Jak nastavit wifi u wifi routeru

Od: Datum: 27.02.09 19:20 odpovědí: 28 změna: 25.03.09 23:13

Zdravím, můžete mi prosím někdo pomoct s nastavením wifiny? Koupil jsem wifi router D-Link DIR-615. Připojení s PC je v pořádku přes LAN, ale zprovoznit wifi mi nejde. Pokoušel jsem připojit notebook k wifi, ale podařilo se mi pouze najít mou vytvořenou wifi síť, ale nedaří se mi na ni připojit. Nevím co už bych kde nastavil, na stránce wifi routeru jsem zadal vše podle návodu, prošel hromadu diskusí o nastavení, ale prostě ten router nechce přiřadit IP adresu noťasu přes wifi připojení. Předem díky. Dejv

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.09 23:46
Předmět: RE: Jak nastavit wifi u wifi routeru 

Hod sem, nebo nekam jinam obrazek s nastavenim wifi, doplnime to spolecne

Od: dejv666*
Datum: 28.02.09 20:44
Předmět: RE (2x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

tady je nastavení wifi

Datum: 28.02.09 20:50
Předmět: RE (3x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

*cteni*

doplněno 28.02.09 20:58:

http://www.uloz.cz/show/file/98691-wifi.bmp

doplněno 28.02.09 21:09:

tady je odkaz na obrázek nastavení wifi. Tak mě napadá jestli není nutný ještě informovat poskytovatele kabelovýho připojení, že chci napojit pod jednu IP adresu další komply. A ještě jedna věc, je možné mít viditelné soubory připojeného počítače PC v notebooku (sdílení dat).

Datum: 28.02.09 21:37
Předmět: RE (4x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

komply? Co to je?

Nicméně ty přeci nenapojuješ pod jednu ip adresu další počítače- ty budeš mít stále ip adresu od poskytovatele a to bude mít router- WAN strana, další pc budou připojené na LAN a WLAN (wifi síť). Poskytování netu by bylo nelegální, ale ty si to přeci rozvádíš jen po počítačích doma ne?

Ano soubory vidět můžeš, stačí je nasdílet a povolit ve firewallu pokud máš, inspiruj se tady: http://jnp.zive.cz/Clanky/Nas…s-XP/sc-3-a-6110/default.aspx

Obrázek neni vidět- nejde odkaz

Datum: 01.03.09 12:52
Předmět: RE (5x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

kompl = počítač *frajer*

odkaz mi funguje. Dej stáhnout soubor (na konci stránky). Zkus to aspoň třikrát zopakovat. Napoprvé se to cukalo, ale nakonec se obrázek objevil. Kdyby to nešlo tak mi dej vědět kam to chceš uložit.

Jj bude to rozvedeno doma po počítačích. Jenom mi není jasný proč se ta wifina nechce chytnout. V podrobnostech jde vidět jenom MAC adresa, ale u IP adresy jsou jenom nuly.

Datum: 02.03.09 18:57
Předmět: RE (6x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

nevím jestli ti ten odkaz funguje tak ti to sem přepíšu ať se někam pohneme:

Wireless setup:

Wi-Fi Protected Setup: enable

Current PIN : hromada čísel

Wi-Fi Protected Status : Enabled / Not Configured

Wireless Network Settings:

Enable Wireless: yes

Wireless Network Name : dlink

Enable Auto Channel Selection : yes

Transmission Rate : best (Mbit/s)

WMM Enable : yes (Wireless QoS)

Enable Hidden Wireless : no (Also called the SSID Broadcast)

Wireless Security Mode:

Security Mode : enable WPA2 only

WPA2 Only:

Cipher Type : both

PSK / EAP : PSK

Network Key : moje heslo

Advanced Wireless settings:

Transmit Power : 100%

Beacon interval : 100 msec

RTS Threshold : 2346

Fragmentation : 2346

DTIM interval : 1

Preamble Type : short preamble

CTS Mode : auto

Wireless Mode : 802.11 mixed (n/g/b)

Band Width : 20/40 MHz

Short Guard Interval : yes

Toť vše z nastavení routeru. Přidávám ještě pár upřesnění, aby bylo snadnější určit příčinu nepřidělování IP adresy u wifi:

fitl mac adres není zapnut

IP adresa je nastavena správně - natvrdo v nastavení routeru, jinak PC a notebook mají nastaveno přidělování IP adresy přes DHPC automaticky.

Datum: 02.03.09 19:43
Předmět: RE (7x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

zkoušel jsem ještě jednou připojit notebook přes wifi, ale bez úspěchu. V síťových připojeních, složka podpora jsem dal opravit a vyhodilo mi to Address type: Automatic Private Address; IP address: 169.254.85.142; Submask: 255.255.0.0

Datum: 02.03.09 20:02
Předmět: RE (8x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

ted jsem zkusil nastavit statickou IP adresu (konečné číslo jsem dal .101; .100 má PC) do netebooku tak se to připojilo, ALE zase mi nejedou internetové stránky *zed*

Datum: 02.03.09 20:52
Předmět: RE (9x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

Net ti nejde páč tam asi nemáš doplněnou bránu a dns- oboje musí být ip routeru.

Tu wifi zkus s dhcp nastavením nejdřív bez hesla...filtr MAC adres někde zapnutý neni?

Datum: 02.03.09 21:01
Předmět: RE (10x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

bránu i DNS tam mám nastavenou a je stejná u obou. MAC filtr se nastavuje jenom u routeru ne? A tam je vypnutý.

Datum: 02.03.09 21:06
Předmět: RE (11x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

jj na routeru se nastavuje MAC fiter.

hele vlez na notebooku do příkazového řádku a napiš ipconfi /all a hoď sem obrázek co tam je ohledně ip adres.

zkus to bez šifrování

Datum: 02.03.09 21:17
Předmět: RE (12x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

tady to je

doplněno 02.03.09 21:19:

kam to chceš uložit...tady to vkládání nefunguje

doplněno 02.03.09 21:54:

tak jsem to upnul sem:

http://rapidshare.com/files/2…135/New_Picture__35_.bmp.html

Datum: 03.03.09 12:32
Předmět: RE (13x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

Vkládání obrázků funguje, musíš zaškrtnout to políčko s požadavkem vložení obrázku.

Hele takhle se moc nepohnem. Router má ip 192.168.0.1? Přes kabel to běhá nebo neběhá? Bez šifrování jsi to už zkusil? Mě se totiž tak trochu zdá že nemáš navázané spojení...

Datum: 03.03.09 16:56
Předmět: RE (14x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

jo router má tuhle IP adresu a přes kabel to běhá v pohodě. Kde se vypíná šifrování? No spojení je nějaký divný, protože když notebook nechám nastaven tak, aby mu byla přidělena IP adresa před DHCP tak přidělí nějakou privátní, ale spojení se nenaváže. Když zadám IP adresu a další hodnoty jako alternativní konfiguraci tak se to připojí, ale nedostanu se na žádný stránky.

Datum: 03.03.09 17:25
Předmět: RE (15x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

Šifrování- v nastavení routeru- security mode- ted tam mas wpa2

Proč alternativní konfiguraci, můžeš to přepisovat rovnou- místo automaticky nastavíš požadované ip adresy. Když to nastavíš ručně tak dostaneš se na konfiguraci routeru?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.03.09 20:03
Předmět: RE (16x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

tak jsem zrušil šifrování a v pohodě to připojí s automatickým přidělováním IP. Tak kde je teď problém. Musí to přece běžet i s šifrováním.

Datum: 03.03.09 20:13
Předmět: RE (17x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

tak hlásím úspěch :) Bez šifrování to valilo, tak jsem dal šifrování na WPA a jelo to a nakonec jsem dal šifrování na WPA/WPA2 a jede to taky. Kde byl zakopanej pes, ale nevím.

Datum: 03.03.09 20:15
Předmět: RE (18x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

je možný, aby to bylo Cipher Type? Předtím tam bylo AES, ale teď tam naskočilo TKIP

Datum: 03.03.09 20:18
Předmět: RE (19x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

akorát zjišťuju, že se mi to během 10minut odpojilo a připojilo asi 3x *bum*

Datum: 03.03.09 20:54
Předmět: RE (20x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

Nu tak wpa2 hlavně xpčka jen tak neumí, ty to řeší přes lepší klienty bezdrátové sítě.

To padání...nu třeba má někdo podobný kanál jako ty a rušíte se. Nastav si kanál ručně- tě máš myslim automaticky a nejlépe si projdi utilitkou netstumbler na jakých kanálech kdo u tebe jede

Datum: 03.03.09 21:06
Předmět: RE (21x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

tak jsem tam nastavil WPA2 only a teď to jede v pohodě. Tak to budu chvíli testovat a uvidíme. Jinak díky za pomoc...rozchodili jsme to *palec*

Datum: 03.03.09 23:39
Předmět: RE (22x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

tak ještě to asi nebude ono...ted jsem to odpojil a zkusil znovu a nic...musel jsem zase do nastavení wifiny a změnit šifrování, uložit, rebootovat a pak se to chytlo. Netuším co by to mohlo ovlivnovat.

Datum: 04.03.09 23:34
Předmět: RE (23x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

nevíš na co je tlačítko na boku toho routeru? Po stlačení začně modře blikat jako když vyhraješ jack point, ale nevím co to má za fci.

Datum: 05.03.09 22:14
Předmět: RE (24x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

Přečti si to sám: http://dlink.mironet.cz/dlink-dir615-wireless-n-router-4-x-rj45-10100+dp79527/

To musí běhat, zabezpečení změň, wpa2 může být pro tebe problém...a nezapomeň na kanály, už jsem ti psal ať je nastaviš ručně a netstumbler použij pro zjištění obsazených kanálů

Datum: 05.03.09 22:45
Předmět: RE (25x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

díky, už to šlape jak má i se zabezpečením WPA2. Příští týden budu připojovat další notas tak uvidíme jestli to půjde bez problémů.

Datum: 05.03.09 22:59
Předmět: RE (26x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

a jaký byl problém?

Datum: 25.03.09 19:55
Předmět: RE (27x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

tak jsem opět zde. Podařilo se mi připojit i druhý noťas, ale musel jsem nechat router bez zabezpečení (open), aby se podařilo noťas připojit. I když jsem zadal název a heslo tak se nepřipojil. Až když jsem vypnul zabezpečení a nechal noťas připojit tak šel potom znovu připojit už i se zabezpečenou wifi. Takže v čem byl nebo je problém netuším :(

Teď mám opět problém s odpojováním mého noťasu (prvního testovaného). Po intervalu cca 5min se mi pravidelně wifi odpojí a po chvíli (cca 10vteřin) zase připojí. Zkoušel jsem změnit kanál, ale to nepomohlo. Nevíš čím by to mohlo být? Na druhém noťasu to nedělá.

díky, Dejv

Datum: 25.03.09 23:13
Předmět: RE (28x): Jak nastavit wifi u wifi routeru 

Nu nemáš skryté ssid? To by pak byla možnost proč jsi nemohl druhý noťas připojit. Případně to neumí ten způsob zabezpečení co používáš.

To padání je fakt divný, je to i když máš noťas na elektriku? Kanál zkus ještě jiný, ne vždy trefíš ten správný. Zkus si to proskenovat programem netstumbler. Dále mi řekni zda je tam wifi klient normální windowsackej a nebo nějaký jiný

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů