Poradna

Sloní noha - suché konečky,zalévání,otáčení?

Od: Datum: 16.03.11 02:17 odpovědí: 10 změna: 17.03.11 09:45

Dobrý den, mám 3 dotazy: 1. suché konečky listů jsou u sloní nohy normální nebo musím něco změnit? 2. jak zalévat - přímo do hliny nebo do misky? 3. na straně, která je blíž ke světlu a je od zdi jsou listy podstatně delší. Neuškodí to sloní noze, když ju pootočím? Předem díky za odpověď aspoň na něco. Iveta

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.11 04:22
Předmět: RE: Sloní noha - suché konečky,zalévání,otáčení? 

Zalévám většinou do misky, listy usychají od konečků postupně až ke kmeni a odumírají tak stářím a otáčím ji běžně a mepozoruji problémy.Poslední 3-4 roky ji stěhuji po zmrzlých ven do polostínu a docela se jí to asi líbí.

Ohodnoceno: 0x

Od: hebli
Datum: 16.03.11 23:31
Předmět: RE (2x): Sloní noha - suché konečky,zalévání,otáčení? 

Díky za odpověď, mějte se, Iveta.

Datum: 16.03.11 09:11

Zalévám ji do zeminy, ale tak jednou za týden a jen trochu, nemá ráda přelití. Ty konečky, to je u ní normální věc, já to někdy ostřihávám, jen ty suché kousky. Otáčím ji pravidelně, mám ji v rohu v obýváku, kde je trochu méně světla, ale nevadí jí to, ikdyž na světle se jí daří lépe. Občas ji střihám, když potřebuju zeleň do vázání kytičky. Myslím, že jí to i svědčí. A hnojím tekutým hnojivem na pokojové květiny. občas ji osprchuji a postříkám leskem na listy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.03.11 23:50

Když ju zaleju do zeminy, tak tam voda chvilku stojí. Je to správné? Nolinu jsem totiž od pořízení v Ikei nepřesazovala (skoro rok). A když ji střiháte, tak jakým způsobem? Díky.

Datum: 16.03.11 11:27

sloni noha,je sukulent.V zime skoro nezalevat,jen tak 1 za 3-4tydny zvlhcit substrat.v lete zalivka mirne.Letneni ano,ale zajistit,aby na ni neprselo.prime slunce ne,jen rozptylene svetlo.Listy,pokud zasychaji jen na konci,je normalni,muzete nevzhledne zastrihnout,ale ne uplne na hranici ziveho,nechat prouzek.mate v kvetinaci dostatecnou drenaz?Nevim jak mate rostlinu starou,ale ze zacatku se presazuje kazdy rok a kvetinac jen o par milimetru vetsi.Hnojeni od kvetna do rijna a dost,Zda tocit s rostlinou,notreba tocit kazdy den o kousek a porad dokola.myslim ze to nevadi.

Datum: 17.03.11 00:48

Sloní nohu jsem zatím nepřesazovala. Pořídili jsme ji přibližně před rokem v Ikei. Obvod nejsilnější části kmínku je 37cm, výška kmínku (od zeminy - tedy bez květináče - po začátek vyrůstajích lístků) taky 37cm. Jak by mohla být asi stará? Díky.

Od: kolovratek
Datum: 16.03.11 18:34

Dobrý den, mám sloní nohu asi 3 roky - je dobrá v tom, že je to nenáročná květina. Zalévat by se měla opravdu málo ,stačí klidně 1x za měsíc (v tomto období) a já tedy zalévám do misky, kde mám dole takové ty malé kamínky, které nasají vodu a poté si ještě z nich rostlina může vycucat co potřebuje. Důležité určitě je často rosit listy. Pokud by byla rostlina přelitá, tak kmen změkne a shnije. Ty konečky listů usychají, mohou se odstřihnout, ale...lze zastřihnout pouze tak, aby milimetr zbyl suchého listu, pokud střihnete do zeleného, tak bude lupen dále žloutnout. Takhle se to ostříhá a kytka vypadá zase dobře. Údajně by se spíš mělo zalévat do misky, ale když to prolijete shora, tak se taky nic nestane, hlavně nesmí zůstat stát květináč ve vodě. S tím světlem si myslím, že můžete klidně časem květinu pootočit -to se nic nestane. Hlavně to nemějte u topení, je potřeba to mít na světle. A ještě přihnojovat a to hlavně v letním období.

Bára

Datum: 17.03.11 00:56

Chápu to teda dobře, že když se suchý konec listu odstřihne, tak list přestane usychat?

Datum: 17.03.11 09:06
Předmět: RE (3x): Sloní noha - suché konečky,zalévání,otáčení? 

Odstranite jen co je nezvhledne a zas az uschne dal zkratite.Neni to opatreni,aby prestal usychat,je to u rostliny normal.obcaste roste a zpomalite prubeh.

Datum: 17.03.11 09:45

Také konečky zastřihuju (šikmo, aby to vypadalo jako přirozený konec listu), aby je nehyzdilo to suché. Ale po čase se tam zase objeví. Asi ty podmínky v našich bytech nejsou úplně ideální *nevi*.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

socialní sítě
RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů