KONTROLA DISKU

Od: Datum: 03.06.05 17:27 odpovědí: 12 změna: 08.06.05 09:27
VE WINDOWS XP MI NEJDE SPUSTIT KONTROLA DISKU-(tzv.MODRÁ OBRAZOVKA)...TENTO POČÍTAČ-MÍSTNÍ DISK"C"-VLASTNOSTI-NÁSTROJE-KONTROLA CHYB-SYSTÉM MI VŽDY OKAMŽITĚ ZAHLÁSÍ UKONČENOU KONTROLU-A ŽE NENÍ MOŽNÝ PŘÍMÝ VSTUP-TATO HLÁŠKA SE OBJEVÍ VŽDY PŘI ZAPNUTÍ PC,ALE KONTROLA NEPROBĚHNE...PORADÍ NĚKDO SÍÍM?...DĚKUJI.
Upozornění
Tato otázka je 9 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.05 08:15
Předmět: RE: KONTROLA DISKU 

Tak vlez do příkazové řádky (start/spustit a napiš cmd) pak tam napiš chkdsk /? a vyber si přepínaš co potřebuješ např chkdsk /f nebo jich tam dej víc, mělo by to zařvat že to nemá přímý přístup a jestli to chceš naplánovat při příštim startu, když dáš přepínač /x tak by to mělo natvdo odpojit i ve win. Tak to zkus a mělo by to běhat

Od: ozzy62*
Datum: 04.06.05 09:39
Předmět: RE (2x): KONTROLA DISKU 

DĚKUJU-VYZKOUŠÍM...A DÁM ECHO-JAK TO DOPADLO.HEZKOU SOBOTU.*frajer*
Datum: 04.06.05 11:30

POSTUPOVAL JSEM TAK,ŽE JSEM NAPSAL CHKDSK/X DAL ENTER-SYSTÉM NAPSAL,ŽE PRO PŘÍMÝ PŘÍSTUP NELZE-A JESTLI CHCI SPUSTIT KONTROLU PŘI PŘÍŠTÍM SPUŠTĚNÍ SYSTÉMU-DAL JSEM"a"-JAKO ANO..POTVDIL ENTREM-VSTOUPIL ZNOVU DO TENTO POČÍTAČ-VLASTNOSTI-KONTROLA-ZAFAJFKOVAL OBĚ MOŽNOSTI S OPRAVOU CHYB A RESTARTOVAL-SYSTÉM MI HNED NA POČÁTKU OZNÁMIL-SVAZEK NELZE OTEVŘÍT PRO PŘÍMÝ VSTUP-A HNED POD TÍM BYLA HLÁŠKA,ŽE JE KONTROLA UKONČENA...-COŽ POCHOPITELNĚ NEBYLA PRAVDA...,JELIKOŽ SE TAM TA HLÁŠKA OBJEVILA PO CCA 1 MINUTĚ...
Datum: 04.06.05 13:33
Předmět: RE: KONTROLA DISKU 

A co udělá obyčejný scandisk ve win? to je taky že nemá přímý přístup? Jak máš naistalovanýho kompa,jen xp a na ntfs nebo jak? Myslel jsem že dáš jen ten příkaz a už nic nebudeš zaškrtávat, no ale to by nemělo vadit

Datum: 04.06.05 15:11

MÁ WIN XP .ZKOUŠEL JSME NEJDŘÍVE PŘÍKAZ CHKDSK/F -POTVRDIL-ANO..A SYSTÉM MI NAHLÁSIL,ŽE PŘI PŘÍŠTÍM ZAPNUTÍ-BUDE KONTROLA PROVEDENA-COŽ SE NESTALO...ZKUSIL JSEM DÁT CHDSK/X -STEJNÝ VÝSLEDEK..ZOBRAZÍ SE PŘIHLAŠOVACÍ WIN XP-POTÉ NA NEPATRNOU CHVÍLI PŘESKOČÍ NA"MODROU"OBRAZOVKU-KDE SYSTÉM PÍŠE-ŽE SVAZEK NELZE OTEVŘÍT PRO PŘÍMÝ PŘÍSTUP A POD TÍM JE HLÁŠKA,ŽE KONTROLA BYLA DOKONČENA-POTÉ CELÝ"MODRÝ"DIALOG ZMIZÍ A POMALU SE NAČTE NORMÁLNÍ VÝCHOZÍ PLOCHA...BEZ TOHO,ABY PROBĚHLA KONTROLA,KTERÁ TRVALA VŽDYCKY TAK KOLEM 40 MINUT...-KDY BYL MONITOR ÚPLNĚ"MODRÝ"A NA PC NEBYLO MOŽNO NIC JINÉHO DĚLAT...
Datum: 04.06.05 15:12

JEŠTĚ JSEM ASI DOST DOBŘE NEPOCHOPIL-CO MYSLÍTE TÍM-"OBYČEJNÝ SCANDISK"?...-POKUD BY JSTE MI MOHL POPSAT SYSTÉM SPUŠTĚNÍ...DĚKUJU.
Datum: 04.06.05 15:51

ABY NEDOŠLO K OMYLU-TEN"OBYČEJNÝ"WIN SCANDISK-TO JE PRÁVĚ TEN PROBLÉM,KVŮLI KTERÉMU SEM PÍŠU-ŽE NEJDE SPUSTIT...JINAK SOUBORY JSOU V NTFS...SCAN SPOUŠTÍM: TENTO POČÍTAČ-PRAVOU NA DISK C-VLASTNOSTI-NÁSTROJE-KONTROLA CHYB-KDE ZAFAJFKUJU-AUTOMATICKY OPRAVOVAT CHYBY A VYHLEDAT A POKUSIT SE OBNOVIT CHYBNÉ SEKTORY...-TO MI PRÁVĚ NEJDE SPUSTIT...
Datum: 04.06.05 16:07
Předmět: RE (3x): KONTROLA DISKU 

OK a bez kontroly povrchu to dojede nebo ne, nevim co máš za disk ale zkusil bych stáhnout utilitku od výrobce a otestovat disk přímo tim- je to lepší a uvidíš co to udělá, v práci nám třerba nechtěl jet povrch disku když byl špatnej disk

Datum: 04.06.05 17:22
Předmět: RE (4x): KONTROLA DISKU 

DĚKUJU.ZKUSÍM OPRAVNU.NASHLE.
Datum: 04.06.05 18:34
Předmět: RE (5x): KONTROLA DISKU 

Neřikám zkusit opravnu ale utilitku na otestování povrchu disku- většina výrobců disků nějaký utilitky na svých stránkách má

Datum: 07.06.05 04:38
Předmět: RE (6x): KONTROLA DISKU 

Děkuji,ale jednak vůbec netuším -kdo je výrobce disku a druhak neumím anglicky.Nashle.
Datum: 08.06.05 09:27
Předmět: RE (7x): KONTROLA DISKU 

No to je pak těžký- výrobce je napsaný na disku. Angličtina stačí základy nebo zdatnější kamarád.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů