jsem ze existuje nejaka vosicka-encarsia formosa a ta na mladych molicich parazituje.No jo,napisou,ale kde ji asi tak sehnat.zadejte si na netu-molice skudci a tam se to doctete.omlouvam se,ale neumim to preposlat sem.No jinak jestli toopravdu bude nejakym vlivem,jako teplo,tak to je mi tedy lito co jste si dali prace s tou zeminou.preji,aby se to hlavne vyresilo.

Datum: 03.04.11 14:19
Předmět: RE (4x): Pěstování zeleniny ve skleníku nejde 

Na ty parazity mrknu a už běžím něco dělat nebo mě dědeček vynadá. Bude mu sedmdesát, počítač ho minul, tak si myslí, že je lepší něco dělat na zahradě než hledat v počítači zdravím

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů